Przesiadka z androida na ios. Warto?

Siema,
W sumie główna rozkmina zawiera się w tytule :slight_smile:
Bez głupich wojenek. Czy są osoby które dokonały takich przesiadek i czy są z niej zadowolone?
Główne zalety oraz wady?

2 polubienia

Przez ostatnie 6 lat mialem dwa telefony. Jeden prywatny - android, dugi sluzbowy - iPhone (tak firma daje i juz). Oba uzywalem w tym samym chasie do mniej wiecej tych samych rzeczy. czyli standard dzwonienie, e-mail, komunikator, internet, plus kilka specyficznych do pracy.
Opinia calkiem subiektywna - uzywanie ios’a to byla dla mnie jakas masakra. Znalezienie ustawien to na poczatku byla magia calkowita. Poza tym calkiem fajne proste urzadzenie. ios jakos specjalnie skomplikowany nie jest. Ale mnie doprowadzal do szalu czasami.
Jezeli bym zostal zmuszony do korzystania z IOS, to bym sobie poradzil. Uzywac sie da, ale szalu nie ma. Czy zrobil bym to z wlasnej woli, raczej nie. Przynajmniej nie w tej chwili.
Jeszcze jest sprawa z jakiego urzadzenia i wersji androida sie chcesz przesiasc. Ja caly czas porownuje telefony w tej samej klasie cenowej. Czyli w swiecie “androidowym” to raczej flagowce.
Co do wad i zalet. W sumie na obu srodowiskach zrobisz to samo. Interfejs jest odczuciem zupelnie subiektywnym. Mi sie podoba w Androidzie ze na pulpicie glownym mam tylko to co chce, reszta pod spodem. oczywiscie w IOS tez mozna sobie posortowac i zrobic folder do ktorego wrzucasz czego nie potrzebujesz natychmiast. Ale nadal ten folderek wisi na ktoryms z ekranow. Takie naprawde moim zdaniem malo znaczace rzeczy, niektore mniej, niektore bardziej irytujace.
Pewnie w druga strone tez tak bedzie dzialac. jezeli bedziesz sie chcial przesiasc z IOS na Androida :slight_smile:

W koncu sie spialem i kupilem telefon dual SIM za wlasne pieniadze. Nastapila naprawde spora ulga (ale to akurat jest nieistotne w tym watku, i ulga nie byla zwiazana z zaprzestaniem korzystania z ios)

2 polubienia

To ja przedmówcy nie rozumiem :slight_smile: ja w ios cenie to że działa, że nie muszę rozkminiać godzinami tylko wszystko jest proste i tam gdzie powinno być.
Ustawienia? Wchodzisz w ustawienia :slight_smile: co tu komplikować?
Ja osobiście używam ios od czasów 3gs, w międzyczasie miałem dodatkowo telefony na androidzie i nie przekonałem się - jako drugi telefon do rozmów służbowych spoko, ale co codziennego używania bym nie dał rady.

6 polubień

No to widzisz, to tak jak ja. Tez za bardzo nie rozumiem :smiley:
Napisalem pozniej ze jak bym musial to bym uzywal. IOS jest po prostu personalnie dla mnie niewygodny.
Ja w Androidzie cenie to ze dziala :wink:
Mialem 3GS, wszystko bylo super. Tylko jeden feler mial. Zrywal polaczenia po 30 minutach rozmowy. Niezalezne od dostawcy i kto do kogo dzwonil. Nikt tego naprawic nie umial lacznie z Apple. Kupilem telefon z Androidem, ten sam SIM ten sam dostawca. I problemy ustapily. Potem mialem 5S, potem 6S (w sumie oba nadal mam, leza w szufladzie i sie kurza). Ale nadal wole Androida.
Jak z wiekszoscia rzeczy. Ludzie maja bardzo rozne potrzeby i gusta.
Mi IOS nie pasuje, ale nie jestem swietym wojownikiem Androida. Na pewno psow na Apple wieszac nie bede bo i telefony i inne sprzety maja OK.
Ja tylko jakos “nie kliknalem” z tym.

