📩 Apka pocztowa iOS

Podobno idzie się wypisać https://mailsupport.edison.tech/hc/en-us/articles/115003590403-How-do-I-opt-out-of-data-sharing-or-delete-my-stored-data

Natywna aplikacja do poczty w zupełności mi wystarcza. Fakt, wyszukiwarka jest do bani ale ogólnie do codziennego, zwyczajnego przeglądania poczty wystarcza w zupełności.

1 polubienie

Jakoś nie jestem chyba do końca przekonany. Trudno. No i nie mają aplikacji na maka, a to mimo wszystko jest dla mnie kluczowe (dlatego outlook też odpada, bo ich aplikacja na maka e… Sami wiecie.).

1 polubienie

Za Waszymi sugestiami zrezygnowałem całkiem ze sparka i wróciłem do Mail.app. Niestety mam kilka kont exchange i mail ma problem z poprawnym wyszukiwaniem wiadomosci. Jak się sprawdza AirMail w takim wypadku? Warto zainwestować te kilka $$?

1 polubienie

wyszukiwarka działa beznadziejnie w porównaniu z tym co jest np. w Gmail. Wyszukujesz i dosłownie widzisz proces wyszukiwania - wyrzuca wątki, jeden po drugim, zmienia kolejność na liście wyszukiwania itd. Dodatkowo jeśli faza, której szukasz jest w całym wątku to żeby go rozwinąć to jest jakaś pomyłka - rozwija wszystkie wiadomości (a jak masz ich 20 w wątku i każda ma jeszcze cytaty z poprzednich wiadomości…), dodatkowo jakoś dziwnie scrollują się te wiadomości, że bywają momenty iż nie możesz przeczytać wyszukiwanego fragmentu. TRAGICZNIE TO DZIAŁA!
Jak mam wyszukiwanie, które wypluwa mi kilkadziesiąt wiadomości i potem mam to przeszukać to wolę się zalogować via web na konto gmail.

No niestety, AirMail pod tym względem jest… nienajlepszy. Może sprawdź Outlook?

Lubię mieć zsynchronizowane wszystko w jednym miejscu :nerd_face:. W Outlooku trzymam tylko firmowa pocztę. MDM sam się konfiguruje i nie pozwala na dodawanie kont prywatnych. Zarówno na kompie jak i w telefonie.
Pozostanę chyba w mailu i jakoś się przemęczę. Na iOS 13 oraz iPadOS mam wrażenie, że lepiej działa wyszukiwanie.

Mail.app nie jest wcale taki zły tak nawiasem. Brakuje mu trochę opcji, ale generalnie daje radę.

Brakuje mu rozsądnego HTML edytora sygnaturek, schedulingu, followupu, reminderów… Ale bez tych rzeczy da się żyć. Chociaż najbardziej brak właśnie schedulingu na później. Dlatego zawsze gdzieś tam gmail.app albo spark się pojawiał. Najbardziej feature-full jest Spark, nie da się ukryć, że po prostu zrobili to dobrze.

Potem jest Outlook, ale on nie ma tak naprawdę odpowiednika swojego na komputery, bo umówmy się, że normalny Outlook nim nie jest. Jest też spoko Edison, ale on w ogóle nie ma aplikacji na komputery.

Airmail mam, korzystałem długo, ale miałem problemy o których gdzieś tam wyżej pisałem. Więc ostatecznie wybór zostaje taki: mail.app czy gmail? Albo all-in Spark.

1 polubienie

Mail.app nie ma push dla Gmaila i to jest trochę ból. Można niby utworzyć sobie iCloud e-mail i przekierować do niego wszystko z Gmaila. Da się inaczej to obejść?

1 polubienie

Kupic platne G apps

1 polubienie

I wtedy zacznie działać push dla gmaila w mail.app na iOS?

1 polubienie

Na iOS na 100%, na MacOS na 80%:nerd_face::man_shrugging:t2:

1 polubienie

Trzeba wtedy dodać sobie jako exchange chyba i działa push. Chociaż ja dodawałem jako zwykle i też działało… (A mam g suite)

Jakie są benefity z płacenia za GSuite ponad to co Google oferuje za free? Tzn oprócz pusha w Mail.app?

Własna domena. Głównie dlatego to mam. Właściwie to tylko dlatego.

Nie wiem jak na OVH, ale na nazwa.pl wykupując hosting i domenę mam automatycznie pocztę pod daną domeną, nie ma potrzeby dodatkowo wykupować gsuite.

Jest jak mówisz, ale ja chciałem mieć każdy mail w jednym miejscu, mam pod gsuite podpiętych parę domen. No i gmail działa mimo wszystko BARDZO dobrze, więc dlatego zrobiłem to w ten sposób. Mam już ten gsuite ponad 10 lat…

Przepraszam, a czy to nie nazwa przypadkiem ma jakieś takie absurdalne opłaty? Bo coś mi się kojarzy, ze taksują piątaka za wysłanie faktury i jeszcze kilka zł za płatność online.

Może na koncie biznes, ja mam prywatne i nie płace za takie coś, może ogólnie ceny nie za niskie, ale tak jakoś kiedyś wykupiłem, pasuje mi to używam. Nie reklamuje ich usług. Home.pl ma jeszcze wyższe ceny, a jest kupa tańszych hostingodawców np. OVH. Każdy używa co mu pasuje.

1 polubienie

Ktoś będzie testował?