­čĄľ AI, ChatGPT, Mid Journey itp

Czy mo┼╝emy mie─ç jeden temat na ┼Ťledzenie nowo┼Ťci w dziedzinie AI? Czuje ze bardzo du┼╝o si─Ö dzieje, a nie ka┼╝dy ma czas ┼Ťledzi─ç nowe ┼║r├│d┼éa.

Ja zaczn─Ö od nowych mo┼╝liwo┼Ťci Adobe Firefly - crazy!

5 polubień

Ja w sumie to nie wiem czy wszyscy maja, czy nie, ale mam dost─Öp do tego barda, jak kto┼Ť nie ma i chce ┼╝eby co┼Ť sprawdzi─ç to s┼éu┼╝─Ö pomoc─ů. Bo co┼Ť gdzie czyta┼éem, ze na pocz─ůtku tylko US mia┼éo by─ç.

No ja w┼éa┼Ťnie chcia┼éem sobie wygenerowa─ç w Midjourney post-apokaliptyczny plakat ┼üodzi ale niestety za darmo si─Ö nie da┼éoÔÇŽ zbior─Ö sobie chyba zestaw przypadk├│w testowych i wykupi─Ö us┼éug─Ö premium na miesi─ůc. To mo┼╝e by─ç ciekawe!

W og├│le to chcia┼ébym powiedzie─ç, ┼╝e jestem mocno podjarany tym, ┼╝e na naszych oczach dzieje si─Ö rewolucja. TakÔÇŽ uwa┼╝am to za rewolucj─Ö. Chat GPT (wypas! u┼╝ywam), generowanie obrazk├│wÔÇŽ wspania┼ée rzeczy je┼Ťli dobrze b─Ödziemy z nich korzysta─ç.
Widzia┼éem jak rodzi si─Ö internet, widzia┼éem pocz─ůtki smartfon├│w, widzia┼éem na czacie walentynki @piotrek69 i @Tadek . Z zaciekawieniem czekam na rozw├│j tej technologii.

6 polubień

mindjourney jest na discordzie za free kanał - piszesz co kcesz i robi:)

No jest za free ale ja za ka┼╝dym razem gdy pr├│buje to pisze ze wszystkie resources wykorzystane, tak z bez premium si─Ö nie obejdzie.

1 polubienie

No tak, ale napisa┼é mi, ┼╝e jest przeci─ů┼╝enie i za friko to mog─Ö sobie w majtach pogrzeba─ç.

3 polubienia

R├│wnie┼╝. I pami─Ötam, w jakich b├│lach i jak powoli si─Ö to rodzi┼éo. Poza tym smartfon to tak naprawd─Ö por─Öczniejsza wersja laptopa z wifi. Rewolucj─ů w przypadku smartfona jest jego du┼╝a dost─Öpno┼Ť─ç (w por├│wnaniu np. w┼éa┼Ťnie z laptopami kiedy┼Ť).

R├│wnie┼╝ tak uwa┼╝am. I ta rewolucja ma ogromne tempo. Dzi┼Ť jeszcze wci─ů┼╝ AI g┼é├│wnie wspomaga wielu grafik├│w i os├│b przetwarzaj─ůcych tekst (urz─Ödnik├│w, asystent├│w), ale - co wida─ç na filmiku powy┼╝szym - w zasadzie z dnia na dzie┼ä mo┼╝e zacz─ů─ç ich zast─Öpowa─ç. Tylko nie wiadomo, czy ten dzie┼ä nast─ůpi za miesi─ůc czy za p├│┼é roku. Notabene osoby, kt├│re zainwestowa┼éy w AI rozwijaj─ůce si─Ö wolniej, chc─ů, aby wstrzyma─ç rozw├│j technologii na p├│┼é roku :laughing:

Nowe wiadomo┼Ťci pojawiaj─ů si─Ö w zasadzie z dnia na dzie┼ä. Dzi┼Ť w tym filmiku (od 11:00) pokazano, jak jaki┼Ť kole┼Ť w jeden dzie┼ä zrobi┼é sobie instancj─Ö AI, kt├│ra tworzy┼éa zdj─Öcia Obamy w dowolnych sceneriach. Tw├│rca tego narz─Ödzia stwierdzi┼é, ┼╝e za kilka lat na r├│┼╝nych instagramach praktycznie wszystkie zdj─Öcia b─Öd─ů tworzone przez AI. (Jestem pewien, ┼╝e w przypadku zdj─Ö─ç i film├│w z czasem powstanie certyfikat po┼Ťwiadczaj─ůcy autentyczno┼Ť─ç zdj─Öcia pochodz─ůcego prosto z matrycy, tak jak teraz k┼é├│dka w przegl─ůdarce potwierdza szyfrowanie po┼é─ůczenia. To swoj─ů drog─ů wyeliminuje te┼╝ kwesti─Ö filtr├│w, kt├│re bywaj─ů zmor─ů instagram├│w od wielu lat ju┼╝. No ale ile powstanie w mi─Ödzyczasie fejk├│w i ilu ludzi si─Ö na nie nabierze, to ju┼╝ inna sprawa.)

