#465 - AI szeptucha

Co do backupu zdjęć do chmury. Skoro lubisz selfhostować takie rzeczy to chciałbym polecić chyba najlepszą aplikację open source jaka do tej pory powstała, która jest alternatywą dla Google Photos oraz pozwala na backup zdjęć.
Wczoraj wyszła aktualizacja, która dodaje również automatyczny backup zdjęć w tle na iPhone i Android, więc w sumie robi Ci się kopia sama tak jak backup w iCloud. Dodatkowo obsługuje RAW, Live Photo i dużo więcej.
Polecam zerknąć na immich, a potem kopia z tego serwera do Backblaze to już nie problem.

2 polubienia

No i dobra, widzę że ten cały Backblaze odpowiada na moje potrzeby :slight_smile: Zdjęcia z aparatów mam w iCloud, ale także kopię na domowym WD MyBook Live (nie nazwałbym tego NAS-em, bo to gónwo straszne). Czy da się jakąś komendą np. z terminala w Mac robić kopię tego dysku (jest podmontowany w macOS) do Backblaze? Mogę sobie raz w tygodniu odpalić jakiś skrypt, który wszystkie nowe fotki przerzuci mi z dysku w chmurę, ale ja to sam tego nie wymyślę jak :slight_smile:

Wydaje mi się, że ta nazwa parę razy pojawiła się we wczesnych odcinkach.

2 polubienia

Ech, znalazłem coś co się nazywa restic i tera siedzę znów sobie przypominając jak działa konsola i inne takie. Na stare lata miałem mieć wszystko łatwo :slight_smile:
Oczywiście najpierw kopałem w dokumentacji projektu, zanim znalazłem tę stronę, więc jak ktoś coś to polecam: Guide for Restic and Backblaze

1 polubienie