#465 - AI szeptucha

@6ghost9


ja WHISPERA odpalam https://colab.research.google.com/ więc komputer i system nie ograniczna

i wklejam dwie linijki
pip install -U openai-whisper
!whisper tlouoia6.mp3 --model large
i działa zajebiście i szybko. Tłumaczy w biegu też jak sie czasem jakiś angielski tekst . Tylko trzeba wybrać środowisko GPU VRAMu tu jest 12GB wiec luz
I za darmo wiec można nic nie płacić
I wyrzuca SRT i parę innych rozszerzeń

2 polubienia

Właśnie przedostałem się tu na dół, żeby o to samo zaapelować xD

4 polubienia

A i właśnie Subtitle Edit też widzę potrafi generować napisy za pomocą WHISPERa.
Ja w nim robie tylko korektę i symchron bo potrafi czasem zapętlić się na jakimś zdaniu i pominąć trochę nagrania. Można zrobić szybko sprawdzenie pisowni w nim też, także polecam.
https://www.nikse.dk/subtitleedit

A napisy robię na kanał Bez/Schematu - YouTube

1 polubienie

Ja chciałbym tylko powiedzieć ze znowu przebija głos wojtka u orzecha

2 polubienia

Może redaktor Orzech, zamiast dermatologa powinien wybrać laryngologa :upside_down_face:

3 polubienia

Chyba można by to po prostu wrzucać jako SPOILER, ale taki który się rozwija po kliknięciu, a normalnie jest zwinięty do dwóch wersów. Niektóre systemy forumowe mają tak defaultowo, zamiast rozmywania. Chyba musi być jakaś wtyczka robiąca tu to samo, bo to jednak popularne rozwiązanie.

Update. Bardzo możliwe, że to gorsza wersja tego, co już zaproponował @pgronkievitz ¯_(ツ)_/¯

2 polubienia

Zmieniłem gąbki w słuchawkach i one ewidentnie ich nie wyciszają do końca ehhhhh

2 polubienia

nikt nie zwrocil uwagi ze mamy nowa nazwe podcastu? “Jesus Podcast”

7 polubień

Je suis podcast

brzmi jakbyś do DT 770 kupił gąbki od DT 990

link

4 polubienia

Kupiłem te: https://allegro.pl/oferta/poduszki-pady-gabki-do-beyerdynamic-dt880-dt770-12673708546?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=10025d61-6e8a-44e5-bae2-c413d3ab9798#

To które wziąć?

Jak oryginały to EDT770V lub EDT770VB

widzę że ich dostępność się zesrała, bo jeszcze niedawno było pełno na allegro w cenie bliższej 100 zł, a teraz pustka, drożyzna albo nieliczne sztuki, nawet u dystrybutora:

ja nieco ponad tydzień temu zmieniłem w swoich DT990 Pro na nowe oryginalne po prawie trzech latach i jest róznica diametralna w wygodzie i odsłuchu,
a doktoryzowałem się z padów stąd wiem, że nie można wymiennie stosować tych od 770 i 990
https://allegro.pl/oferta/beyerdynamic-edt990-vb-nauszniki-welurowe-czarne-13149909389


Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie

2 polubienia

Jeszcze gratisowo dorzucę - możesz zmniejszyć gain na mikrofonie też - nikomu się krzywda nie stanie, a może coś pomoże. :smiley:

1 polubienie

Niby tak, a z drugiej strony - nic nie zmieniałem poza gąbkami, wolę zmienić gąbusie niż zmieniać głośność bo potem nie słyszę nic

Ale ja mówię gain na mikrofonie zmniejsz, żeby był mniej czuły, a nie głośność w słuchawkach. :wink:

1 polubienie

Ah, lol, prawda

1 polubienie

Co do backupu zdjęć do chmury. Skoro lubisz selfhostować takie rzeczy to chciałbym polecić chyba najlepszą aplikację open source jaka do tej pory powstała, która jest alternatywą dla Google Photos oraz pozwala na backup zdjęć.
Wczoraj wyszła aktualizacja, która dodaje również automatyczny backup zdjęć w tle na iPhone i Android, więc w sumie robi Ci się kopia sama tak jak backup w iCloud. Dodatkowo obsługuje RAW, Live Photo i dużo więcej.
Polecam zerknąć na immich, a potem kopia z tego serwera do Backblaze to już nie problem.

2 polubienia

No i dobra, widzę że ten cały Backblaze odpowiada na moje potrzeby :slight_smile: Zdjęcia z aparatów mam w iCloud, ale także kopię na domowym WD MyBook Live (nie nazwałbym tego NAS-em, bo to gónwo straszne). Czy da się jakąś komendą np. z terminala w Mac robić kopię tego dysku (jest podmontowany w macOS) do Backblaze? Mogę sobie raz w tygodniu odpalić jakiś skrypt, który wszystkie nowe fotki przerzuci mi z dysku w chmurę, ale ja to sam tego nie wymyślę jak :slight_smile:

Wydaje mi się, że ta nazwa parę razy pojawiła się we wczesnych odcinkach.

2 polubienia

Ech, znalazłem coś co się nazywa restic i tera siedzę znów sobie przypominając jak działa konsola i inne takie. Na stare lata miałem mieć wszystko łatwo :slight_smile:
Oczywiście najpierw kopałem w dokumentacji projektu, zanim znalazłem tę stronę, więc jak ktoś coś to polecam: Guide for Restic and Backblaze

1 polubienie