:android: Android | Google | Pixel - megathread

Oficjalnie…. Android ssie pałę. Zamówiłem iP 15 pro maxa :smiley:

Edit:

I teraz mogę wejść w polemikę z każdym na temat tego zjebanego systemu operacyjnego jak ktoś mi powie, że czegoś na iOS nie ma i że android to król.

13 polubień

Może zaakceptuj te wady androida i sobie nie utrudniaj.

12 polubień

Czyli było coś więcej niż brak shared library w Google Photos?

1 polubienie

Google Photos to największy problem, a poza tym:

  1. Android auto - damn you. Kto wymyślij, aby dawać pasek menu na dole ekranu kiedy wyświetlacze w samochodach są najczęściej mega panoramiczne. Zżera to niepotrzebnie dodatkową przsestrzeń. W CarPlay jest sobie po prostu menu po lewej stronie.
  2. Brak zoomowania map w android auto, tak aby był wyśrodkowany widok, ale jednak bliższy widok W ogóle Mapy Google gorzej wyglądają na Android Auto niż na CarPlay to jest kuriozum jak dla mnie.
  3. Bateria - jak dla mnie to jest niezarządzalne. Ja nie wiem co robi ObeUI, że mi ta bateria leci w dół
  4. Powiadomienia… jakiś chaos w nich jest. Wpadają jakoś randomowo i ustawienie tego wszystkiego to jest koszmar
  5. Brak faceID
  6. Zjebane Google Pay w porównaniu do Apple Pay. Np korzystając z etui wallet odblokuję telefon, zamknę wallet, otworzę przy kasie, zbliżę telefon do terminala i dostaję komunikat o konieczności dołożenia palca, więc telefon odejmuję od terminala, przykładam palec i znowu go zbliżam do terminala. W Apple 2x klikam przycisk sleep/wake, faceID i dzida

To tak z największych wad. Poza tym wszsytko takie same jest.

1 polubienie

A i jeszcze jedno… w Apple długo nie było swipe na klawiaturze, ale jak to wprowadzili to zrobili to top notch no i na przykład jak się korzysta z klawiatury z dwoma językami to on ogarnia kiedy pisze się po polsku a kiedy angielsku. Na Androidzie przetestowałem 3 klawiatury i żadna nie daje rady. Samsung keyboard so far najlepsza. GBoard najgorsza. Swift by Microsoft na miejscu 2.

XD
Koszmar, to jest w jabłku gdzie masz wybór z aplikacji „wszystko albo nic”

Podpisuję się obiema rękoma po przesiadce z op7 na ip15pro :smiley:

Na Androidzie ładnie poustawiane a tutaj leci wszystko, ajfoniarze z telegrama powiedzieli mi że oni nie mają problemu bo wszystkie powiadomienia wyłączone xD

3 polubienia

Na androidzie po prostu odblokowywałem telefon i przykładałem do terminala, a na iOSie jakieś wciskanie przycisków po dwa razy, nie mogę się do tego przyzwyczaić

1 polubienie

No wlasnie tak nie jest jak piszesz bo musisz.odblokowac palcem telefon a nie np twarzą

Podpowiem ci - i tak trzymasz telefon w ręce

Nie kumacie o co chodzi. Telefon sie odblokowuje bo np stoje w kolejce i przegladam net. Podchodze do obslugi więc blokuje telefon poprzez zamkniecie pokrywki od samsung wallet case. Potem jak jest moja kolej placenia to telefon nie chce oscisku palca.

Przykladam do terminala raz. Kaze mi uzyc fingerprinta, biore telefon od terminala przykladam palec i znowu do.terminala. Ten musi 2x zrobic pip co jest zjebane

W iPhone jak jest zablokowany to tez mozna przylozyc i.wtedy poprosi o odblokowanie, a.tu jest telefon juz odblokowany a mimo to jest to spierdolone

4 polubienia

Problem występuje między klawiaturą, a krzesłem

Jak nie chce palca, przez case, który go zablokował? XD
Jakbyś sobie do ajfonsa kupił case z klapką, to miałbyś DOKŁADNIE ten sam problem xD

1 polubienie

No wlasnie srogo sie mylisz. Case robi tylko lock / unlock a to potem system zachowuje się nieracjonalnie. iPhone po otwarciu case’a jedynie sie wybudza, ale nie osblokowuje metodą nieakceptowaną do płatnosci. Zamiast wrzucac, że problem jest miedzy klawiatura a krzeslem popatrz na siebie czy aby Twój interfejs poznawczo-komunikacyjny nie jest zepsuty

Edit: case na iPhone robi lock / wake w zasadzie a nie tak jak napisalem lock / unlock

ostatnio google pay zmienilo zasady. Jeszcze jakies 2 miesiace temu mozna bylo wzbudzic telefon i zaplacic bez odblokowywania. Teraz poszli w druga strone, i czesto trzeba przykladac telefon 2x, bo mimo iz byl odblokowany, to przy platnosci prosi o ponowne potwierdzenie palcem.

3 polubienia

a to nie wiem, bo nie dali mi nigdy

2 polubienia

Ja popieram @luke-g w kwestii odblokowywania telefonu palcem bo to gówno w ekranie to zawsze albo w toto nie trafię, albo źle przyłożony palec, albo muszę dwa razy przyłożyć bo coś nie idzie.
FaceID wyprzedza ten experience ale tylko odrobinę bo ile razy ja używałem to też się coś działo (a raczej nie działo).
A ilekroć stoję w sklepie za kimś z ajfonem, kto nie może zapłacić bo musi podnieść telefon, opuścić telefon, tapnąć telefon, majdnąć telefonem, to mi się przypominają forumowe peany jakie to FaceID jest doskonałe.
No nie, kurwa. Nie jest.

Najszybszym rozwiązaniem, które działało u mnie w 100% to był fizyczny czytnik palca z tyłu telefonu. Telefon był odblokowany w połowie drogi z kieszeni do czytnika. Działało w 100% przypadków.
Nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym.

1 polubienie

Drugim najlepszym rozwiązaniem jest przycisk power zintegrowany z czytnikiem

Przecież to nie jest prawda.

2 polubienia

Chyba, że jesteś leworęczny, jak ja. To wtedy zaczyna się robić pod górkę (Asus Zenfone 9 - patrzę na Ciebie)