Doskonale to rozumiem :slight_smile: mi andek nie spasował i postanowiłem się nie zmuszać.
Co ciekawe miałem też, w dawnych czasach, telefon oparty o Windows CE i muszę przyznać że to mi pasowało - niestety później wszedł Windows mobile i wszystko zepsuli.
Do autora wątku - spróbuj i zobacz. To kwestia bardzo indywidualna aczkolwiek przyznam że np. moja żona doceniła ios dopiero jak zobaczyła jak to się integruje z innymi sprzętami w domu i rodzinie.
Pojedynczy telefon nie pokazuje wszystkich możliwości - to docenić można kiedy masz ekosystem urządzeń od Apple i one się wzajemnie uzupełniają w swoich możliwościach.

4 polubienia

To jest główny powód dla którego już się chyba nigdy nie przesiądę na Apple. Używałem przez dwa tygodnie starego 4s, który już wtedy nie był nawet wspierany, a i tak mi się bardzo dobrze ten telefon trzymało w ręku i był jakiś taki przyjemny. Ale właśnie kwestia tego ekosystemu, wszyscy w rodzinie mają android, w domu mam komputery z Windowsem, już pomalutku kupuję sprzęty szukając takich do Google home. Jakbym teraz miał wszystko zamieniać na ekosystem Apple to bym chyba zbankrutował. Nie mówiąc o szoku poznawczym jakbym się musiał nowego systemu uczyć od nowa. A zgadzam się z opinią że sprzęty Apple rozwijają skrzydła dopiero jak już się ma ich co najmniej kilka.

Przed iOS miałem wiele różnych telefonów z Androidem.
Niestety w dwóch HTC spaliła mi się płyta główna. Wtedy dostałem kolejnego od nich bo tak sobie wymieniałem na gwarancji :slight_smile:
I właśnie wtedy nadszedł moment, że stwierdziłem, że koniec z tym i czas zainwestować w iPhona 6s którego mam do dziś a kupiłem go tuż po tym jak pojawił się w sprzedaży.
Nie żałuje. Uważam, że osoba młoda z otwartym umysłem bez problemu powinna się przesiąść na nowy system. Pytanie czy jest taka potrzeba? Flagowe telefony z Androidem już sobie radzą całkiem dobrze i maja lepsze parametry i chociaż czasami sobie myśle, że fajne by było wrócić i zobaczyć jak to teraz działa to jestem pewny, że następnego kupuje znowu iPhona.

Generalnie polecam przesiadkę i jeśli jesteś ciekaw jak to działa to mimo kilku różnic szybko się przekonwertujesz.

Inna sprawa, że teraz już mam Maca i AW wiec jakoś to mi się łączy w całość. No i aż do teraz na iPhone dostawałem Updates systemu wiec zobaczymy co będzie teraz.

3 polubienia

Ja dokonałem takiego wyboru jakieś 3-3,5 roku temu. Mam od roku drugiego iPhone’a i w obecnej chwili nie wyobrażam sobie powrotu do androida. Ekosystem jest okej, bezpieczeństwo, responsywność systemu, prostota obsługi.
Wszystko działa tak jak należy.

2 polubienia

Zależy czego oczekujesz od telefonu. Mam androida (prywatny Oneplus) i iOS (służbowy iPhone SE). Oba intensywnie użytkowane. Nie wyobrażam sobie przesiadki w pełni na iOS choćby z trywialnego powodu posiadania 4 słowników w SwiftKey czy możliwości personalizacji w Nova Launcher. Albo z powodu systemu powiadomień na iOS. No i w ekosystemie Google jakoś mi lepiej - chromecast ultra, google home, inteligentne gniazdka pod asystenta, chromebook itd. W moim przypadku przesiadka na iOS byłaby grubym strzałem w kolano.

4 polubienia

Tak.

