#499 - Nowy rozdział starego podcastu

Originally published at: #499 – Nowy rozdział starego podcastu – YesWas | Podcast

Linki z odcinka:

Nasze sociale:

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 15 zł lub 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.patreon.com/ywp⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠) i wspieraj redakcję Yes Was.

Potrzebujesz maila albo VPN? Polecamy: Fastmail – ⁠⁠https://bit.ly/FastmailYWP⁠⁠⁠⁠, Surfshark – ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://surfshark.deals/yeswas⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://forum.yeswas.pl⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

Możesz być z nami w kontakcie także na grupie na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Telegramie⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠: https://yeswas.club

00:00:00 – Intro BMC

00:00:11 – Hector Salamanca prowadzi YWP

00:06:01 – Czytamy forum YWP

00:14:29 – Dlaczego ja?

00:19:47 – Livephoto se włącz

00:28:59 – 23andMe, daj dane mi

00:42:56 – Przeszedł Tetrisa

00:49:02 – Patreon polecamy

00:50:33 – Amazon Prime z reklamami

00:57:11 – Długie narka

01:00:52 – Outro BMC

7 polubień

a to ci heca

6 polubień

Cudownie, wierzyłem, że to będzie ta osoba. Słucham z zaciekawieniem i nie mogę doczekać się kolejnych, bo stare odcinki z Arleną wspominam miło.

Kiedy konto na forum? @wittamina

9 polubień

Kurde, takżem czuł, że to będzie Arlena :smile: trzymam kciuki za kolejne

Paulina za tydzień?

6 polubień

Draże wpadające do której miseczki brzmiały najlepiej?

  • Ceramiczna
  • Drewniana
  • Silikonowa
0 głosujących

Segment z drażami, to jest mój rodzaj treści. Potrzebujemy więcej miseczek i więcej przedmiotów, żeby je przesypywać. Słuchałbym!

8 polubień

Stresowałem się odpalając to.

Też czułem, że to Arlena :slight_smile: fajnie

3 polubienia

Obawiałem się kto to będzie ale jest naprawdę fajnie, chociaż wciąż trochę dziwnie (jakby tata nagle miał nową żonę xD).

20 polubień

Seal of approval!

22 polubienia

Gratulacje @pawelorzech :chestnut::chestnut::peanuts:

Edit: Odnośnie Twojego cameo w 500.

2 polubienia

Bardzo prawilny rynsztok, mi się pilot podobał czekam na więcej :slight_smile:

Szczerze to na początku miałem takie, serio z małżonką? Mało technologiczną?

Ale potem im dalej w las, tym bardziej zmieniałem myślenie - myślę że to początek czegoś fajnego i nowego :wink:

Może crossover z PKP?:slight_smile:

4 polubienia

Nowy prowadzący i od razu jestem cytowany.

#lepszazmiana

9 polubień

I ten moment kiedy YouTube z włączonymi napisami mówi nam, że rozpoczynamy nową przygodę z Jezusem :smiley:

11 polubień

No i jest, wittamy! @wittamina

6 polubień

telegram-cloud-photo-size-4-5818956095488638904-m

3 polubienia

Śląsk górą!!!
Haile Silesia! Dzioucha od nas! ukryta opcja niemiecka w warszawie :rofl:
Tego się nie spodziewałem, miałem parę typów, ale nie typowałem Arlety.

Super, czekam na więcej.

Ale mnie ciary przeszły jak zostałem zacytowany na antenie, wow, jestem w szoku. Wnukom będę kiedyś opowiadał. Ale śpieszę z wyjaśnieniem mojego ‘nicka’ - it’s very simple - podpisuję się z nazwiska i imienia - Nikiel Marcin. Ale jak gmaila zakładałem inne wersje były zajęte :wink: więc skróciłem imię, zamiast dodawać cyferki. A są tu i inne Marciny, więc ja się tam jakoś odróżniam :wink:

ankieta jest niepełna… do żadnej. Możemy się umówić, żeby ASMRy robić na koniec odcinka z ostrzeżeniem? Skipnę sobie. Jestem mizofonikiem i odczuwam dyskomfort. Podcasty ok, ASMR nie.

7 polubień

W prywatnej korespondencji już wielokrotnie krytykowałem bliską relację z babką od angola. Oby zaraz nie poszła na zwolnienie, bo też wiemy jak jest.

Rozumiem te praktyczne powody decyzji, ale dlaczego nie zostało rozpatrzone zamieszkanie z redaktorem Orzechem? Tata Jacek & tata Piotr w Klanie sprawdzili się obłędnie i najcieplej wspominam właśnie tamte odcinki.

Także do Pani prowadzącej. Słuchaj Świeża. Na razie pijesz z wyszczerbionego kubka i chodzisz po fajki. Już tu był taki Andrzej, też się dorobił na sprzedaży podręczników młodszym rocznikom. I na tym modelu „TECHNOLOGIA OKIEM LAIKA” daleko nie zajechał, krótka piłka była. Także na kablach się trzeba znać. A dziedzictwo szanować. Paweł Orzech to pokemony, nieprzemyślane zakupy i nawiązania do olbrzymiego naganiacza. I takie są oczekiwania.

27 polubień

Orzeszku wróć :sob:
Jakoś nie siadł mi ten nowy odcinek ….
Zawsze myślałem że to jednak głos wojta powoduje że z niecierpliwością czekałem na nowego YWP ,teraz wiem że to kooperacja orzecha i wojta powodował tę dreszczyk emocji ….
Zobaczymy jak będzie dalej ,narazie strasznie orzeszka brakuje ……

P.s Arlena nie gniewaj się …… wypełnić pustkę po takim człowieku jakim był orzech to misja z gatunku nie możliwych .

P.s 2 Może pójść na kompromis i nagrywać we troje …… :thinking:

P.s 3 Jeszcze się łudzę ,że to jakiś dziwny nie zrozumiały prank ,albo eksperyment i orzech w którymś tam odcinku wróci a wszystko to okaże się żartem noworocznym .

5 polubień

Przyznaję się, że generalnie przestałem słuchać, czasem się zdarzyło, iż zainteresował mnie konkretny temat i słuchałem fragmentu podcastu, stąd pozostawiona subskrypcja i przesłuchanie ostatnich dwóch odcinków.

Arlena weszła moim zdaniem na dziwnej energii, ale szybko przestała udziwniać wymowę swoich słów. Natomiast tłumaczenie angielskich słówek Wojtka było rewelacyjne, takie Arleny interwencyjne powinny występować w wielu innych podcastach. Szkoda, że w połowie odcinka przestała.

Tematycznie było w porządku. Akurat też słucham sporo audiobooków, więc czekam na kącik kulturalny i gdyby podcast poszedł częściowo w tym kierunku, to mogłoby być interesujące dla mnie, chociaż wiem, że to nie jest ten sam target, co stare odcinki, słuchaczy mogłoby mocno ubyć, a zdobywanie nowych mogłoby znowu trwać latami.

Poza tym ryzykowna decyzja prowadzenia podcastu ze współmałżonkiem. Gdy zdarzy się napięcie w domu to nie wiem, czy uda się go nie przenieść na podcast. Oby nie. A może będzie przeciwnie i podcast przyniesie więcej dobrej energii do domu.

Ja kibicuję.

6 polubień

Inaczej.

Inaczej nie znaczy lepiej, inaczej nie znaczy gorzej. :slight_smile:

Będzie mniej kucowania IT a więcej kultury. Może to i nie jest zła zmiana. Czas pokaże. Niektórym ciężko będzie się przestawić. Ci, którzy szukają “nowego Orzecha” - nie odnajdą się.

Podcast IT pójdzie w kierunku podcastu kulturalnego z elementami IT.

Daję szansę i kibicuję. Oceniać można po kilkunastu odcinkach a nie po jednej przymiarce.

PS1. Arlenę oglądałem chyba wcześniej niż YW.
PS2. Dawać obraz :smiley:

6 polubień