#329 - Robienie rzeczy jedną ręką

Originally published at: #329 – Robienie rzeczy jedną ręką – YesWas | Podcast

Zostań naszym patronem, wesprzyj YesWas | Podcast!

To był Paweł i Wojtek z YesWas. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Telegramie.

Identyfikacja wizualna: Antoni Kwiatkowski
Intro: Breakmaster Cylinder

Do usłyszenia za tydzień!

6 polubień

Taktycznie obserwuję wątek gierek “do pauzowania” :eyes:
Dużo grałem jak byłem młodszy, przestałem, ale nie pozbyłem się ze swojej natury rywalizacji. Przegrywać nie lubię, na trenowanie skilla nie mam czasu i ochoty, więc nie gram w nic. Takie gierki mogą się u mnie spisać.

1 polubienie

Czy te Ikeowskie smart-rzeczy wymagają appki Ikea i bridga? Czy mogę te żarówki i czujniki podłączyć bezposrednio do HK?

1 polubienie

Z tego co wiem to na pewno bridge. I appka chyba też. I to podobno nienajlepsza. Nie wiem jak u @pawelorzech że stabilnością, ale już kilkukrotnie gdzieś czytałem, że się rozłącza.

Trzeba mieć ichni mostek albo mostek od hue. Appka jest ok, ale stabilność mostka… Pozostawia trochę do życzenia mimo wszystko.

Jak już mowa o zmianie wyglądu Firefoxa to polecam ten subreddit https://www.reddit.com/r/FirefoxCSS/

Firefox jest bardzo mocno modyfikowalny, ludzie robią z nim cuda.

A nie da się użyć HA i jakiegoś pierdolnika do kompa by to podłączyć? :smiley:
Mamy tu na forum kilku speców od tego tematu :smiley:
[następuje sięgnięcie po pokeballe]
@arsen @michecinski @luke-g @Voland - przyzywam was !!

To wszystko co zostało wymienione wymaga czegoś co będzie pracować jako bramka Zigbee bo w tym systemie te urządzenia się komunikują. Nie można ich spiąć bezpośrednio do żadnego systemu. Mamy dwie drogi, albo kupno bramki oryginalnej + oficjalna apka albo kupowanie i postawienie swojej bramki np. Zigbee2mqtt czy conbee 2 (pierdolniki po USB) Aby pojawiły się w HomeKit to trzeba albo spiąć to dodatkowo w HomeAssistant + integracja HomeKit albo postawienie Homebridge. Wszystko to jednak sporo kucowania jak ktoś kompletnie zielony w temacie.

Czy ja źle pacze czy Frostpunk-a nie ma na Mac-a? :sob:

Niestety nie ma :frowning:

@pawelorzech misja dla Ciebie :stuck_out_tongue:

Robienie swojej bramki i kombinowanie z Homebridge już na samym początku bym odradzał i korzystał z gotowców. Natomiast w dalszym etapie Homebridge niemal obowiązkowo, żeby mieć większe możliwości - teraz jest to duuużo prostsze i bardziej bezproblemowe niż jeszcze kilka miesięcy temu. Świeżo postawiłem nowy Homebridge na Raspberry Pi i to było kilkanaście minut roboty razem z konfiguracją podstawowych pluginów, a dawniej z moją zerową znajomością kodu męczyłbym się cały wieczór albo dłużej. Jednak to wciąż nie natywny HomeKit, gdzie się uruchamia urządzenie i niemal natychmiast działa. Są urządzenia z którymi tak jest, ale zazwyczaj trzeba coś zrobić.

Ja uważam, że najlepszą opcją wejścia w HK jest Aqara - niewiarygodnie tani sprzęt, a jednocześnie w wielu przypadkach jeden z najlepszych:

  • czujniki niewielkie, działające natychmiast i nie wiem czy od kiedy istnieją, to ktokolwiek zdążył już w nich wymienić baterię, bo tak długo trzymają. Wyjątkiem są termometry na BT z ekranem - tam co roku zmieniam baterię.

  • Kamera G2H o której mówił @6ghost9 jest chyba robiona na granicy opłacalności, albo i poniżej kosztów produkcji, żeby ludzie kupili później dodatkowe akcesoria, skoro mają już bramkę. Niedawno nikt by nie uwierzył że będzie taki sprzęt, w takiej cenie.

Oświetlenia od nich nie mam za dużo, ale wg. mnie i ogólnie chyba wg. wszystkich. Philips Hue ciągle jest the best m.in. ze względu na stabilność. Tyle że to inny budżet, ale np. Amazon co roku na black friday ma je w promocji, a ostatnio w stacjonarnych Castoramach było takie promo, że jakbym był w Polsce, to bym cały zapas wykupił (już nie pamiętam dokładnie kwoty, ale chyba za pół ceny albo i mniej).

1 polubienie

Właśnie chciałem napisać. że @pawelorzech pracuje już tam “tyle” miesięcy a jeszcze nie ma wersji na Mac-a? :see_no_evil: :hear_no_evil: :speak_no_evil:

4 polubienia

@pawelorzech sprawdzanie pogody w pięknym mieście Łodzi to must - zwłaszcza jak przemieszczasz się rowerem. Tramwaje tutaj to łodzie podwodne, a w korkach i tak stoją xD

5 polubień

Czyli jak mam mostek od Hue to nie powinno być problemów?

Tak mi się wydaje

1 polubienie

Ja polecam żarówki Yeelight, one działają zarówno z bramka zigbee jak i po wifi.

2 polubienia

Czujnik ruchu to samo dobro. Ja akurat mam dosyć długi i ciemny wiatrołap więc przy wchodzeniu do domu zawsze trzeba było włączyć światło. A tutaj zamontowany czujnik i już nie muszę się tym przejmować. No i wygoda, że można w prawie całym mieszkaniu wyłączyć światło będąc już w łóżku. Aż dziwne, że tyle zwlekałeś :slight_smile:

Wszedłem tu po przesłuchaniu odcinka aby zrobić sobie listę gierek do ściągnięcia a tu dyskusja o HomeKit.

Boże czy Ty to widzisz!?

Coraz więcej ojców w potrzebie, rynek gier „na jedna rękę” powinien przebijać sufit a tu chłopcy gadają o… kolorowych żarówkach!

Ktoś coś? Frostpunk na maca? Warzone z opcja pauzy. Tetris z levelami, wybuchami i opcja multiplayer.

6 polubień

Tetris Effect

1 polubienie