(dobijam do pięciu znaków, nic więcej nie powiem, bo miało być bez wojen ^^)

4 polubienia

Parę osób udało mi się “przeciągnąć” na iOS. I o ile na początku nie mogli sobie poradzić z innością systemu i podejścia Apple do user experience tak teraz są bardzo zadowoleni zarówno z telefonu jako urządzenia jak i samego sytemu. Każdy z nich jest pod wrażeniem tego jak sprawnie i bezawaryjnie działa im telefon “i jakie to wszystko jest poste” no i aktualizacje, które wspierają nawet te starsze urządzenia. No i nawet nie narzekają już tak na cenę.

2 polubienia

każdy musi sobie sam powiedzieć czy warto

5 polubień

>anno domini 2019
>na Androidzie nadal nie można w prosty sposób przenieść danych aplikacji z jednego telefonu na drugi

popłakałem to… idę

3 polubienia

Nieprawda, da się to zrobic w prosty sposób. Wlasnie przesiadalem sie z LG G6 na G7 i było to niemal seemless (trwalo tylko godzine - kopiowanie danych)

Zazwyczaj da się przenieść o ile przesiadasz się na telefon tego samego producenta.
Generalnie historia zakończyła się tak że zakupiłem XR’a jakiś czas temu.
Mógłbym rozmawiać już godzinami o przesiadce. Mam z nim roller coaster wrażeń. Od miłości do nienawiści i jeszcze dziesięć razy w każdą ze stron.
Najgorsza jest klawiatura. No fuck ludzie się masturbują kiedy polska siri a klawiatura ciągle nie potrafi podpowiadać słów po polsku. No to jest kupa straszna. Jasne możesz zainstalować inną klawiaturę. Ale będzie ona działać tylko jeśli dasz jej “pełen dostęp”. No a nie po to kupowałem IP żeby dawać teraz dostęp do wszystkiego jakimś aplikacją.
Poza tym straszną kupą jest to jak trzymane są zdjęcia. Że masz rolkę aparatu i tam jest wszystko. Nieważne że ktoś wrzucisz w jakiś album. Rolka ciągle to wyświetla. Bez sensu. Może da się to jakoś obejść?
Poza tym mam problem że gubi mi połączenie BT w aucie. Poczytałem nawet trochę i jest to znany problem występujący już od lat w telefonach od apple.
Brakuje dymków i tego że tylko jedna aplikacja może być otwarta na wierzchu.
Panel powiadomień jest na poziomie androida 1.6

Generalnie sam telefon nie jest zły. Ale brakuje wielu rzeczy jak przechodzi się z androida. Czuje się często jak bym odbywał podróż w czasie kilka lat wstecz.
No ale da się przyzwyczaić.
W każdym razie jak ktoś nie jest userem który twierdzi że “dba” o swoją prywatność to kompletnie niepolecił bym takiej przesiadki.

1 polubienie

Cytowanie Spider’s web w poważnej dyskusji? Kontrowersyjnie…

Aplikacje na każdą platformę biorą sobie dane. Bierze google, bierze apple, bierze KAŻDY developer.

Ja odpowiem na pytanie tak (total subiektywnie):
Jeśli masz Androida 9 lub 10 to nie warto się przesiadać się na iOS. Od prawie 6 lat działam równolegle na iOS i Androidzie i wolę Androida.
Oczywiście do iOS idzie się przyzwyczaić ale ja jakoś nie chcę po prostu.

Wlaśnie dlatego zależy nam na Polskiej siri. Podpowiadanie słów to jedna z jej funkcji.

3 polubienia

Myślę, że z moim pytaniem mogę się podpiąć pod ten temat. Czy przy przesiadce na iPhone warto skorzystać z proponowanej przez Apple aplikacji “Move to iOS”, czy lepiej samemu sobie poprzenosić rzeczy?
I co, jeśli wszystkie kontakty mam zapisane na koncie Google? Będę mógł je importować na iPhonie, czy lepiej przenieść je na SIM?

Użyj appki. Będzie dużo szybciej i łatwiej.

1 polubienie

Mi ta apka nie działała. Nie mogła się połączyć a jak już za którymś razem się połączyła to rzucała błędami.
Po zainstalowaniu apki gmaila (natywna do poczty ssie) telefon zaciągnął sobie już wszystko z konta google kontakty, kalendarze etc.

2 polubienia