Ajfon Srajfon

A tego w apce zdrowie nawet o to nie jest oparta.

No ten budzik z bedtime ma swój osobny slider w health app

Tak mój błąd chodziło mi o głośność dzwonka i alarmu a nie multimediów i alarmu. Teraz mi to ciężko sprawdzić ale możesz mi potwierdzić, że jeśli masz ustawiony cicho budzik, a podgłośnisz telefon, żeby dobrze słyszeć nadchodzące połączenia to budzik dalej będzie cicho?

Do sharowania audio trzeba mieć w takim razie Samsunga (gdzie sam mówiłeś ze telefony z nakładka producenta blablabla)
Do wspólnego schowka trzeba mieć specjalną klawiaturę ściągniętą

1 polubienie

Dual audio działa na TV?

Nie, tak jak na screenie, budziki i dzwonki telefonu to jeden wspólny slider, wiec tego nie da się zmienić

Zero szans xD

Zgadza się, ale wszystko się da. Chodzi o to, że jeśli nie pasuje Ci ekosystem Apple to jest możliwość stworzenia sobie innego

Używam Apple TV, Chromcast, Google Home Hub, iPada, iPhone, Apple Watch itd itd. i to wszystko działa ze sobą dobrze, urządzenia apple dzielą się schowkiem, notatkami, hasłami i masą innych rzeczy, dogadują się ze sobą super i pewnie w domu ten tel na Android działał by jakoś, ale jak wychodzę to wiem że mam urządzenia które są dużo mniej zawodne, że nadal się dogadują i dzieje się miedzy nimi magia i nie muszę robić za support w domu bo żonie ciągle coś nie działa. Jakoś tak mam spokojniejszą głowę. Chromecast czy Google Hub działają i mają się dobrze ale od nich nie oczekuję tyle co od np telefonu czy laptopa dlatego nie przesiadł bym się na Androida czy Windows :man_shrugging:

1 polubienie

Tak, też próbowałem używać Chromecast z iPhone. Wiecznie się rozłącza a z wielu aplikacji nie da się shareować mediów.
Tylko powtórzę… Rozumiem, że wiele rzeczy jest łatwiejszych w ekosystemie Apple. Ale wiele rzeczy bardzo słabo lub w ogóle tam nie działa.
Ważne jest tylko, żeby ludzie wiedzieli, że jest wybór

Tak tylko dla ścisłości dodam że problem ze słuchawkami jest multiplatformowy. Tak samo nie działają na IOS jak i na Androidzie. Potwierdziłem to godzinę temu. Bose srose. Jabry działają wszędzie.

5 polubień

Jak się używa budzika z Health to wszystko się da ustawić niezależnie w kwestii glosnosci. Do tego Optimized Battery Charging wydaje się używać go jako jeden z czynników (nie potwierdzona nigdzie indziej moja obserwacja).

1 polubienie

Pytałem co nie działa, bo może cześć z tych rzeczy, jak ten budzik, da się łatwo rozwiązać.

No i z ciekawości, bo nie odczuwam żadnych ograniczeń ekosystemu Apple, a wręcz przeciwnie. Samsung ma Dual audio, ale na TV nie ma opcji. Zegarkiem z Androidem też TV pewnie nie włączę. Swiftkey nie lubię (używałem). Dźwięku na głośnik też raczej nie przekażę przez zbliżenie telefonu. Androida z Chromecastami używałem (również Chromecast audio) i też to dobrze nie działało. Byłem kiedyś w ekosystemie Google i mam porównanie :slightly_smiling_face:

Do tego, poza pracą, moim głównym urządzeniem jest tablet, bo moim zdaniem, laptop do cyfrowej rekreacji jest niewygodny.

1 polubienie

Co nie działa? Sms-y w przeglądarce na Linuxie i Windowsie, FaceID z maseczką podczas płatności zbliżeniowych, zaznaczanie tekstu jest okrutnie irytujące, a raz ustawiona zewnętrzna klawiatura w wielu momentach zmienia się na applowską, split screen, automatyczne wpisywanie kodów weryfikacyjnych z sms-ów, automatyczne filtrowanie niechcianych połączeń oraz informacja o spamie… To tak na szybko ale mogę jeszcze pomyśleć i sobie przypomnieć później…
Jest też wiele detali, które bardzo lubię w Androidzie. Np jeśli ustawisz budzik to pokaże Ci za jaki czas konkretnie zadzwoni (wiele razy uratowało mnie to przed zaspaniem), cyfrowy zegar jako widget na głównym ekranie itp itd

2 polubienia

Dzięki. Osobiście, żaden z tych problemów mnie nie dotyczy, ale rozumiem, że jeśli Cię dotyczą Ciebie, może to być źródłem frustracji.

1 polubienie

Ja np nie mam potrzeby tych wszystkich wymienionych dobroci jak zbliżanie telefonu do głośnika, wspólne sluchanie na słuchawkach czy pilot w zegarku - to takie udogodnienia na siłę.
Dużo ważniejsze jest przycisk wstecz czy ustawienia zawsze w tym samym miejscu.
Używam maca, używam Windows, Linux i Androida. I wszystko że soba działa. A ja lubię świadomość że w każdej chwili mogę dowolną z tych rzeczy wymienić na dowolną inną i też będzie działać. Nie dramatyzuje jak mi się słuchawki nie łączą bo wiem że to wina słuchawek. Nie ma systemów idealnych. Po tym poznać geeka że sobie poradzi z każdym systemie, a nie że będzie marudził jaki to on jest niedobry. Ja iPhone nie chce bo wiem że by mnie wkurzał. Ale gdybym musiał to bym sobie dał radę.

5 polubień

Nie dla mnie. Dla mnie ogół podobnych szczegółów sprawia, że ekosystem jest wygodny. Z tym że ja nie szukam możliwości kupowania, a wręcz przeciwnie. No i kupowaniem wszystkiego nie przeskoczysz.

Nic dodać nic ująć :clap:
Mnie po prostu iPhone przez te pół roku tak bardzo wkurzało…
PS. Ten przycisk wstecz to też jedna z rzeczy, której mi baaaardzo brakowało w iPhone

Dokładnie jak pnzrfst napisał.

Bo ja np uważam że

  • FaceID z maseczką nie powinno działać (no chyba że masz apple watch to wtedy działa i w moim przypadku akurat jest to ok)
  • zaznaczenie działa u mnie ok. nie mogę za to ogarnąć tego na androidzie :man_shrugging:
  • zew. klawiatur nie używam więc nie dotyczy mnie to
  • split screen też nie korzystam
  • automatyczne wpisywanie kodów z sms działa u mnie dobrze
  • filtrowania połączeń nigdy nie potrzebowałem, nikt do mnie nie dzwoni :man_shrugging:

tego mój mózg nie ogarnia :thinking: skoro ustawiam budzik to po co mi wiedzieć że zadzwoni za 8h 12min skoro wiem że ma zadzwonić np o 7 rano, do czego mi ta wiedza, a w trakcie snu i tak nie kontroluje tego czasu.

Cyfrowy zegar mam jako widget akurat więc tu też nie widzę problemu z tym

2 polubienia

Za każdym razem jak przesiadam się na inną klawiaturę niż SwiftKey (applowską, googlowską)

To + niemożność ustawienia więcej niż dwóch języków. Coś strasznego. Jak tak można w XXI wieku.

6 polubień