Nie podejmuj─Ö si─Ö ju┼╝ prognozowania zawod├│w, kt├│re zostan─ů zast─ůpione, ale po fali mem├│w zwi─ůzanych z AI maj─ůcego zast─ůpi─ç programist├│w, tutaj podchody maj─ů miejsce w stron─Ö sekretarek, asystent├│w i r├│┼╝nego rodzaju korpo-excelowype┼éniaczy i analityk├│w. Kwestia obudowania takiego Chata GPT-4 w jaki┼Ť sprawniejszy interfejs ni┼╝ czat, plus komendy g┼éosowe i plus jaka┼Ť doza samodzielnego dzia┼éania jak np. odpisywania na maile i taka us┼éuga b─Ödzie w wersji 1.0 lepsza je┼Ťli chodzi o dzia┼éania przy komputerze, ni┼╝ wi─Ökszo┼Ť─ç sekretarek.

W ka┼╝dym razie jako osoba ┼Ťledz─ůca nowinki technologiczne od lat nie mia┼éem ÔÇťefektu wowÔÇŁ, gdy tymczasem od premiery Midjourney i pochodnych mia┼éem uczucie oszo┼éomienia technologi─ů wiele razy.

3 polubienia

Jestem za po┼é─ůczeniem temat├│w, sam jeden stworzy┼éem, to mo┼╝na po┼é─ůczy─ç.
Co do ai to nie jestem takim optymist─ů. Jeste┼Ťmy w fazie zachwytu, ale z czasem si─Ö nam to opatrzy, wejdzie do codzienno┼Ťci i tyle. Na pewno sporo si─Ö zmieni, cz─Ö┼Ť─ç zawod├│w zniknie, a w cz─Ö┼Ťci b─Ödzie ┼éatwiej. Kto┼Ť kto pisze ┼╝e sekretark─Ö zast─ůpi ai - nie wie co pisze, nigdy nie mia┼é lub nie by┼é sekretark─ů, lub nie widzia┼é jak─ů wykonuje prac─Ö. A wbrew pozorom jest to dosy─ç cz─Östo tw├│rcza praca ci─Ö┼╝ka do automatyzacji. No i kto chcia┼éby sekretark─Ö, kt├│ra jak czego┼Ť nie wie, to zmy┼Ťla?

7 polubień

Chyba nietrudno zauwa┼╝y─ç, ┼╝e to nie kto┼Ť, tylko ja, komu odpowiadasz, ale mnie nie zawo┼éa┼ée┼Ť - przynajmniej wcze┼Ťniej te┼╝ bym si─Ö te┼╝ po┼Ťmia┼é z tego samoo┼Ťmieszenia.

Biuro mojej firmy istniało przez ponad 10 lat i przez prawie cały ten okres pracowała tam (m.in.) sekretarka.

Sekretarka zmy┼Ťla od pierwszego dnia pracy ÔÇťszefa nie ma, przeka┼╝─Ö wiadomo┼Ť─çÔÇŁ. Mo┼╝e pou┼╝ywa┼é by┼Ť troch─Ö czata GPT zanim zaczniesz znowu pisa─ç takie bzdury, bo widzia┼ée┼Ť mema albo filmik, ┼╝e AI k┼éamie - poza ÔÇťszefa nie maÔÇŁ sekretarka nie ma mo┼╝liwo┼Ťci sk┼éama─ç w jakiejkolwiek istotnej sprawie.

1 polubienie

Oho, widz─Ö ┼╝e dotknalem czu┼éego punktu. Bawi┼éem si─Ö troch─Ö chat gpt st─ůd mam tak─ů opini─Ö. Po pocz─ůtkowym zachwycie wida─ç liczne wady. To jest moje zdanie, a nie prawda uniwersalna.

Zapytajcie czat GPT co ┼é─ůczy Jamesa Bonda i Szpiega z Krainy Deszczowc├│w.

Dla mnie ÔÇ×inteligencjaÔÇŁ w AI to jedno z wi─Ökszych nadu┼╝y─ç naszych czas├│w.

Bing:

U mnie jeszcze inaczej :slight_smile:

1 polubienie

Szach mat.

2 polubienia

mowilem ze zmysla :rofl:

Bing z suwakiem ustawionym na creative, co ma znaczenie przy bardziej abstrakcyjnych pytaniach:

1 polubienie

No to Creative

Pytanie: co ┼é─ůczy Konrada Wallenroda, Jamesa Bonda i Szpiega z Krainy Deszczowc├│w?

Odpowied┼║:

Jako ┼║r├│d┼éo informacji o Tadeuszu Chciuk-Celcie podaje ten link (odno┼Ťnik nr 3 w powy┼╝szym screenshocie)

Zmy┼Ťla jako z┼éoto. Nie kwestionuj─Ö przydatno┼Ťci tego narz─Ödzia, ale dyskusje o tym, ┼╝e zyska ┼Ťwiadomo┼Ť─ç i przejmie w┼éadz─Ö nad ┼Ťwiatem uwa┼╝am za mocno przedwczesne.

5 polubień

No tak, faktycznie u W┼éoch├│w z czatem nie pogadaszÔÇŽ
W og├│le im tego nie zazdroszcz─Ö.