Alternatywa dla gmail.com - rozmowy o serwisach pocztowych

To Ci nie wystarczy?

1 polubienie

kurde, chyba się oduczyłem szukać
ale widzę, że to tylko w becie są dostępne, mam rację?

Faktycznie w sumie nie pomyślałem, że to może być tylko w Beta?

Tak, w ustawieniach stable nie było, wszedłem na betę, zmieniłem i już miałem na stable

Od kiedy uzywam Gmail czy jak to sie tam nazywa. Byly proby przejecia ale zawsze ladowaly na “pierwszej lini obrony”. Gmail automatycznie blokowal login, wysylal mi email na inny podany jako recovery. I powiadamial na telefonie :slight_smile: :sunglasses:
Poza tym naprawde polecam MFA w Google.

Co do supportu. to mialem kiedys problem z jedna usluga. Kontakt e-mail. szybko i sprawnie. Ale to mi sie zdarzylo raz od 2011. Poza tym - dziala. Dla calej rodziny.
Doceniam ludzi ktorzy szukaja caly czas lepszych uslug. Ale ja z e-mail przestalem juz dawno :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

@Arec mógłbyś się dokopać do tego mail do supportu i wysłać chłopakom Google support (?) jak tego dokonałeś?

Wiecie co, trochę zostałem “zmanipulowany” przez wąsaczy i chciałem spróbować Fastmaila zamiast Gmaila :smile: Fastmail przekonuje mnie po tych 6 tygodniach razem, jedynie czarnym motywem xD Każda wycieczka wiąże się z korzystaniem z map Googla bo to jedyna słuszna opcja, wyszukiwanie restauracji w okolicy, mechaników czy w końcu do wyszukiwania haseł na stackoverflow, to wszystko Google. Niech se te reklamy targetują i nie się cieszą i tak wszędzie mam adblocka, a na reklamy w necie nie jestem podatny od dawna :muscle:
Gmail działał, działa i będzie działał. Maile przychodzą mi natychmiast, te przekierowywane z Gmaila do Fastmaila szły czasami nawet 5-10 minut także pozdro(Spark zasysał mi maile szybciej nawet niż Gmail). Fajna przygoda, ale nie dla mnie :stuck_out_tongue:
Nauczyłem się etykiet i mam ładnie pokatalogowane wszystkie wiadomości. Żyje z białym tłem, ale to się pewnie niedługo zmieni. Gram do Googla… tym bardziej, że ostatnio chodzi mi po głowie zmiana jabłka na jakiegoś andka :thinking:
Ot takie moje, skromne zdanie :heart:

P.S konkluzja jest taka, żeby na końcu i tak mieć swoje zdanie :slight_smile:

4 polubienia

Juz od dawna nie jestes zmuszony do posiadania bialego interface na webowym interface Google. Settings - Themes - Poszukaj takiego co sie zowie Terminal. I zalatwione. masz webmail od Google na czarno.

Masz rację, na webie da się ustawić czarny motyw i bardzo cieszy moje oczy. Mimo wszystko częściej zerkam na telefon. Jednak na iOS jeszcze nie ma wersji ciemnej :neutral_face: Na iPhone korzystam z Adobe Scan, robię “skan” wszystkich paragotów, faktur z danego miesiąca, zapisuje je w PDF i wysyłam do księgowej w jednym PDFie i wysyłam mailem z poziomu telefonu, bardzo wygodna opcja :slight_smile:

  • map googla nie używam od lat i jakoś nie odczuwam braku
  • jako wyszukiwarki używam DDG i też znajduję co potrzebuję (może trzeba wiedzieć jak hasło wpisać?)
  • co do szybkości działania przekierowania google=>fastmail skąd wiesz, że to wina fastmaila a nie opóźnienie w wysyłce po stronie googla?

Ja tam nie neguję, każdy ma swoją piaskownicę i swoje zabawki, po prostu jakoś alergicznie reaguję na argumenty typu “A jest lepsze niż B bo B nie działa i już”
Ale może to przez to, że zbyt wiele lat pracuję z klientami i słyszę, że im coś nie działa, a największym problemem jest ten interfejs białkowy znajdujący się między klawiaturą a oparciem fotela…

1 polubienie

Co jak co, ale DDG ratuje się tylko bangami, czasem ciężko cokolwiek znaleźć, bo jakaś rzecz nazywa się tak samo jak inna w innej dziedzinie i nie znajdziesz.

