Przesiadka z androida na ios. Warto?

12 pro jest lepszy w aparaty. Ma lepszy zoom optyczny. Jeśli Ci na tym nie zależy do imho nowszy dłużej posłuży.

1 polubienie

No zdecydowanie lepszy, skoro 13 nie ma żadnego :smiley:

(Bierz 13 Gab)

1 polubienie

1 polubienie

Panowie
Chciałem apple bo dość miałem chińczyków, szajsunga nie chcę, googole też nie. M$ też nie. Brakuje mi typowego Sony z ich systemem lub Nokii
Marny wybór jeśli chodzi o systemy na rynku i to jest źle.

Więc od wczoraj od operatora na raty Iphone 12.

Mi nie przeszkadza ograniczenia, bo zbytnio nie personalizuję. Jak ustawiłem tapetę (tutaj brka pierdoły przesuwanej tapety, gdy ekrany przesuwamy. w Iphonie jest cały czas ten sam, w andku gdy szersza tapeta się ładnie przesuwała, taki bajer)
Dzwonek mam ustawiony z mp3, minutę albo 2 i już jest. Cały czas ten sam dzwonek od X lat na andku tak samo tapeta.

Jedna rzecz mnie irytuje to rozwiązania albumów. W Andku się wrzucało foldery z nazwą i ze zdjeciami i to się wyświetlało, więcej opcji sortowania. Tutaj trzeba ręcznie prawie robić. Oczywiscie można icloud i to też próbowałem, ale jednak mało jest opcji sortowania. Lubię jak jest w Windowsie w formie folderów.

Może ktos ma rozwiązanie lub aplikacje fajne.

Do innych rzeczy na razie się nie przyczepiłem, jestem po 24 h i bez ładowarki. Czekam na powerbanka do niego zamiast ładowarki.
Jak rozwiazujecie kwestie podłączenia kablem do PC? Ja mam brak wejścia typu C w pc.Nie chce mi się kupować przejściówek.

Że powiadomienia belka problem? Mało ich mam, raz na jakiś czas takie usuwanie nie będzie problem, dioda… No fajna opcja. Przy wyciszonym telefonie dobra rzecz.

Ktoś powie, że brak dymku messengera nad aplikacją i że można 2 rzeczy naraz. Korzystałem i powiem tak. Irytowało, gdy chciało się pisać, szukać lub dzwonic, a ktoś przeszkadzał w czynności, pisząc do ciebie przez messengera facebooka. Raz to fajnie, gdy chcemy, raz znow irytuje, gdy nie chcemy by ktoś nam przeszkadzał.

Brak apki Nasz Bank dla BS spółdzielczych, do mojego.regionu. Przeboleję.

tak to szybko chodzi, gesty opanowane. Owszem, pewne rzeczy fajnie by było zrobić jednym ruchem. Kwestia dodania ikonki koszyk, by pwszystko jednym ruchem usunąć dobra rzecz. Założe się, że połowa irytacji z IOS by spadła po takim dodatku.

1 polubienie

ale właściwie po co?

na tym etapie odcięcia iOS od iTunes i tym podobnych, praktycznie nie ma po co go podłączać przy normalnym użytkowaniu - ładowanie bezprzewodowo lub kablowo z ładowarki, kopia zapasowa do iCloud, aplikacje z AppStore, muzyka i wideo ze streamingów…

6 polubień

Mogę ja? Mogę?

Po pierwsze: witamy.

Po drugie:

10 polubień

Cudem przebrnąłem przez całość:

Kolego, ja to nie wiem, czy podjąłeś z tym iPhonem dobra decyzje. Z tego co widzę, to masz nawyki, jakie ja miałem podczas używania Motoroli V3. Tutaj na pewno Android sprawdziłby się lepiej, bo wiele rzeczy faktycznie można zrobić metoda „skopiuj do folderu X”.

Chyba nie potrafię Ci w tej chwili pomoc. Musi minąć trochę czasu i albo Ty się troszeczkę przekonasz do rozwiązań z ostatnich kilkunastu lat, albo się z iPhonem nie dogadasz.

Chmury nie gryzą.

7 polubień

PS: Mogę Ci powiedzieć, jak zamienić mp3 w dzwonek, ale powinieneś mieć świadomość, ze świat kolektywnie uznał to za obciach gdzieś w okolicach katastrofy smoleńskiej. Przypadek? Nie sadze.

6 polubień

To jak obciachowe jest zmienianie mp3 na dzwonek to jak się ustawia customowy dzwonek na iPhonie?

Dzwonek to żaden problem dla mnie, a te inne rzeczy to takie drobnostki, które m inie przeszkadzają, tylko by trochę ułatwiły rzecz.

Jedynie mam przyzwyczajenia do systemu folderów w zdjęciach i opcjach większej ilości sortowania, dat, nazwy, rozmiaru itd. A nie 2 2 opcji od święta 3 jakiejś.
W ogóle jaka różnica między folderem a albumami jest?

Muzyka to juz Spotyfaj będzie, zresztą i tak mało na dysk zgrywam. Od czego też są albumy na Youtube?

Tylko te albumy zdjęciowe takie jakieś dla mnie dziwne, forma wyświetlania i sortowania… Ech… Tak to żadnych ważniejszych rzeczy. Grunt dla mnie, że ma płynnie telefon działań i tyle. Bajerów z Andka nie szukam. Ja zostałem się na 8 wersji Androida. Więc nawet nie miałem Always in Display. I nie wiem o co tyle płaczu, że w Apple tego jeszcze nie ma. Nie mam u siebie na starszym i żyję…

Jesli nie chcesz kupić w iTunes Store, to na PC z windowsem:
Dodajesz mp3 do iTunes. Prawy klik na piosence i „konwertuj do AAC” czy coś takiego. Potem lokalizujesz ten nowy plik w windowsowym odpowiedniku Findera, zmieniasz mu rozszerzenie z m4a na m4r i ponownie dodajesz do iTunes. Dla pewności możesz mu zmienić „prawy klik > więcej informacji, czy coś takiego” typ na dzwonek.

Czego używałeś do zdjęć na Androidzie? Jeśli Google Photos, to jest też na iOS.

To co Piotrek napisał albo jest jeszcze opcja z GarageBand ale osobiście nie testowałem wiec nie zrobię opisu krok po kroku.

Jakkolwiek to górnolotnie nie zabrzmi zmiana systemu to jest zmiana filozofii działania.

Jeśli będziesz chciał w nowym środowisku zrobić jak najbardziej po staremu to się pokaleczysz.

Młotkiem i pneumatyczne wbijesz gwóźdź ale w zupełnie inny sposób (nie porównuje żadnego systemu do któregoś z tych narzędzi żeby za raz ktoś się nie obruszył - metafora).

Najlepiej do Mac czy IP przystosowują się ludzie nie mający dużych doświadczeń z PC czy android.

Najlepiej oduczyć się pewnych przyzwyczajeń bo będziesz walczył albo z urządzeniem albo ze sobą. Bądź biała kartka i spróbuj się dowiedzieć (mnóstwo tego na yt) jak to natywnie działa. Jeśli uznasz ze to jest nie dla Ciebie to nie ma sensu się męczyć.

2 polubienia

Wy serio nie rozwlekacie te tematy?
Napisałem ogólnikowo moje wrażenia i tylko przyzwyczajenia do samych zdjęć.
Napisałem przecież o dzwonku że juz jest, to juz temat o dzwonku.
Napisałem, że przez aplikacje sobie wgram muzykę, to już znów co mam robić…
Czasami widzę, że lepiej nic pisac, bo niektórzy to będą o słowo sie czepiac i tworzyć długie posty.

ITunes, to chyba pisałem, że tu lepiej kablem przesyłanie by było na twardy dysk telefonu, bo inne kombinacje to Spofity lepiej będzie działał i jest streaming dodatkowy.

Dobra. Koniec tematu.

Chcieliśmy Ci pomoc i nikt nie robił personalnych docinek. Nie rozumiem czemu masz takie nastawienie. I absolutnie mnie to nie interesuje (możesz mieć swoje powody i ja to szanuje). Chciałbym Ci tylko wyklarować ze możesz mieć swoje odczucia a jeśli zapytałeś o poradę osoby, które są w temacie pare ładnych lat to mogłeś otrzymać odpowiedz inna od spodziewanej.

14 polubień

z zdjęciami to w iOS jest inna filozofia i ona ma racje bytu w czasach chmury (czyli ejpel wyprzedził swoje czasy tak naprawdę) po prostu iOS bazuje mniej więcej na tagach w zdjęciach. czyli odpowiednio opisujesz zdjęcie metadanymi i ono trafia do odpowiedniego albumu (smart folderu). MS się tego nauczył w shareponcie (po przejęciu projektu Jasmine w 2000) ale nie chciał z jakiś przyczyn tego wymuszac w systemie operacyjnym tylko zrobił “inteligentne foldery” a ejpel sie nie szczypał tylko powiedział tak ma być i od teraz i tak jest.
tak jest z zdjęciami tak jest z muzyka w itunes tylko tam to sie nazywa playlisty:)

2 polubienia

Wszystko fajnie ale czy te tagi zapisują się w zdjęciu? Exif ma specjalne pola na tagi i ja do tej pory nie mogę pojąć czemu nie są powszechnie wykorzystywane.

nie:(

nie chcę tworzyć nowego tematu i chyba najlepiej to pasuje tutaj, mam użytkownika który przesiadł się z Androida na iPhone, przeniósł dane i teraz takie pytanie, bo nie mam tego tel w ręku a jest zbyt daleko żeby to samemu rozkminić, czy ktoś mi wyjaśni co to za folder “Na moim iPhonie 32GB” jak sprawdzić co to za pliki, czy gdzie tego szukać :thinking: ewentualnie jak się tego pozbyć