#502 - Te iks te

Originally published at: #502 – Te iks te – YesWas | Podcast

Dzisiaj o tym jak pracować z czystym tekstem i dlaczego drukarki będą jeszcze gorsze…

Linki z odcinka:

Nasze sociale:

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 15 zł lub 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.patreon.com/ywp⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠) i wspieraj redakcję Yes Was.

Potrzebujesz maila albo VPN? Polecamy: Fastmail – ⁠⁠https://bit.ly/FastmailYWP⁠⁠⁠⁠, Surfshark – ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://surfshark.deals/yeswas⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://forum.yeswas.pl⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

Możesz być z nami w kontakcie także na grupie na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Telegramie⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠: https://yeswas.club

2 polubienia

Najlepsza rzecz ever do notatek - Obsidian :heart:!

Słodki Jeżu jakie to jest genialne narzędzie… Próg wejścia wydaje się duży, ale to tylko pozory :slight_smile: Próbowałem różnych narzędzi do notatek i rzeczy projektowych (od zwykłych plików tekstowych, przez notes.app, po Agendę, Notiona, AnyType’a i parę innych), ale Obsidian to jest inny level. Do tego świetna (i darmowa) synchronizacja przez iCloud ze wszystkimi urządzeniami z sadu, a jak się uprzeć to i z Windowsem też da radę :slight_smile:

Uwielbiam i polecam gorąco! :smiley:

5 polubień

HP mogłoby pokolorować Twój świat na żółto i na niebiesko, ale niestety akurat brakuje odpowiedniego tonera.

6 polubień

A liczyłem na to, że otrzymamy w tym odcinku poprawną wymowę uncanny valley (tu proszę bardzo dla Wojtka naukowe podstawy Uncanny valley - Wikipedia), a tu tylko Death Valley :wink:

2 polubienia

O kurde, bardzo ciekawe, nie czytałem o tym wcześniej!

1 polubienie

Próbowałem wielu ale zawsze kończę na Apple Notes. Do Obsidain robiłem kilka podejść ale zawsze odpadałem :man_shrugging: Jara mnie linkowanie notatek i wizualizacja ale nigdy nie wychodziło mi to zbyt dobrze.

Ja testowałem wiele i skończyłem koniec końców na Craft, jest w czym wybierać :slight_smile:

1 polubienie

W większości tych “fancy” apek do notatek całość zabija mi cena wielu workspace’ów. Sama appka była przyjemna, ale samo to, że wszystkie notatki byłyby w “jednym worku” zabiła sens jej używania. Okej, za parę dolanów miesięcznie można mieć te feature’y i parę innych, ale po co płacić, skoro Obsidian daje to za darmo? :stuck_out_tongue: Do tego wszystkie notatki można mieć całkowicie lokalnie, bez dostępu do internetu.

BTW, tak wiem, że HP robi też komputery i serwery. Miałem zaćmienie mózgu. xD

4 polubienia

No kwestia jakie człowiek ma założenia i flow pracy, ja lubię jeden worek mieć :slight_smile:

1 polubienie

Na pewno Xerox przy zakupie firmowym pozwala na podpisanie umowy w ramach której masz darmowe tonery i serwis przez czas jej trwania. Co najważniejsze odbierają też zużyte tonery i je utylizują (podobno) zgodnie ze standardami.
Niestety drukarka musi mieć komunikację ze statkiem matką i zespoły Network oraz SoC nie zawsze są zadowolone :see_no_evil:

2 polubienia

Dokładnie tak. Chodziło mi właśnie o to. Ale nie chciałem pisać anglicyzmu. I nie jestem pewien, źe “super chemia”, bo to przymiotnik z rzeczownikiem. Ale faktycznie mogłem napisać bardziej po polsku, na przykład “macie wspaniałą chemię”.

“proces pracy” hihi :wink: bajop? Niektórych słów nie powinno się tłumaczyć bez kontekstu.

nie znałem, ale własnie pobieram i sprawdzę, dziękuję

@wittamina co oznacza wyrażenie „snejka”?

U mnie w pracy mamy drukarki Canona i płacimy za wynajem + wydruk. Tonery są dosyłane na podstawie zużycia. Ale to w ogóle pojebana sprawa, bo są konfigurowane przez zagraniczny serwer i nie da się tak u nas po prostu podłączyć drukarki i jak coś się sypnie w centrali to nie ma jak drukować.

1 polubienie

Craft był spoko, płaciłem, ale brak mermaida w końcu był dla mnie dyskwalifikujący

Ponieważ mój mózg jak ma coś stworzyć myśli początkowo wyłącznie w punktorach (pociskowych punktach) to dla osób tak myślących podobnie proponuję Workflowy: Features - do burzy mózgów super; możliwość rozwijana wielu poziomów, przesuwania punktów, szukania w notatkach - dla mnie extra - polecam

Ale oni je robią pod submarką o nazwie dy.

10 polubień

Kupiłem drukarkę epsona, tusz który był dołączony do drukarki, skończył się praktycznie po tej jej wszystkich testowych wydrukach i kalibracjach. Drukarka kosztowała na promocji £15, zestaw tuszy coś około 30. Wziąłem więc subskrypcję w której mogę drukować chyba do 15 stron miesięcznie xD za chyba £1,20. Drukarka sama zamawia tusz na podany adres kiedy wie że się kończy. Z ciekawostek, ostatnio moja karta straciła ważność, płatność za subskrypcję nie przeszła. A drukarka zablokowała tusze, przysłane w ramach planu, i póki nie zapłaciłem nie mogłem nic wydrukować. Nawet odłączając ją całkowicie od internetu.

1 polubienie