Ajfon Srajfon

Potwierdzam, wlasnie wyłączyłem i nie mam dostępu do kupionych aplikacji przez organizatora. Niemniej jednak mozna używać apek, ktore byly zainstalowane przed wyłączeniem.

Dostęp do subskrypcji został bez zmian.

A to ciekawe. W przypadku kupionej apki good notes, mimo tego ze była zainstalowana to korzystać się nie dało. Widocznie zalezy od aplikacji.

1 polubienie

Mam goodnotes, things 3 i scanner pro, wszystkie działają :smile:

Wydaje mi sie, ze dziala to tak jak z instalowaniem aplikacji na innym koncie (z innego regionu).

1 polubienie

No niestety jest pare jeszcze innnych apek co razem używamy tak wiec musi być włączone. Dodałem swoją kartę jako organizatora i będę zmieniał bo z tego co widziałem można wybrać z której karty chcesz płacić.

1 polubienie

Od pewnego czasu staram się nauczyć grać trochę w baduntiron.
Chciałem nagrać sobie kawałek swojej gry żeby skontrolować pracę nóg etc bla bla bla. Połowa nagrania wygląda tak


Iphone 13 pro jest naprawdę super w dobieraniu ostrości w trakcie nagrania xD

6 polubień

Ja po długim czasie używania budżetowych androidów, zachęcony wieloma stwierdzeniami typu “nikt nie przechodzi z iPhona z powrotem na Androida” i częstą krytyką androidów w podkaście, pół roku temu kupiłem iPhone 12. Tydzień temu wreszcie się go pozbyłem i przeszedłem na Pixela. Można się rozwodzić nad wadami i problemami iOS, ale powiem tylko tyle, że szkoda mi osób, które utkwiły w ekosystemie Apple. Świat jest dużo bardzie kolorowy, różnorodny i otwarty na nowinki techniczne niż im się wydaje. Rozumiem, że takie osoby nie mają już drogi powrotu lub jest ona bardzo trudna.
Sam jestem gikiem więc może mam łatwiej niż przeciętny użytkownik korzystający z Androida, ale prowadzący podcast także kiedyś tacy byli, ale obecnie - stawiam tezę - Apple zabija w nich chęć do eksplorowania świata technologii.
PS. Ta ciągła “walka” z inteligentnym domem to może jest wyjątek :wink:

5 polubień

Moge powiedzieć za siebie - na pewnym etapie życia jak ma się trochę tematów na głowie to ciężko wygospodarować czas na ciągłe eksplorowanie. Chcesz czegoś co po prostu działa.
I myślę, że każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w ekosystemie apple jest wiele ograniczeń. Ale bonusy również występują.
IMHO jeśli ma się tylko iphona to faktycznie można pomyśleć o przesiadce. Ale jeśli ma się trochę więcej urządzeń ze szczególnym naciskiem na laptop/komputer/tablet jako podstawowe narzędzie pracy to niestety android + windows jest jeszcze daaaaaleko.

7 polubień

Wiem, nie jestem reprezentatywnym przykładem. Ale jestem programistą, mam 40 lat na karku, ślub, rozwód, córkę, życie w wielu miejscach i ciągle mnie jara eksplorowanie. Z iPhonem (wcześniej też na Macu) miałem tak wiele ograniczeń, wiecznie coś nie działało, czegoś brakowało, że teraz czuję się po prostu wolny. Wydaje mi się, że dla gika, a za takich zawsze uważałem Pawła i Wojtka, na każdym etapie życia technologia to jest po prostu hobby i to, że czasem trzeba przykucować lub poszukać bardzo głęboko w ustawieniach to chyba nie jest duża męka.
A YesWas to przecież podcast technologiczno-technologiczny…
Jeśli ktoś dobrze odnajduje się w ekosystemie Apple to super, ale teksty typu “chcesz czegoś co po prostu działa” (mówiąc o Apple) i wieczne heheszki z Androida lub Windowsa świadczą o nieznajomości tych środowisk.

