Zwiększenie pamięci wewnętrznej telefonu za pomocą karty zewnętrznej

Cześć,

mam mały problem i liczę na to, że ktoś z słuchaczy YesWąsaczy mi pomoże :slight_smile:

Otóż posiadam telefon Samsung Galaxy A3 (2017) z 16GB pamięci wewnętrznej. Nie trzeba być wybitnym myślantem, żeby zorientować się, że w dzisiejszych czasach taka ilość pamięci jest niewystarczająca dla przeciętnego użytkownika, nie mówiąc już w ogóle o użytkowniku, który regularnie słucha podcastów YesWas i co chwilę czuje nieodpartą potrzebę instalacji nowej apki :wink:

W związku z brakiem pamięci miejsca w pamięci wewnętrznej telefonu kupiłem karetę microSD Samsunga o pojemności 64GB z radosną chęcią przerzucenia na nią wszystkiego co się da, żeby zwolnić miejsce na telefonie.
Niestety większości aplikacji na da się przerzucić na kartę, a te które przerzucam ręcznie, po automatycznej aktualizacji lądują z powrotem w pamięci telefonu…

Wiem, że jest jakiś sposób na to aby zrobić z zewnętrznej karty, pamięć odczytywaną przez system jako wewnętrzna i w ten sposób zwiększyć sobie pamięć wewnętrzną telefonu o dowolną ilość miejsca dostępnego na karcie.

Czy ktoś z was wie jak to zrobić i mógłby opisać ten proces, po kolei, jak krowie na rowie? :slight_smile:

Ciekawe zagadnienie, ale ja nie pomogę. Chociaż te jestem ciekaw, czy się wogóle tak da zrobić…
Możesz ustawić w aparacie, żeby zapisywał zdjęcia i filmy na kartę, co ulży pamięci wewnętrznej (to taka porada na szybko, o której często się zapomina)…

Chodzi Ci o Adoptable Storage

3 polubienia

Tak, zdjęcia w aparacie, downloady pobierane przez przeglądarkę, screenshoty, itp., itd. mam już ustawione domyślnie na kartę. Niestety większość pamięci zajmują aplikacje…

@Soltixus w podlinkowanym artykule masz wszystko ładnie opisane. Wymagany jest do tego Android w wersji 6 lub większej. Ewentualnie, możesz się pobawić w rootowanie telefonu. Wtedy zapewne da zrobić o wiele więcej.

1 polubienie

Wielkie dzięki @pnzrfst

1 polubienie