馃敒 Alternatywy dla papieros贸w

Pali艂em przez jakie艣 pi臋tna艣cie lat i ze 2-3 lata temu przesiad艂em si臋 na iqos, ale nigdy nie by艂em jakim艣 wielkim fanem. Najwieksza zaleta by艂o dla mnie to, ze mog艂em sobie zapali膰 na tarasie. Na papierosa zawsze musia艂em wychodzi膰 z domu, 偶eby nie smrodzi膰 w okna s膮siadom.
Kilka dni temu, po p贸艂 roku od zakupu odpakowalem w ko艅cu juula i jestem zachwycony. Troch臋 tylko g艂upio to zrobi艂em, bo jestem teraz w kraju, w kt贸rym oryginalne wk艂ady s膮 praktycznie nie do zdobycia.
Chcia艂bym zapyta膰, czy s膮 tu jacy艣 ekspalacze papieros贸w i je艣li tak, to czego u偶ywaj膮?
Mnie i do iqosa, i do juula przekona艂a bezobs艂ugowo艣膰.
Od zawsze odrzuca艂o mnie vapowanie, bo ca艂e to czyszczenie, dolewanie czego艣, wymiana jakich艣 grza艂ek etc to totalnie nie dla mnie.

Jak to wyglada u Was? Kojarz臋, 偶e @pawelorzech mia艂 jaki艣 iqosowy epizod, a reszta?

1lajk

Dla mnie w paleniu od samych papieros贸w bardziej poci膮ga艂 rytua艂 palenia. Po kilku latach z analogowych papieros贸w przerzuci艂em si臋 na elektronicznego i jestem bardzo zadowolony. Nic teraz nie 艣mierdzi fajkami (ubrania, r臋ce itp), a rytua艂 pozosta艂. Poza tym roboty z nimi wcale nie ma tak du偶o.

2lajki

Co艣 konkretniej? Jakiego urz膮dzenia u偶ywasz?

Co masz na my艣li m贸wi膮c 鈥渆lektronicznego鈥 ?
Rozwi膮zania typu GLO/IQOS czy rozwi膮zania oparte o liquidy?

1lajk

Tak, ja par臋 lat pali艂em normalne papierosy, potem przerzuci艂em si臋 na IQOS. IQOS pali艂em przez鈥 2 lata mo偶e? Ale tak naprawd臋 z miesi膮ca na miesi膮c pali艂em coraz mniej. Po przeprowadzce do UK to by艂 jeden papieros mo偶e na 2-3 tygodnie? W efekcie czego rzuci艂em ca艂kowicie w marcu tego roku. Od tego czasu zapali艂em mo偶e dwa razy, ale za ka偶dym razem mia艂em takie 鈥渘ope, fuj, nope, nigdy wi臋cej鈥 i teraz chyba ze dwa miesi膮ce NIC. Wi臋c to by艂 m贸j epizod.

2lajki

Kupi艂em Volish Black, bo akurat by艂 w promocji i na start nie chcia艂em wydawa膰 za du偶o kasy.

U偶ywa艂bym go do tej pory, ale niestety po jednym z upadk贸w st艂uk艂 mi si臋 szklany zbiornik na liquid. Pech chcia艂, 偶e by艂em akurat na wakacjach we W艂oszech i uda艂o mi si臋 wymieni膰 sam clearomizer na Justfog. Doznania po zmianie by艂y du偶o lepsze ni偶 na Volishu. G臋stszy dym, lepszy smak liquidu. Niestety po powrocie do Polski okaza艂o si臋, 偶e z dost臋pno艣ci膮 grza艂ek tego producenta jest kiepsko. Prawdopodobnie czeka mnie ponowna wymiana, ale teraz ju偶 chyba zmieni臋 ca艂o艣膰.

Zazdroszcz臋.

