Alternatywa dla iCloud Photos

Kup Synology.

4 polubienia

Imo poza aspektem prywatności, to Google Photos jest top.

Ale gdy chodzi też o prywatność, to wolałbym wysyłać zdjęcia na S3 (ostatnio mówiłeś, że media serwera przeniosłeś już tam :smiley: ). Na iOS jest apka photosync, a na maca jest rclone, obie apki robią to całkiem dobrze, tylko ta pierwsza nie pamiętam, czy ma szyfrowanie e2e jako feature

1 polubienie

Linkuję do polecanej aplikacji immich do posta z odcinka 465

Zrzuciłem sobie wszystkie te fotki na mojego DietPI i uruchomiłem w nim crontaba, żeby codziennie o 5 rano wrzucał nowe foty na B2. Ciekawostka: robi to już cały dzień i jeszcze nie skończył:) ale działa, cały setup śmiga!

5 polubień

Wstajesz codziennie o 5 rano żeby się upewnić, że na pewno wrzuca?

2 polubienia

I jak to pozniej masz dostępne? Jaka masz usługę do odtwarzania iCloud? Znalazłeś cos na dockerze?

Nie, jak telefon jest podłączony do ładowania i jestem w domu, to się zrzuca

1 polubienie

Mam to w iCloud i w formie JPG na dysku fizycznie w salonie, a na B2 dokładnie 1:1 kopia z HDD. Więc nie mogę tego w razie czego przywrócić 1 do 1, bo live photos mają osobno film, osobno zdjęcie, ale wystarcza mi to

1 polubienie

A mógłbyś wstawać. +50 punktów do kucowania by było…

1 polubienie

wszyscy kombinują jak konie sołtysa, wszystkie zdjęcia które mam w iphonie mam w icloud dodatkowo apka onedrive przerzuca automatycznie bez mojego udziału wszystko do onedrive. aplikacja na PC synchronizuje wszystko na windowsy i do onedrive (+dodatkowe foldery z jakimis starymi zdjęciami filmami których nie ma na telefonie kiedyś je wrzuciłem na icloud z maca chyba), a tam już codziennie na osobny dysk leci backup całości.

1 polubienie

Ja mam podobnie proste rozwiązanie - iCloud + Amazon photos (automatyczna synchronizacja) + aplikacja nextcloud (automatyczna synchronizacja) na dysk twardy.

Jak się spisuje Amazon Photos? Czy sync-uje to co usunę z iCloud?

Amazon ma tylko 5GB na filmy.

Fakt…

no to w MS mam wywalone czy filmy czy zdjęcia ograniczają mnie tylko odgórne limity MSowe czyli na dzień dobry 5tb z możliwością do zwiększenia samodzielnie do chyba 9 (znaczy się administrator tenata to może zrobić) albo poprzez ticket do 25tb jednorazowo, a jak zabraknie to nie pamiętam, ale chyba można kolejne 25tb poprosić.
koszt wszystkiego:
icloud 80 pln bo mam 2tb + one family czyli 2,2tb
OD mam licencje partnerską MS - E5, ale to samo jest w E3 albo business standard czyli jakieś 10 eur czyli 45 pln miesięcznie.
czyli komplet wychodzi wersja na bogato 120 pln wersja minimum 80PLN miesięcznie, bez żadnego kucowania klikania etc.
:slight_smile:

Spoko opcja, ale mi to kucowanie największą frajdę sprawia.

2 polubienia

Stówa , wydaję ją jakbym spluwał

3 polubienia

jak ktos lubi cebule, to ja mam Pixela1 + syncthing, i storage dla zdjec unlimited free

3 polubienia

A to jeszcze działa dla nowych urządzeń czy trzeba było wtedy dawno zakupić?

już mi się nie chce, wole zapłacić żeby działało:)

2 polubienia