463 - Binguj Googla

Originally published at: 463 – Binguj Googla – YesWas | Podcast

No odcinek, jest treść w środku, o rzeczach. Chodźcie słuchać!

Linki:

Panel z WiFi – https://share.cleanshot.com/lJBFNrC5

https://medium.com/@owenyin/scoop-oh-the-things-youll-do-with-bing-s-chatgpt-62b42d8d7198

Natomiast jeśli chcecie zacząć z całym Fediverse/Mastodonem:

– Wybór waszego serwera (instancji): https://instances.social

Mastodon

Link do profilu Pawła

Link do profilu Wojtka

Zostań mecenasem naszego podcastu. Już od 15 zł lub 3$ odblokuj dostęp do półodcinków After Dark dostępnych tylko dla Patronów. Kliknij tu (https://www.patreon.com/ywp) i wspieraj redakcję Yes Was.

Potrzebujesz maila albo VPN? Polecamy: Fastmail – https://ref.fm/u26294944, Surfshark – https://surfshark.deals/yeswas.

Porozmawiaj z nami i naszą cudowną społecznością na forum Yes Was Podcast (https://forum.yeswas.pl).

Kanał z dobrymi promkami: YesWasDiscount

Możesz być z nami w kontakcie także na grupie na Telegramie.

Prowadzący: Paweł Orzech, Wojtek Wieman

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski

Intro: Breakmaster Cylinder

00:00:00 – Intro BMC

00:00:26 – Router od Ubiquiti

00:19:38 – Dzielenie się Netflixem

00:42:15 – ChatGPT w Bingu

00:58:20 – Patreon (nowy próg!)

01:00:29 – Outro BMC

2 polubienia

Odnośnie netflixa.
Teraz mamy pakiety:

  • podstawowy (1 urządzenie, 720p) 29 zł
  • standard (2 urządzenia, 1080p) 43 zł
  • premium (4 urządzenia, 4K) 60 zł

Z tego wnika, że wręcz muszę dzielić się kontem ze znajomymi, ponieważ sam oglądam tylko na telewizorze, ale chcę oglądać w 4K.

Na zablokowaniu podejrzewam, że mogą stracić znacznie więcej, niż gdyby na podstawowym planie za 29 zł dali możliwość oglądania w 4K.
Po blokadzie możliwości dzielenia się kontem po prostu zlikwiduję „rodzinę”, bo według mnie ta usługa nie jest warta aż 60 zł miesięcznie.

7 polubień

Chciałbym powiedzieć, ze ostatnie orzechowe eskapady zakupowe wywołują u mnie lekkie poddenerwowanie i krzyczenie do głośnika. Muszę sobie do yeswasa chyba zacząć parzyć meliske od przyszłego tygodnia. Najpierw dziwny ajfon, teraz router z wifi 5. No bozesz ty mój. Co za dziwny ziomeczek z tego pana Pawła.
Teraz tylko czekać aż kupi telewizor samsunga albo zegarek hublota i daje słowo ze wyrwę sobie wszystkie włosy z głowy i uwiecznię to na filmie.

10 polubień

Miałem tak samo przy iPhonie i teraz przy routerze :sweat_smile:. Aczkolwiek on ma Wifi6, ale nie 6E. Wiem że Orzech jest mało VRowy, więc pewnie nie będzie żałował tego zakupu tak jak ja bym żałował najpóźniej za rok, ale dla mnie router to zakup na lata, a ten wydaje się typowo na teraz.

5 polubień

I jeszcze jedno chciałbym powiedzieć. Zrobiło mi się trochę przykro, jak słuchałem tego, co Paweł mówił o żołnierzach, bo odebrałem to trochę jak takie „nie znam się, to się wypowiem”.

Zacznijmy od oczywistych rzeczy: żołnierz nie wybiera, gdzie idzie się bić. Ale zapewniam Cię Paweł, ze to, czy jedzie „po ropę”, czy w słusznej sprawie nie wpływa na to, że każdego dnia ryzykuje swoje życie. Słuszność sprawy nie czyni go bardziej bezpiecznym.
I ten żołnierz, jeśli kiedyś napadnie na nas Rosja albo inne Chiny, będzie pierwszym, który będzie walczył i ginął o to, żebyś mógł sobie chodzić do kawiarni i srać na niego w podkaście. On właśnie będzie walczył o to, żeby nikt Ci tego srania nie zabronił.
Tak, jak dziś walczą i giną o to żołnierze na wschodzie Ukrainy, a we Lwowie największym problemem są kabelki do routerów.

Żołnierz, jeśli USA nie są oficjalnie w stanie wojny moze odmówić wyjazdu (w sensie nie pójdzie do więzienia), ale zostanie wtedy wypierdzielony dyscyplinarnie (dishonorable discharge) i straci wszystkie benefity, które powinny mu przysługiwać za lata ryzykowania życia.
Dodatkowo - i to jest naprawdę bardzo duży odsetek - mnóstwo Amerykanów, szczególnie pierwszego i drugiego pokolenia, wybiera karierę w wojsku, jako „awans” do klasy średniej lub ucieczkę od bezdomności. To nie są ludzie, których stać na to, żeby sobie wybierać, czy i gdzie chcą jechać.

Masz pełne prawo srać na ludzi, którzy są gotowi w każdej chwili stanąć między Tobą a ruskim kałachem, ale to nie znaczy, że koniecznie musisz z tego prawa korzystać.

To takie tam moje przemyślenia. Sorki, jeśli mogły miejscami być bardziej dyplomatycznie napisane.
Peace and love.

16 polubień

To mi musiało jakiś starszy model wyświetlić, bo na szybko tylko rzuciłem okiem i było 5 na stronie. „Sold out” powinno mi dać do myślenia, ze może być coś nowszego :wink:

Ja bym w tym przypadku odstosunkował się od żołnierzy (tak samo jak i np. straży granicznej, a czasmi nawet policji) bo dostaje im się za coś na co wpływu nie mają, a rozkaz to rozkaz.

Bardziej bym postulował sranie na polityków, którzy żołnierzy w takie czy inne misje wysyłają. Bo siedzą sobie za biureczkiem niczym nie ryzykując i wymyślają.

A poza tym to się z @piotrek69 zgadzam co do tego posta.

2 polubienia

Aj mój dziwny ajfon mi się strasznie podoba, natomiast router kupiłem dokładnie ten:

https://allegro.pl/oferta/router-wifi-ubiquiti-udm-unifi-dream-machine-4x4-12233996326?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=5e7a7618-0496-4c83-bd0d-e80696318f02#

I ma: 802.11 a/b/g/n/ac/ac-wave2

Absolutnie, dokładnie tak. Jak będę miał inne mieszkanie/dom i będę miał coś robić to zrobię to inaczej, teraz - ani nic nie wykorzysta u mnie szybszego internetu, ani nie ma takich potrzeb. A ten router jest meshowalny, mogę dorzucić AP - nie mam więcej potrzeb.

No to może nie wybrzmiało, że ja po prostu nie stawiam znaku równości pomiędzy tymi żołnierzami, a tymi ze stanów, bo w mojej głowie to nie są tak samo ważne sprawy. Ba, może jeszcze inaczej - słuszność sprawy jest dla mnie o tyle istotna w tej dyskusji, że jedni to dla mnie bohaterowie, a inni - nie, mimo narażania życia w ten sam sposób.

Martin to ładnie napisał, oczywiście, rozkaz to rozkaz, to politycy to straszni ludzie.

A to po prostu patologia - całość, no bo żeby trzeba było ryzykować życiem, żeby móc godnie żyć, to nie powinno mieć miejsca.

Czyli wifi 5

2 polubienia

Czyli Wifi 5 w takiej sytuacji, owszem. Nie mam zamiaru niczego z tym robić jbc

Nic Ci nie będzie, nie martw się.
:wink:

3 polubienia

Natomiast mogę dorzucić: https://www.x-kom.pl/p/680510-access-point-ubiquiti-u6-lite-a-b-g-n-ac-ax-1500mb-s-24-5ghz.html

I wtedy będę miał WiFi 6 gdyby taka potrzeba zaistnała w przyszłości

3 polubienia

Mam i polecam, kawał dobrego AP

3 polubienia

Wkrótce będę miał newsy w tym temacie :upside_down_face:

1 polubienie

A jak ten sam żołnierz amerykański wróci z misji o ropę, a potem przyjedzie do Polski szczelać się z kacapami w naszej obronie to go można szanować czy nie można?

2 polubienia

Mam powiedzieć co masz zrobić czy co ja sądzę? Bo można szanować, można nie szanować. Można też szanować za jedne rzeczy, a za drugie - nie. Można też być krytycznym co do części zachowań. No więc jestem w stanie szanować takiego żołnierza, ale też twierdzić, że wojna z misji o ropę jest zupełnie bez sensu

1 polubienie

To chętnie posłucham też vantroffa, bo ten AP kusi do mojego sypialnianego blindspotu (co zabawne, pewno bym go po prostu powiesił na ścianie od zewnątrz salonu, więc nie muszę kabla nawet ciągnąć za bardzo:)

2 polubienia

Muszę sprawdzić pewne rozwiązanie u mnie i jak zadziała, to zamówię U6 ale w wersji Pro.

Jeżeli chcesz rozszerzyć sobie o blindspot to myślę, że U6 Lite będzie spoko, jest do wyrwania za 580 zł od Senetic na Allegro.

2 polubienia

O wow, czyli faktycznie bez wifi6 :exploding_head::pleading_face:

mój blindspot w sypialni obsługuje UAP AC Lite w innej części mieszkania, bo stamtąd wiekszą penetrację ma 2,4 Ghz przez ściankę G-K niż 5Ghz z U6 Lite z salonu przez ścianę nośną i wytłumione drzwi…
ogólnie U6 ustawiłem tylko na 5Ghz, bo miałem poczucie graniczące z pewnością, że dodatkowe pasmo 2,4 zabiera(ło) trochę z wydajności

4 polubienia