🤖 AI, ChatGPT, Mid Journey itp

3 polubienia

No i ch.j, pozamiatali :scream:

#SORA

https://x.com/sama/status/1758219575882301608?s=46&t=clV5IFWTbdmVUwUEEi4Eqg

2 polubienia

Trochę zaczynam się obawiać, postęp w ostatnich 2 latach w tym temacie jest tak imponujący, że aż strach myśleć co będzie za chociażby dekadę

3 polubienia

Mam takie same odczucia ale w nawet krótszej perspektywie.

Mam nadzieję, że zostanie wprowadzony jakiś mechanizm weryfikacji kontentu wygenerowanego przez AI, chociażby przez social media. W przeciwnym razie dojdzie do manipulacji masami na niespotykaną skalę.

Z jednej strony postęp, a z drugiej:

Rzeczy, do których przydawał się ChatGPT kiedyś, teraz robi beznadziejnie. Zaraz założy związek zawodowy i się skończy cwaniakowanie.

Przykładowo, ostatnio przetranskrybowałem sobie automatem podkast, z którego chciałem mieć zrobione notatki. Wrzuciłem transkrypcję do ChatGPT i poprosiłem o notatki zrobione w bulletpoints - odpowiedzial, że sam sobie mogę zrobić :smiley:

13 polubień

on po prostu zaczął się już uczyć z elektrody

8 polubień

Spróbuj grzeczniej zapytać

2 polubienia

Właśnie kurczę, zaskakująco jest na odwrót - ja zawsze jestem przesadnie miły, jak piszę z AI, szczególnie po angielsku, wtedy często nie otrzymuję odpowiedzi, tylko dostaję informację: “Sam sobie znajdź”. Jak jestem bardziej wymagający, dostaję, czego chcę.
Czytałem sprzeczne teorie na ten temat, większość starych sugeruje, że trzeba być miłym; kilka nowych sugeruje natomiast, że jest na odwrót.

EDIT: Gdzieś na Reddicie czytałem, że w sumie przez to, że ludzie używają “please” i pytań, nauczyliśmy ChatGPT, że może powiedzieć nie. Chociaż oczywiście to tylko teoria, bo nawet twórcy nie wiedzą, co się tam w środku wydarzyło.

6 polubień

Kolejne video od OpenAI

https://x.com/dr_cintas/status/1759634620717424769?s=46&t=clV5IFWTbdmVUwUEEi4Eqg

Teraz grafiki już nie zrobią takiego wrażenia, ale testowałem ostatnio Magnific AI w połączeniu z alphą Midjourney v6. Zrobiłem quiz na instagramie, żeby sprawdzić czy ludzie jeszcze rozróżniają AI od zdjęć (niezbyt) i wrzuciłem mnóstwo przykładów do tego artykułu o fotorealiźmie w AI: https://thomasvoland.com/blog/fotorealizm-w-grafikach-generowanych-przez-a-i-na-poczatku-roku-2024/

Tutaj kilka z nich:

Więcej we wspomnianym artykule. Później zrobiłem jeszcze video z innymi przykładami:

4 polubienia

wychodzi na to, że AI dalej nie potrafi w źrenice - na prawie żadnej grafice nie są okrągłe (klasyk, od zawsze jest z tym problem - thispersondoesnotexist miało wszystkie zdjęcia w zasadzie z sześciokątami, tu jest ciut lepiej)
ale to jednak jest szczegół na który ciężko zwrócić uwagę na ekranie telefonu

2 polubienia

na pierwszy i drugi mój rzut okiem wyglądają jak zdjęcia:)

1 polubienie

zastanawiam sie kiedy bedzie mozna zamowic sesje slubna np w Zanzibarze czy na innym Haiti.
Podajesz kilka swoich zdjec, aby AI nauczylo sie twarzy, koloru skory, moze wymiarow, kroju garnituru i sukienki, i potem tylko wybierasz lokalizacje i gotowe. Ktos zaklada ze mna startup? :wink:

2 polubienia