:android: Android | Google | Pixel - megathread

no, gaslightuj sobie gaslightuj
mnie nie przekonasz w tym temacie, bo na telefonie mam ładnie poustawiane co do joty co chcę faktycznie, co ma być bez wibracji, co ma być domyślnie ukryte etc, a na tablecie mnie szlag trafia (bo to ipad)

2 polubienia

jakimś (nieidealnym) rozwiązaniem jest podpięcie palca wskazującego

1 polubienie

Na ipadzie ten burdel jest nie do ogarnięcia. Wyłączenie wszystkich powiadomień jest jedynym sensownym rozwiązaniem.

ALE na ajfonie jak ustawie że facebuk messendżer ma mieć tylko badge to będzie miał tylko badge. Na Pixelu tylko ta jedna aplikacja ma problem z pokazywaniem że coś przyszło. Damn you zukierberg!

Tak, gaslightuje Ciebie XD

Akurat z powiadomieniami to się zgodzę że ten burdel na ajfonie ogarnia się znacznie dłużej niż na androidzie. I grupowanie powiadomień na jabłku wygląda tragicznie.

Tylko nie taka była teza. Oczywistą bzdurą jest pisanie, że na iOS jest „wszystko albo nic”.

5 polubień

Zastanawia mnie kiedy ta wersja klawiatury dotrze na ipada bo doprowadza mnie do szału to że nie rozpoznaje PL/EN. O PL/EN/CZ nie wspomnę. Na moje szczęście RU ma inny alfabet i przynajmniej tego słownik nie miesza.

Przecież to zależy od telefonu… Na co dzień korzystam z Pixela i Samsunga. Na pierwszym odblokowywanie odciskiem palca bardziej nie działa niż działa, a na drugim kończy się sukcesem 8/10 prób.

IMO najbardziej niezawodny i najwygodniejszy sposób odblokowywania urządzenia. Podobne rozwiazanie od Samsunga (jeśli dobrze pamietam mieli to jako pierwsi) czy Google, nie ma podejścia do Apple.

Tez tak kiedyś myślałem, dopóki nie zacząłem korzystać z iPhona. Nie wiem czy to kwestia czytnika, ale w Motorolach jest z tym różnie i często trzeba kilka raz pacnąć czytnik, żeby zaskoczył.

2 polubienia

Dzisiaj przyszedł IP 15 pro max. Back at home baby

12 polubień

I następny serwis Google RIP

2 polubienia

to jest troche przykre, bo przeciez takie uslugi to dla nich pryszcz. Wczesniej zabili RSSy, teraz podcasty, a w obu tych przypadkach byli po prostu przekaznikiem, wiec nie potrzebowali jakiejs kosmicznej infrastruktury aby to utrzymac.

1 polubienie

Z jednej strony przykre, z drugiej strony miałem trzy podejścia do Google Podcasts i za każdym razem, z podkulonym ogonem, wracałem do Pocket Cast.

1 polubienie

XD

Cudo

kolejny z projektow Google ktory nie dowiozl. Poki co mozna bylo tylko zbierac te dane, ale ich wykorzystanie bylo zadne.

Typowe korpo niestety. Merge&Acquisition at its best

W G tydzien bez ubitej aplikacji tygodniem straconym :smiley:

4 polubienia

niestety Google jak sie na czyms nie skupi to nie dowiezie. Porazka Android Wear to taki wlasnie przyklad: 3x zmieniali nazwe, tyle samo razy chyba kierownika projektu, a w zegarkach wykastrowane CPU z telefonow pozeraly baterie w oczach. Nawet na wlasnych konferencjach nie uzywali swoich zegarkow. Sterowanie bezdotykowe popsuli, asystenta popsuli, system dzialal zbyt wolno i zzeral baterie na maksa. I tak sie bujali przez kilka lat, promujac “modowe” zegarki, dopoki nie przyszedl Samsung, i nie pokazal jak sie to robi w swiecie Androida (bo w Applu potrafili od razu ogarnac co i jak, poza wygladem).

1 polubienie

No i sklep Gugla pojawił się w Czechach (a ponoć i w Polsce).

Z tej okazji, z dedykacją dla @piotrek69 screenshot z oficjalnej strony nowego Pixela 8a

Jak tu nie kochać tego języka.

8 polubień

W PL też jest: