#333 - Miłosny trójkąt podcastowy

Originally published at: #333 – Miłosny trójkąt podcastowy – YesWas | Podcast

Zostań naszym patronem, wesprzyj YesWas | Podcast!

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

3 polubienia

Myślałem, że. z tym najdłużej wychodzącym podcastem to będzie 1 sekundowy żart, a to na poważnie było :smile:. Np. Fantasmagieria ma niecałe 500 epizodów. Są też podcasty z mniejszą liczbą epizodów, ale wychodzące znaaaaaacznie dłużej, albo przypadki takie jak Niezatapialni, gdzie wg. numeracji niecałe 300 epizodów, a realnie więcej (299,1; 299,2; 299,3 itd) w tym przypadku w dodatku z resetem numeracji przy okazji przejścia na swoje z wirtualnej polski. Albo taka Rozgrywka gdzie w zależności od tematu podcast właściwie zmienia swoją nazwę i numerację (coś jakby YWP numerował odcinki o bezpieczeństwie osobno), a odcinki mają i po 5 godzin

3 polubienia

No i to nas zbija, nie wiedzieliśmy o tych wszystkich podcastach, ale to i tak plasuje YWP w topce - mamy ponad 333 tygodni podcastu!

2 polubienia

Jak MacGadka :smiley:

3 polubienia

Tak z ciekawości, słuchasz jeszcze macgadki? Ja dostałem kilka miesięcy temu kurwicy i to - uwaga - przez Michała, a nie Miłosza i tak się wściekałem podczas słuchania, ze przerwałem i wywaliłem.

1 polubienie

Słucham jak wyjdzie, a ostatnio jest bardzo żadko nawet jak na nich :slightly_smiling_face:


Patrz na daty :stuck_out_tongue:

Czym Ciebie Michał wkurzył?

Takimi bardzo kategorycznymi opiniami bardzo różniącymi się od moich. To gowno, tamto gowno, na to szkoda czasu, tego się nie da oglądać a to, to jest arcydzieło.
Nie wiem, pewnie z mojej strony to trochę hipokryzja, bo mam podobnie, ale skoro mnie to wkurza, to nie widzę sensu się zmuszać.

3 polubienia

To ja jakoś chyba w połowie tych paczkow przerwałem.

1 polubienie

Ja lubię ich słuchać, zwłaszcza Miłosza (tak, jestem takim zboczeńcem), a z drugiej strony częstotliwość pojawiania się nowych odcinków nie pozwala mi się wkurzyć na nich :smile:

1 polubienie

Ja też ich lubię słuchać.

A propos opinii, to gdybym słuchał tylko tych, którzy mają takie same opinie jak ja to (pomijając takie rzeczy jak nuda, efekt bańki, itp) miałbym mniejsze szanse na uświadomienie sobie, że się mylę, gdybym się mylił czy patrzył na coś jednostronnie.
Rozumiem jednak oczywiście, że kogoś mogą jakieś opinie czy tematy irytować i to też kwestia charakteru czy nastawienia.

Mnie nie przeszkadzają opinie tylko sposób ich wypowiadania. „Nie podobało mi się” brzmi inaczej, niż „beznadzieja”, „gowno”, „tragedia”, „nie da się oglądać” etc. Nie każdemu się musi wszystko podobać :slight_smile:

9 polubień

Mnie to także, w sensie wirtualnym, uderzyło, że macie takie małe pojęcie o sytuacji podcastowej w Polsce. Widzę powyżej wspomnianych Niezatapialnych i Rozgrywkę, ale nie widzę Forumogadki, więc się wypowiem. Forumogadka to podcast głównie o grach, która wychodzi z reguły co dwa tygodnie, z wyjątkami typu wakacje czy święta. Tak czy inaczej, w niezmienionym składzie w zeszłym roku świętowali swoje dziesięciolecie.

Taka ciekawostka na marginesie. Nazwa ich podcastu wzięła się z forum Polygamii. Z forum, z którego po latach odeszli z uwagi na jego narastającą toksyczność.

Tak czy inaczej, ja już nie gram zbyt dużo. Z całą pewnością gram o wiele mniej proporcjonalnie, niż te podcasty trwają. Ale w takiej dajmy na to Forumogadce, recenzje gier to mniejszość czasu. Tam dyskutują: programista z Wrocławia (Mike, Michał Wikliński), przedstawiciel handlowy z trójmiasta (Tartaq, Marcin Jang) oraz właściciel restauracji w Chicago (Qbar, Wojtek Kubarek).

Dla mnie ich trio, gdy nie recenzują gier, to jedne z najlepszych dyskusji, jakie mam okazję posłuchać. A słucham sporo.

Dziesięć, kurde, lat. Słuchania rozmów osób, które mają już swoje kariery i rodziny, a wciąż nagrywają, wciąż na najwyższym poziomie. Bardzo lubię Yes Was, m.in. dlatego też tutaj jestem, udzielam się, wspieram gotówką.

Ale dla mnie oni są o kilka poziomów wyżej. To była moja pierwsza myśl, gdy zacząłem słuchać o tym, jak myślicie, że jesteście najdłużej nagrywającym podcastem w Polsce. Bardzo szanuję, to jest ogromny wyczyn, nagrać kilkaset odcinków. Ale jednocześnie przy okazji wyszło, jak bardzo nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak wygląda sytuacja podcastów w Polsce.

Jesteście w czołówce, ale wciąż daleko od podium.

Jednocześnie mi przykro (z Waszej niewiedzy) i jednocześnie Wam gratuluję, jesteście super - w swojej własnej kategorii :slight_smile:

8 polubień

Ja się przyznam bez bicia - nie słucham podcastów o grach. Nawet te których słuchałem to przestałem, bo po prostu nie mam czasu na granie, a słuchanie o tym tylko sprawiało, że jeszcze bardziej mi ten brak czasu doskwierał.
I tu mam problem - bo z jednej strony @pawelorzech i @6ghost9 których lubie słuchać, z drugiej jednak o grach :smiley:

W sumie nagrany podcast na raczej traktować o starciach, to może akurat je już ograłeś

Mam podobnie tylko o wszystkich tematach. Nie słucham o grach, filmach i książkach bo nie mam na to czasu a trochę mnie irytuje to, że chciałbym coś pochłonąć a nie mam kiedy. Chociaż jak odkryłem audiobooki to może wrócę do podcastów o książkach… :shushing_face:

No ja słucham książek, ale niestety, doba nie jest z gumy i przesłuchanie serii kilku tomów oznacza zaległości w podcastach :smiley:

Jak najbardziej. Ja znam dużo PL podcastow z top popularności i wszystkie są raczej “młode”

Mam wrażenie, że to kwestia algorytmu liczącego “popularność” - stare podcasty mają grupę wiernych słuchaczy i nie mają dużych wzrostów, poza tym często wypuszczają odcinki dość rzadko a to wpływa na wynik algorytmu.
A przynajmniej tak mi się wydaje :smiley:

2 polubienia