3 polubienia

Ja nie chcę walki. Nie chcę płacić za coś, co nie działa po wyjęciu z pudełka i wymaga godzin spędzonych nad tym. Chcę coś, co wyjmuję z pudełka i działa, a nie jak słuchawki @Tadek :smiley:

8 polubień

Chyba się panu pomyliły lata, 2015 już dawno za nami :slight_smile:
Teraz to jest podkast publicystyczno-publicystyczny z elementami humorystycznymi :smiley:

Nie wiem jak prowadzący, ale ja, jako osoba kucująca zawodowo mam dość kucowania w pracy.
Ty, jak sam napisałeś, jesteś klepaczem kodu, więc rozumiem, że Ci się nudzi :slight_smile:
Ale ja chcę spokoju i dlatego wybieram Apple.
Czy to znaczy, że nie mogę się nazwać geekiem? Zapytaj mojej żony co o mnie myśli :slight_smile:

IMO fajnie, że mamy wybór, szkoda, że taki mały. Bo tak naprawdę jest iOS i Android i nic…

1 polubienie

Wiem @Martin_Fox masz rację. Najważniejsze jest to, żeby mieć wybór i każdy mógł wybrać to co najbardziej mu pasuje. Ja musiałem się wyżalić po tych miesiącach frustrujących sytuacji :wink:
A jak mnie chłopaki dalej będą wkurzać w podcaście tekstami o wyższości Maca nad Windą i iOS nad Android to po prostu przestanę słuchać :wink:

3 polubienia

Tydzień temu szwagierka zmieniła iPhone 8 na coś tam z Androidem bo cytuje “ma 108 no tych tych do zdjęć i potrzebuje lepszego aparatu do instagrama” odliczam dni jak wróci do iPhone bo ten android zapcha się jakimś śmieciem i przestanie działać :laughing:

A tak serio to nie wiem co takiego jest kolorowego i różnorodnego w Android żeby mnie to przekonało do używania ich :thinking:

3 polubienia

Jakie konkretnie ograniczenia Ci przeszkadzały? Pytam z ciekawości.

Jestem w ekosystemie Apple i dla mnie priorytetem jest bezproblemowe współdziałanie tych urządzeń między sobą. Co w świecie Androida da mi podobny poziom integracji i bezproblemowości? Przeniesienie się nie jest problemem. Problemem jest, na co konkretnie miałbym się przesiąść. Jak kupię zegarek Garmina to włączę nim TV? Które słuchawki na Androidzie oferują Share Play?

2 polubienia

No właśnie te teksty:
“Chcesz czegoś co po prostu działa”, “chcę spokoju i dlatego wybieram Apple”, “Android zapcha się jakimiś śmieciami i przestanie działać”… to właśnie nakłoniło mnie do przejścia na iPhone i żałuję.
2015 już dawno za nami. Mi sprzęty, które kupuję działają bez godzin konfiguracji, ale jeśli ktoś wybiera budżetowe androidy z nakładkami producentów z setką bezużytecznych aplikacji to może jest inaczej…

Masz rację jeśli chodzi o cały ekosystem. Dlatego napisałem, że ciężko z tego wyjść.
A co mi nie działa… może to nie miejsce na dyskusje, które pewnie do niczego nie doprowadzą… Podam tylko jeden przykład. Wieczorem oglądam filmiki, czasem dość głośno na YT. A rano budzi mnie budzik jakbym w ryja dostał. Nie da się oddzielnie ustawić głośności budzika. Jak zapytałem kolegę co z tym zrobić to przyznał mi rację i stwierdził, że jemu to nie przeszkadza :confused:

Ciężko wyjść, bo nie ma na co.

Głośność budzika można ustawić tu. U mnie można to zrobić niezależnie.

1 polubienie

Jest tylko trzeba przykuocwać czasem. Ja pracuję na Linuksie, mam Androida, Google Nest, Chromecast, córka ma Windowsa na kompie i jakoś wszystko działa

Chce obejrzeć z żoną film na słuchawkach. Jak to zrobić na Androidzie? Co przykucowac? Jak zrobić tak, żeby mieć wspólny schowek między urządzeniami?

1 polubienie

To, że czegoś nie potrafisz nie znaczy, że się nie da. Głośność multimediów nie ma nic wspólnego z głośnością budzika (przynajmniej u mnie) i mówie tu o zwykłym budziku, a nie tym w apce zdrowie (sen)

Głośność budzika jest oparta o to:

3 polubienia

Co do głośności, to jeśli po ustawieniu alarmu podgłośnisz coś innego na telefonie to głośność alarmu zostanie bez zmian? Nie wydaje mi się, ale jeśli tak to przyznaję się, że słaby ze mnie geek i za ten punkt zwracam honor.
Co do innych to nie próbowałem więc ciężko mi powiedzieć jak działa ale z marszu znalazłem artykuł o wspólnym schowku dla Windows i Androida

1 polubienie