#277 - Im mniej masz pieniędzy tym lepiej

Originally published at: #277 – Im mniej masz pieniędzy tym lepiej – YesWas | Podcast

Dziękujemy za przesłuchanie tego odcinka. Yes Was Podcast powstaje dzięki waszemu wsparciu. Dostawaj powiadomienia o najnowszych odcinkach na: Twitterze, Facebooku lub dołącz do naszego forum albo grupy na Discordzie, Telegramie lub Reddicie. Możesz też napisać do nas maila:

Do usłyszenia za tydzień!

Podcast: Play in new window | Download (Duration: 55:00 — 46.4MB)

Subscribe: Apple Podcasts | Android | Google Podcasts | TuneIn | Spotify | RSS

4 polubienia

Co do sklepu Microsoftu to w Berlinie już ładnych kilka lat istnieje sklep Microsoftu połączone też z całkiem przyzwoitą kawiarnią i odbywają się tam też małe eventy i konferencje.

https://www.microsoft-berlin.de/

2 polubienia

O, w sam raz na dobranockę :wink:

@6ghost9 jeśli chcesz jeszcze historie, do której się przywiążesz i która dzieje się „na żywo”, to bardzo Ci polecam drugi sezon Missing and Murdered.

PS: zobacz, kto jest tym „prowadzącym o miłym głosie” w LA :smiley:

2 polubienia

Dzięki! Idę subować! A co do prowadzącego - wiem, wiem! :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Ej, tylko ja się może zle wysłowiłem. Tam historia jako taka nie dzieje się na żywo, ale śledztwo tak. Czyli jak gdzieś prowadząca jedzie, to faktycznie jedzie i nagrywa, a nie, że opowiada coś, co się wydarzyło dwadzieścia lat wcześniej. Ale to jej śledztwo jest na żywo, nie wydarzenia. Tak, czy siak, polecam bardzo.

Proszę o nazwę podcastu jedzeniowego bezpieczeństwa wspomnianego przez Orzecha i o te 2 odcinki polecane na start.

Dziękuję, odcinek 8/10 :+1: ale jakoś mega szybko mi przeleciał.

2 polubienia

@6ghost9 switch obsługuje sieci WiFi 5Ghz, więc z tym nie powinienes mieć problemu…

1 polubienie

To zupełnie nie rozumiem teraz dlaczego nie widział tamtej sieci… :confused: No ale po ptokach. :wink:

Jak tak mówicie o tych sklepach Microsoftu to przypomniała mi się anegdota o tym, jak dziennikarze zostali zaproszeni na jakąś premierę czy pokaz prasowy któregoś Samsunga Galaxy S, nie wiem czy nie 7/8, no i tak oglądają ten telefon, oglądają. W końcu gość z Samsunga pyta jednego, co sądzi. “Świetny telefon. Design piękny, wykonanie rewelacja. Ekran żyleta, aparat świetny… tylko ten system taki do dupy.” :stuck_out_tongue: Podobne odczucia mam względem komputerów na Windowsie, cokolwiek by to nie było, to stoi to na Windowsie. A dla mnie Windows w komputerze jest jak piach w cewce moczowej.

7 polubień

Dzięki. Właśnie się zastanawiałem, jakby to było mieć piach w cewce moczowej, a teraz już wiem. Ałć.

3 polubienia

był wątek o kartach i krajach niedorozwiniętych bankowo to opisze jak wygląda to w Szwecji.

Karty, applepay itd wszystko działa perfekcyjnie ale chciałem o rzeczach, które są tu popularne a w innnych krajach mniej.

  1. Swish: Przelewy na numer telefonu. Kasa idzie tak szybko jak sms, wiem że w PL też jest coś podobnego dostępne ale tutaj jest to używane dosłownie wszędzie. Możesz kupić za to samochód, wszystkie bazary, sklepy, restauracje. wszędzie masz opcje zapłacenia swishem. Nawet u cyganki siedzącej pod metrem :wink:

  2. BankID: weryfikacja tożsamości. Podpięta pod twoje konto bankowe. Weryfikujesz się w banku i sciagasz aplikacje dzieki ktorej mozesz dokonywac podpisów dokumentów.

Ciekawostka taka ze wlasnie w ten sposob podpisalem ostatnia umowe o pracę

  1. odchodzenie od gotówki. Dużo się o tym mówi w Szwecji i wyglada na to że jest to nieuniknione. Ostatnio miałem gości z PL, którzy wymienili złotówki na korony w kantorze i nawet nie wiedzialem ze tu sie ze 2 lata temu czesc banknotów i monet zmieniła. Po prostu już obecnie 90% transakcji jest bezgotówkowa.
4 polubienia

W ubiegły weekend po raz pierwszy odwiedziłem Londyn i byłem na Oxford Circus. Uznałem jednak, że sklep Nike jest ciekawszy niż Microsoftu… Żałuję… #McLaren

1 polubienie

Ważne pytanie, czy @6ghost9 i @pawelorzech już ze sobą rozmawiają?

1 polubienie

Nie mentionuj mnie z nim

6 polubień

No @6ghost9 stracił trochę w moich oczach za tą hawajską. YesWas już nigdy nie będzie dla mnie taki sam. :stuck_out_tongue:
Co do Holandii to miałem przez tę ich upośledzenie kartowe niezłą przygodę. Teraz tylko ten teaser bo pacjent zaraz przyjdzie. Opiszę później, jak wrócę do domu.

2 polubienia

To ja jestem Team @6ghost9 jeśli chodzi o pizzę. Każda dobra byle z mięsem.

4 polubienia

Pizza hawajska jest smaczna. Piec lat temu wszyscy jedli i nie było problemu. Teraz się zrobiło modne, żeby narzekać i wielcy koneserzy się znaleźli :smiley:
A najlepsze jest to, że Ci eksperci kupują w Pizza Hut albo innym Dominos i to jest ok. Ale ananas to fuj.

1 polubienie

Jadłem kiedyś pizze z mango I była lepsza, niż hawajska. #teamhawajska

1 polubienie