#365 - Orzech nie wpisał tytułu

Masz na myśli te dodatkowe urządzenia z Sonosa do podłączenia HiFi czy Malinkę? Bo w obu wypadkach możesz podpinać dowolne urządzenie do źródła dźwięku i powinno odtwarzać muzykę w dowolnym głośniku Sonosa.

Wygląda na dwukierunkowe- zarówno castowanie na sonosa, jak i z sonosa na inny zestaw z głośnikami.

1 polubienie

Zastanawiam się czym się to różni od Chromecasta Audio za 99zł

To ma sens chyba tylko jak już masz zestaw Sonosa i chcesz podłączyć coś spoza systemu. Np naped CD albo gramofon. Albo w drugą stronę- masz Sonosa i chcesz na 10 letnim Marantzu posłuchać radia internetowego. Ale z ceną przegieli.

Tak, to działa w ten sposób, że jest streamerem do którego możesz podłączyć HiFi. Jednocześnie zyskujesz ten “system Sonosa” u siebie.

Właśnie zakupiłem sobie tego Sonosa Arc. Pod tv mam podłączone konsole i dekoder cyfry. Głośnik podpinam pod hdmi arc i wyskakuje mi taki błąd


Kiedy odłączę wszystko, zostawiając tylko głośnik to wtedy się łączy z tv i normalnie mogę podłączyć znowu konsole, dekoder i działa. Jednak kiedy wyłącze tv to znowu traci połączenie i muszę znowu robić wszystko od początku.
O co tu chodzi?

Oh wow, to jest bardzo dobre pytanie, ale nie znam odpowiedzi na nie - chyba musisz uderzyć do supportu Sonosa

Jaki TV i czy nie masz ustawionego wyjścia audio na auto/optical/głośniki tv, gdy powinno zapewne być na sztywno HDMI arc jako output?

Oled c7 i wyjście audio właśnie zmieniałem w ustawieniach na te arc

I pomogło? Bo tak właśnie powinno iść jako output. Jak masz w TV, to naciśnij jeszcze dodatkowo eARC.

Andrzej, ja od początku miałem tak ustawione wyjście audio, niby wszystko jest podłączone jak powinno, a problem ciągle występuje. Teraz Podłączyłem przejściówką pod optical i działa prawidłowo

Ej, w sumie ciekawi mnie jedna rzecz. Mam TV z podłączonym donglem i koncentrykiem, w jaki sposób dźwięk będzie przechodził do soundbara? Czytałem, że taki Arc czy Beam mają HDMI, ale jak samo HDMI ma przenosić dźwięk z TV?

Tak samo jak HDMI przenosi dźwięk z komputera/konsoli/odtwarzacza BR/DVD etc? :smiley:
Aby podłączyć przez kabel HDMI należy wyjście HDMI Out Sundbara połączyć z wejściem HDMI In (ARC) telewizora. Jeśli kabel HDMI nie będzie wspierał ARC połączenie może nie zostać zrealizowane.

PS - Set up your Sonos Arc | Sonos

Fakt, użyłem niefortunnego skrótu myślowego. Chodziło mi o to, że nie kojarzę, by telewizor miał taką opcję, by przesłać dźwięk przez HDMI jako OUT. Zawsze miałem tak, że był jakiś pośrednik, czyli przykładowo konsola była podpięta pod wzmacniacz, a wzmacniacz pod TV.

dlatego to jest HDMI ARC (Audio Return Channel). Trzeba mieć taki slot w TV.

image

2 polubienia

Ej, a jak to jest z sounbarami i projektorami? Jest jakaś opcja, żeby mieć sounbar po drugiej stronie pomieszczenia?

wystarczająco długi kabel™

7 polubień

bezprzewodowe HDMI (ale długi kabel lepszy).

Chyba mam taki port HDMI w telewizorze. Specyfikacja nie podaje tego jasno, a sam TV jest przymocowany do ściany i nie widzę opisów przy porcie.

https://allegro.pl/oferta/endoskop-3-9mm-hd-kamera-inspekcyjna-android-usb-c-9854354991

4 polubienia