Zrobiłem "grę" do nauki cyrylicy :D

Heja banana! Zrobiłem webową mini gierkę do nauki cyrylicy, a raczej grażdanki w odmianach (na razie) rosyjskiej i ukraińskiej.
Pchnęła mnie do tego chęć rozumienia napisów na zdjęciach z atakowanej przez ruskich Ukrainy, bez konieczności wrzucania ich w tłumacza (rozkodowanie napisu z obrazka jest na maksa upierdliwe, a bez znajomości grażdanki nawet nie wiadomo jak przepisać to do translatora).
Nie zamierzałem się uczyć ani rosyjskiego ani ukraińskiego, chciałem tylko umieć rozszyfrować ich alfabet, nie znalazłem do tego sensownego narzędzia w internecie, więc w 3 dni po robocie sobie takie stworzyłem :slight_smile:
Nie jest to nic ambitnego. Putin prawdopodobnie nie strzeli sobie przez to w łeb. ALE może komuś się przyda tak jak mi, szczególnie że teraz mamy spory napływ uchodźców do Polski, z którymi trzeba się jakoś komunikować, a znajomość ich alfabetu może to ułatwić.

Link: grazdanka.pl

Byłoby mi miło jakbyście retweetnęli dalej :slight_smile:

27 polubień

Super pomysł i bardzo fajnie to wygląda.

4 polubienia

umiejetnosc czytania cyrylicy to cos czego mnie uczyli w szkole i nigdy mi sie nie przydalo. I mam nadzieje ze tak pozostanie.

4 polubienia

Dzięki za złotą łopatę. Mnie nie uczyli a może się przydać :slight_smile:

1 polubienie

To tak jak z pierwszą pomocą :slightly_smiling_face:

2 polubienia

To dobrze, pomyślę o tym:)

2 polubienia

@pawelorzech czy możemy prosić o dodanie emoji złotej łopaty? :grin:

1 polubienie

Po raz pierwszy dowiedziałem się