:wink:

Pale e-papierosy od jakich艣 3 lat i przerzuci艂em si臋 ze zwyk艂ych fajek. W tym momencie zwyk艂ych nie kupowa艂em od roku. U偶ywam ijust nextGen, dobry stosunek ceny do jako艣ci. C:

1lajk

Pali艂em przez oko艂o 15 lat. W latach 2015-2018 pali艂em paczk臋 dziennie. Kondycja umar艂a, z臋by by艂y brzydkie, palce 偶贸艂te, jedzenie nie smakowa艂o. Moja siostra jest onkologiem wi臋c od czasu do czasu co艣 tam mi opowiada艂a o swoich pacjentach. Nie dzia艂a艂y na mnie 偶adne argumenty - Ani zdrowotne ani finansowe.
I tak 1 czerwca 2018 wsiad艂em w auto i strasznie mi w nim 艣mierdzia艂o od fajek. Strasznie! Powiedzia艂em sobie wtedy, 偶e ju偶 nie pal臋. I do dzi艣 nie zapali艂em ani jednego papierosa. By艂o trudno, nerwowo鈥 Kurwa! By艂o koszmarnie! Nie znam wielu rzeczy, kt贸re s膮 tak z艂e jak rzucanie na艂ogu. Ale op艂aca艂o si臋. Niczym si臋 nie wspomaga艂em i nie 偶a艂uj臋. Zawsze kiedy w przesz艂o艣ci pr贸bowa艂em rzuci膰 i pomaga艂em sobie farmacj膮, eFajkami czy innymi cudami nie pomaga艂o.

4lajki

Bo najwi臋ksz膮 trudno艣ci膮 jest zdecydowa膰 si臋 na rzucenie (oboj臋tnie jakiego na艂ogu). Je艣li nie b臋dziesz chcia艂 tego zrobi膰 偶adne wspomagacze nie pomog膮.

Akurat 艣mierdzenie papieros贸w to by艂 dla mnie najwi臋kszy demotywator (albo motywator, zale偶y jak na to spojrze膰). Po przej艣ciu na IQOS by艂o 艂atwiej, ale potem si臋 znowu okaza艂o, 偶e i tak nie mam ochoty pali膰 a偶 tak du偶o. Ja generalnie nie pali艂em za du偶o - nigdy nie doszed艂em do jakiego艣 zatrwa偶aj膮cego poziomu jak paczka dziennie, ale pali艂em sporo - po czasami 5-8 papieros贸w dziennie.

Ale z IQOSem by艂o zdecydowanie 艂atwiej rzuca膰. Z jednej strony - jak zapali艂em IQOS to czu艂em si臋 nasycony, ale z drugiej - jak nie zapali艂em IQOS to nie by艂o mi jako艣 偶al. By艂o te偶 艂atwiej, bo razem z Dyrektorem Finansowym rzucali艣my palenie. Razem przeszli艣my na IQOS, a potem razem rzucali艣my - bo zwykle jak palili艣my, to palili艣my razem. Czy to po stresuj膮cym dniu, czy to do wina, czy to tak po prostu. Wi臋c jak zacz臋li艣my si臋 pilnowa膰 nawzajem, to jako艣 posz艂o.

Ja pale od 11 lat. I w sumie czasem wychodzi paczka dziennie. Najbli偶ej rzucenia by艂em 6 lat temu po wyje藕dzie do UK. Zapasy z Polski si臋 sko艅czy艂y i 偶al by艂o wyda膰 te 7 funt贸w na paczk臋. Nie pali艂em przez miesi膮c. Niestety pozna艂em znajomego kt贸ry zawsze ma jaki艣 tyto艅 czy papierosy z Polski na sprzeda偶.
Smord mi przeszkadza wydatki daj膮 po kieszeni ale jestem g艂upi i pale dalej.
Ca艂y czas zastanawiam si臋 nad iqosem wyeliminowa艂 bym chocia偶 ten smr贸d bo cena nadal ta sama.

Ja patrz膮c na to ile mam lat to wi臋cej pal臋 ni偶 nie pal臋 :slight_smile:
Cho膰 w ci膮gu ostatnich 10 dni zapali艂em jednego, od znajomej, przy piwie.

