📩 Apka pocztowa iOS

Czego używacie? Testowałem AirMail ale przeszedłem do Canary. Niestety Canary ma dziwny interfejs, który mnie irytuje i jest mało intuicyjną aplikacją. Mam też Outlooka dla poczty służbowej i nie chciałbym dodawać tam swoich prywatnych kont.

Co polecacie? Spark? Edison?

1 polubienie

Więęęęcccc… Po wielu latach, próbach itd. Korzystam z gmail.app + mail.app. Po prostu. Działa to najlepiej, najsprytniej, nie daję nikomu więcej moich maili poza firmami, które już je znają. Więc tak. No i Gmail ma najlepszą wyszukiwarkę. Więc to zupełnie przybija wszystkie inne aplikacje.

2 polubienia

Spark mnie jakoś nie porwał, więc spróbowałem PolyMail i przez ponad dwa lata używałem, bo była szybka i miała wersję na MacOS z dobrą synchronizacją, ale niedawno przesiadłem się na Edisona i jestem bardziej zadowolony

W sensie że co, masz wszystkie skrzynki podpięte jednocześnie pod dwie aplikacje? I skoro Gmail taki dobry to po co natywny mail? Because of Siri my London dyrektor?

Polecam Edison, próbowałem już wszystkiego i jak na razie daje radę. Testuję od miesiąca i aż dziwne niczego mi nie brakuje.

Ja używam systemowych klientów i na iOS, i na maku. Bardzo chętnie poeksperymentuję z lepszymi programami, jak tylko będę je mógł ustawić, jako domyślne. Dopóki tapnięcie adresu mailowego będzie otwierało tylko i wyłącznie mail.app, dopóty się nie przesiadam.

5 polubień

Wąsy, a znacie może jakiegoś klienta pocztowego na iOS z dark mode? Niestety Edison nie oferuje i to jedyny problem z nim.

Spark.

1 polubienie

Mam w cholerę maili różnych i zostałem na domyślnej pace mailowej w iOS.
Jak dla mnie daje radę.

1 polubienie

Używałem Sparrow kiedyś. Potem szukałem czegoś podobnego. Edison jest jednym z najlepszych. Yahoo też jest przyjemny, ale ma swoje wady.

1 polubienie

Panie dyrektorze, ja na poważnie pytałem :frowning:

U mnie Edison wywalał dziwne rzeczy czasem i miałem problem z szukaniem maili. Na przykład w zakładce Travel miałem loty samolotem na daną datę, klikając żeby wejść wywalało mi appke. Gmail/Spark imo w tej chwili najlepsze są.

1 polubienie

Uh, nie widziałem!

Tak. Mam w obu aplikacjach te same skrzynki. Z dwóch powodów: jak używam czegokolwiek i chcę wysłać maila, to będzie chciało uruchomić mail.app więc tam chce mieć wszystkie skrzynki, bo mogę chcieć wysłać z maila prywatnego/podcastowego albo z firmowego. Z drugiej strony - korzystam z SaneBox i GMAIL nie pokazuje mi tak ładnie, czy mam jakiegoś maila w skrzynce sanebox (która jest osobna od inboxa), a mail.app odpowiednio skonfigurowany robi to. Zdjęcie poglądowe poniżej. Stąd taka decyzja, że mam dwie aplikacje do poczty. Główny mailing (w postaci usuń wszystko/wrzuć do archiwum) robię w mail.app mimo wszystko, ale jak mam napisać maila, wrzucić do “na później” albo wyszukać, to wolę odpalić gmail.app.

A korzystam z SaneBox, bo dostawałem BARDZO (i dalej dostaję) dużo maili. Większość z nich jednak nie jest na tyle istotna, żeby trafiła do inboxa i SaneBox o tym wie, więc wrzuca mi je do SaneLater, gdzie ja sobie je sprawdzam raz na jakiś czas. Tam trafiają zwykle newslettery, jakieś powiadomienia itd. Maile od ludzi zawsze trafiają do Inboxa. Natomiast jeszcze jest SaneBlackHole, gdzie wrzucam rzeczy, których nigdy nie chce już zobaczyć. Jak przyjdzie jakiś spam, którego nie mogę/nie chce mi się blokować, to wrzucam do SaneBlackHole i już nigdy go nie widzę, bo SaneBox go po prostu zawsze usuwa. SaneBox jest świetny. Tak świetny, że…

Mam opłacony do 2020 roku :slight_smile: (jak ktoś zarejestruje się z linku wyżej, to ja dostaję jeden miesiąc za darmo, a on dostaje $5.)

1 polubienie

Od siebie polecić mogę Spark. Działa idealnie na macOS/iOS, możemy sobie w nim skonfigurować niemal każdy rodzaj skrzynki pocztowej. Ostatnie aktualizacje jeszcze bardziej poprawiły stabilność działania, bezpieczeństwo.

2 polubienia

Protonmail - Kto wie ten wie.
A do służbowego mail.app.
Wcześniej korzystałem ze sparka, jednak gdy dowiedziałem się o ich regulaminie “prywatności”, to szybciutko usunąłem z telefonu i o nich zapomniałem.

1 polubienie

A co tam regulaminie mają?

Kalka z Reddita:

  • Sends statistical data to several services known for bad privacy policies (Google, Facebook), also there’s no way to opt out.
  • Automatically creates an acount with the first address entered and subscribes you to their newsletter.
  • Stores credentials for your email accounts on their servers.
  • Stores your emails on their servers to push them to your devices.
  • Server infrastructure seems to be located in the US.
2 polubienia

Rozumiem, że jak usunąłem aplikacje z Maka i iPhone wszystko powinno być już okej? Czy wypiąć gdzieś jeszcze swojego maila?

https://helpspot.readdle.com/en/index.php?pg=kb.page&id=1286

In order to remove your data from Spark , please do the following:

  1. Open Spark (top Menu Bar) > Preferences;
  2. General > Remove My Data from Spark.
1 polubienie

Ktoś jeszcze używa Edison? Rozważam jakieś zmiany i znowu chce czegoś popróbować, ale nie mam zamiaru używać Sparka, bo nie chce żeby jeszcze oni czytali moje maile. Z tego samego powodu nie chce Outlooka. Airmail niestety nie działa u mnie najlepiej (wyżej pisałem powód chyba albo w temacie o poczcie na mac). Czy poza Edisonem jest coś wartego uwagi? A jak edison to dlaczego? Co tak bardzo dobrze tam działa?

PS: https://www.reddit.com/r/apple/comments/8vm4u7/psa_edison_email_app_has_the_ability_to_read_user/

Czyli Edison odpada. A szkoda, bo zapowiadało się, że będzie to dobry klient pocztowy (szczególnie że w UK działa ich asystent i zbiera wszystkie dane w jednym miejscu - wyjazdy, zakupy, etc.)

1 polubienie