Co do prędkości zasysania z Gmail - Fastmail domyślnie odświeża się co 5 minut

O mapach się nie wypowiem, ale nie dążę jakoś bardzo do “G-free”

1 polubienie

Nie zauważyłem :smiley:
Ale z drugiej strony znam ludzi, którzy w g! nie potrafią znaleźć nic, bo wpisanie zapytania jest ponad ich możliwości :smiley:

Używałem Waze, ale w Polsce jest relatywnie mało użytkowników (nie wiem czy on zasysa info o zdarzeniach z jakiegoś API “wydarzeń” czy tylko od użytkowników Waze bierze info?)
Yanosik ssie i ich map się nie da używać, nagrzewa mi telefon i skreśliłem go dawno. Apple Maps to żart w Polsce. Po dodaniu zdażeń przez Googla to jedyna rozsądna opcja.
P.S nie korzystałem z NaviExpert czy innych to się nie wypowiem :stuck_out_tongue:
Próbowałem w DDG, ale w ogóle do mnie nie trafia :frowning_face: :
Nie wiem czy to wina Googla, czy Fastmaila, że mi to zasysa tak wolno. Nie mam zamiaru przenosić całego swojego życia na innego maila bo jestem wygodny :smiley:
Każdy ma swoją piaskownicę :stuck_out_tongue: chciałem tylko wylać to z siebie gdzieś :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Sygic - używam od kilku lat, mam nawet licencję na androida która sobie kupiłem do służbowego telefonu. Dobrze liczy trasy, bierze pod uwagę korki i zdarzenia na drodze, można ustawić jak na liczyć trasę, mapy od Tomtom, czego chcieć więcej?

Ja natomiast po przejechaniu kilkuset tysięcy kilometrów samochodem, nie wyobrażam sobie innej nawigacji niż Google Maps. Ta aplikacja jako jedyna nigdy mnie nie zawiodła. Zawsze wyznaczana trasa była najbardziej optymalną, wielokrotnie też byłem pozytywnie zaskoczony algorytmem omijania korków - oczywiście o ile się dało to zrobić. Testowałem Automapę, Wazę, Sygic, ale to nie było to czego oczekiwałem.

3 polubienia

to ja się wypowiem jako bezpłatny ambasador NaviExpert. Wywodzę się z czasów kiedy mieli aktualizację map szybciej niż Google (serio, serio - mówię np. o otwieranych odcinkach obwodnicy Wwa).
Liczenie korków i objazdów, nawigacja po mieście (mogę powiedzieć o Wwa ale jeśli radzi sobie tutaj BARDZO dobrze to podejrzewam, że będzie OK w innych).
Miałem ją w każdej trasie po PL i EU w ciągu ostatnich 6 lat. Warta każdej złotówki za rok.
Jeśli by mi nie zależało na bardzo precyzyjnym narzędziu to google mapsy też dają radę. Są na pewno lepsze w wyszukiwaniu lokalnych biznesów. Ale jeśli chodzi o kwestie nawigacujno/korkowo/ostrzegawcze to tylko Navi.

Ja nawet robiłem testy w trasie jadąc na kilka aut. Ja z Navi i znajomi z Google. Tym bardziej chcę wydawać swoje złotówki :slight_smile:

1 polubienie

Ja jeszcze z Google maps bo są wystarczająco dobre i działają wszędzie, nawet za granicą, i są za darmo, mają tryb offline :slight_smile: ale aktualizacja nie jest najszybsza, np wciąż nie ma nawigacji po a1 do Częstochowy. Dlatego czasem używam Waze I to naprawdę fajna mapa. Aktualizowana dużo szybciej, znacznie mniej prądu ciągnie, szybciej działa, i ma interfejs bez tych wszystkich zbędnych dodatków typu polecane restauracje.

Waze to Google jak coś xD

5 polubień

Pomimo, że tez Google to ma mało wspólnego z Google Maps. Również jeżdżę na Waze, zrobiłem na tej aplikacji pewnie z 200 000km, dla mnie jest najlepsza, dzięki temu, ze rozwijane wiele rzeczy przez społeczność drogi nowe są tam praktycznie od razu. Z wieloma rzeczami również błyskawicznie.

1 polubienie

Niestety muszę się zgodzić. Równolegle używam Waze ale… Waze ma bardzo dziwną bazę adresową. Wpiszę na przykład “Łódź ul. Andrzeja Struga 50” a wyszuka mi się “Inowrocław ul. Kazimierza Odnowiciela 3”. No ja pier… dzieje się to ciągle.

Dla mnie w nawigacji równie ważna co skuteczność nawigowania i wyszukiwania jest integracja z Android Auto i Carplay. Obecnie częściej używam Android Auto i niestety tylko Google Maps działają bezawaryjnie. Waze czasem strajkuje - nie wczytuje map, wyszukiwanie adresu trwa w nieskończoność.

Hmmm… nieco zboczyliśmy z tematu…

Dalej używam Fastmail. Oczekiwałbym jednak udostępnienia całości kodu (jako opensource jest tylko część kodu), wyprowadzenie się firmy z Australii (fuck you Five Eyes!!!) i poprawienia kalendarza.