Jak w艂a艣nie dzi艣 liczy艂em ile lat pale to troch臋 mnie to przerazi艂o. Wychodzi ze pierwszego papierosa zapali艂em w wieku 14 lat. (Oczywi艣cie nie by艂o to wtedy tak na艂ogowe jak.teraz)
Ale po przeprowadzce do nowego domu gdzie jasno mamy ustalone ze palimy tylko na ogrodzie ( wcze艣niej palili艣my w toalecie) zauwa偶y艂em 偶e wyrobilem sobie nawyk na papieroska do dwujeczki zaraz po w otwarciu oczu. I przez pierwsze dni mia艂em problemy z kupowaniem. To jest cholernie g艂upi na艂贸g i tak cholernie zazdroszcz臋 ludziom kt贸rym si臋 uda艂o

Prawie 10 lat pali艂em zwyk艂e papyrosy. Potem jak wesz艂y jako艣 2010 Efajki to zacz膮艂em tego u偶ywa膰. wapowa艂em 4 lata z efektem takim 偶e ta technologia sz艂a naprz贸d a ja za ni膮 nad膮偶a艂em wydaj膮c przy tym kup臋 siana.
Luty 2018 wysmali艂em ostatni liquid.
Od nieca艂ych dw贸ch lat nie pale nic, staram tez si臋 unika膰 艣rodowiska palaczy. Mam w 艣wiadomo艣ci ze nie wr贸c臋 do na艂ogu i si臋 tego trzymam.
Pozdrawiam.

2lajki

W艂a艣nie u mnie to unikanie innych palaczy jest najtrudniejsze.
Pami臋tam jak 6 lat temu zosta艂em chwilowo bezrobotny. Fundusze si臋 ko艅czy艂y, prace ci臋偶ko znale藕膰. To nie pali艂em przez 2 miesi膮ce. Ci臋偶ko jak cholera wszyscy w domu zawzi臋ci palacze. Ale dawa艂em rad臋. I wiecie co ?
Dosta艂em prace. Jako kuffa przedstawiciel handlowy jednej z najwi臋kszych kompani tytoniowych.
Ju偶 na pierwszych dniach szkolenia by艂a 鈥瀌egustacja鈥. Oczywi艣cie nie przymusowa. Ale jako uzale偶niony po 2 msc odwyku chaplem jak reksio szynk臋. Pierwsza fajka by艂a jak ta pierwsza w og贸le. Gunwo i smo艂a w ryju. Ale potem 2, 3 i poszloooo.
Fajki to najwi臋ksze gu艂ano. Dost臋pne wsz臋dzie, nadal w naszych rejonach maja status czego艣 normalnego (na szcz臋艣cie powoli si臋 to zmienia)

Dzi艣 jad臋 po iqosa albo tego drugiego od BATa jeszcze nie zdecydowa艂em.
Ale z okazji zbli偶aj膮cego si臋 艣lub, nie chce w tym wyj膮tkowym dniu 艣mierdzie膰. Najlepiej by艂o by w og贸le nie pali膰. Ale to nie takie proste. :confused:

Ja rzuci艂em palenie na p贸艂 roku przerzucaj膮c si臋 na iqos i po jakim艣 miesi膮cu palenia iqosa kupi艂em co艣 w stylu Tabexa, czy innego Desmoxanu.
Oni co prawda na ulotce tych lek贸w podaj膮, 偶eby rzuci膰 palenie chyba do 5-6 dni, ale mi si臋 dalej chcia艂o. Ko艂o 11-12 dnia ju偶 mi si臋 odechcia艂o ca艂kowicie.
Wr贸ci艂em do palenia, bo lubie pali膰. Brakowalo mi tego rytua艂u, towarzysza kawy i odmierzacza czasu.
Teraz jestem ja juulu, wcze艣niej iqos, pewnie za kilka miesi臋cy znowu rzuc臋. Mo偶e si臋 uda na dobre.
Tak, czy siak do papieros贸w nie wr贸c臋 na pewno.
I naprawd臋 po艂膮czenie iqos + leki daje super efekty, bo iqos nie sprawia takiej przyjemno艣ci, jak papieros, wiec jak ju偶 si臋 do niego przyzwyczaisz, to nie brakuje go tak bardzo jak si臋 odstawi.

2lajki

No w艂a艣nie sama ta celebracja fajka. Tego najbardziej b臋dzie brakowa膰. Szczeg贸lnie ze pale r臋cznie skr臋cane fajki.
Ale pierwszy krok poczyniony.
W silesi jest fajny salon iqos gdzie mi艂a i przede wszystkim 艂adna pani robi demo i mo偶na sobie wypr贸bowa膰 za darmo. Spr贸bowa艂em w miar臋 spasowa艂o. Kupi艂em i teraz zobaczymy jak to b臋dzie.

1lajk