:android: Android | Google | Pixel - megathread

A stacjonarny sklep też mają? Hmmmm… ciekawa propozycja w sumie bo do Berlina się wybieram już z 10 lat!
W ogóle istnieje coś takiego jak sklepy stacjonarne google?

Spoko, ktoś Ci wynajmie pokój tanio na start :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Z tego co wiem to nie, ale produkty Google są w każdym Media Markcie czy innym Saturnie.

1 polubienie

Jeżeli to jest prawda i Pixel 6 będzie kosztował 649 ojro to przełknę ten gigantyczny ekran.

2 polubienia

Jeden i drugi cholernie duży… wczoraj spędziłem kilka godzin na poszukiwaniu małego androida. Najmnijesze (akceptowalne) rozwiązanie to Asus Zenfone 8. Fuck… telefon od Asusa. Niby chwalą ale jakieś opory mam.

1 polubienie

Zaakceptuj może wreszcie te wady iPhonów i sobie nie utrudniaj xD

2 polubienia

Też na niego patrzę. Ale mam dziwne obawy. Chciałbym wrócić na czystego androida i mieć update’y na czas i nie patrzeć kiedy (i czy w ogóle) Asus da nowego androida.

Jestem rozdarty ale poczekam do października.

2 polubienia

wszystkie wady iphone < nie wiem wtf z aktualizacją i bezpieczeństwem…

Ja tyle razy co mam ochotę kupić sobie pixela (w powyższej nierówności imho one mają największy sens z androidów) to zawsze z tyłu głowy mam, że googlowi się coś uwidzi i za 2 lata już nie będzie aktualizacji… Nie chcę żeby moje dane żyły w takim środowisku!

2 polubienia

Nic się nie martw, twoje dane nie zginą (googlowi), co najwyżej tobie :stuck_out_tongue:

2 polubienia

No dla mnie to właśnie nie wady ale po prostu “nieużywalność”. Wiem wiem… miliony używają i się cieszą. Ja nie umiem. Eksperyment iPhone się nie udał.

2 polubienia

ja wiem ze nie lubicie ale osobiscie uzywam Samsunga i dziala. Wiadomo, ma swoje wady, nie jest to Pixel, ale nie jest to tez Xiaomi :slight_smile:

Próbowałem. Nie da się. Spróbuję znowu, tym razem z iPadem, ale iPhone odpada z góry.

To nie ja nie lubię. To Samsung mnie nie lubi. Telefony, pralki, odtwarzacze MP3. Mam długą historię kupowania i niemalże natychmiastowych wizyt w serwisie. Ale wiem że to coś ze mną, nie z produktem. Mój wujek tak miał z Sony przez całe życie.

Nie jestem przesądny ale omijam już nawet karty SD od nich.

O, to tak jak ja z Androidem xD

Chaos na ekranie jest nie do opanowania na iOS. Niektórych rzeczy po prostu nie ma (torrenty!). Muszę mieć czytnik palca. Nice to have to always on display lub dioda powiadomień (albo oba). Mógłbym tak jeszcze chwilę wymieniać.
Próbowałem bo byłoby mi prościej po prostu brać nowe ajfony z firmy ale nie jestem w stanie przejść do porządku dziennego nad tym że choćby asystenta musiałbym odpalać z aplikacji bo Siri.

2 polubienia

Jaki chaos? Przy nowych focusach to jest dopiero porządek, mam inny zestaw aplikacji do pracy, inny po pracy a jeszcze inny na dnd :stuck_out_tongue:

Jezu… to ktoś jeszcze tego używa?
PS emule też (chyba) nie ma na iOS :stuck_out_tongue:

Z ciekawości - po co? Powiadomienia mam na ręce, a AoD jakoś mi nie brakuje - jak wezmę telefon do ręki to i tak się ekran zapala, a po co ma świecić i prąd zużywać jak na niego nie patrzę?

To się da obejść shortcuts o ile się nie mylę.

Mam wyłączone wibracje i dźwięki we wszystkich komunikatorach, kliencie poczty itd.

Telefon stoi sobie na stojaku albo leży na biurku i wystarczy mi rzut oka żeby wiedzieć czy coś przyszło (dioda purpurowa - telegram; biała - messenger, żółta - signal, zielona - mail itd.). Tym samym nie muszę brać telefonu do ręki żeby wiedzieć że przyszło coś istotnego (Telegram/mail) a olać rzeczy mało istotne (Messenger, Viber, Signal) i sprawdzić je później. Z powiadomieniami w zegarku bym zwariował. Próbowałem z Fitbitem i Mi Bandem i podziwiam ludzi którzy tego używają bo mnie to doprowadzało do szału.

Always On Display ma ponoć w końcu przyjść na iOS i być dostępny w iP13, więc chyba nie jestem jedyny któremu to jest potrzebne.

Przecież nowy iPhone ma x% lepszą baterię od poprzedniego, deklarującą konkurencję i najlepszą jaka kiedykolwiek była w iPhone. To co Cię martwi parę podświetlonych pikseli. Ile stracisz? 1% dziennie? :wink:

Yup. Dużo wygodniej niż na kompie. Czymś trzeba karmić Plexa od czasu do czasu. Jest jeszcze parę aplikacji których nie ma na iOS. Inni mogą z tym żyć, ja nie.

To nadal jest wizualny chaos. Mój mózg kompletnie nie jest w stanie ogarnąć jak można mieć wszystko wyjebane na ekran, nawet jeżeli masz katalogi, bibliotekę, searchlight i focusy. Potrzebowałbym kilku tygodni żeby się przestawić. Nie chcę. Bez sensu. Wolę clutter free screen.

1 polubienie

Dlatego ja mam dla ważnych rzewczy powiadomienia które zapalają ekran, a dla reszty pojawia się tylko cyferka w ikonie :stuck_out_tongue:

Ale po co? Bo nadal nie rozumiem?
Ja mam (literalnie) osiem ikon w fokusie pracowy, bo nie chcę by mnie coś rozpraszało.
W fokusie “normalnym” mam ikon dwanaście.
Po co wywalać wszystko na ekran?

A to nie miał być temat Android only? Porównań iOs vs Android już trochę było w innych wątkach.

3 polubienia

tez nie rozumiem tej ewangelizacji. Czlowiek juz sobie dawno przemyslal i wie ze nie chce IOS wiec ocb?

9 polubień

Upraszam szanowne grono, więcej nie zapytam na forum, lepiej siedzieć cicho.
Jeszcze raz przepraszam, że zapytałem Tadka co mu w iOS przeszkadza.
Od tej pory będę ignorował Androidowe tematy, bo tu widzę rasizm i nie Androidziarze wstępu nie mają, a ja tego świadom nie byłem (głupi ja).