Zmywarka do 2-2,5k

Nigdy nie miałem potrzeby ale teraz z młodym taki zakup stał się całkiem pożądany! :slight_smile:

Wiem, że jest tu wielu praktyków i dlatego pytam czy możecie coś polecić, jakieś porady na co zwracać uwagę przy wyborze sprzętu, itd.

Założenia:

  • budżet 2000 - 2500 zł
  • szerokość 60 cm
  • pod zabudowę? Nie
  • opcja z programem prania z połową załadunku
  • półka na sztućce a nie koszyczek
  • nie mam możliwości doprowadzenia ciepłej wody
  • mam dosyć kamienistą wodę (nie wiem czy to coś zmienia)
  • sprzęt będę na pewno ubezpieczał na 5 lat
  • jeśli 500 zł coś zmienia bardzo w komforcie użytkowania to myślę, że budżet może nieco urosnąć.

Z góry dziękuję za wszelkie porady i propozycje :facepunch:

Do nowego domu mam zamiar kupić te https://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/electrolux-eec67300l.bhtml

Musiałbyś tylko znaleźć odpowiednik wolnostojącej.

Z bajerów:

  • otwiera się chwile po skończeniu mycia
  • możliwość podniesienia dolnego stelarzu na wysokość górnego
2 polubienia

Co do modelu to nie powiem, ale szukaj by miała:

  • trzy poziomy (o boże, o ile mi łatwiej, jak mam sztućce na osobnej półeczce)
  • otwieranie drzwi po zakończeniu programu (dużo lepiej schnie wszystko)
  • zmianę wysokości półek (wygodne)
  • opóźnienie startu
  • głośność - nie polecam więcej niż 43dB
4 polubienia

jak masz twardą wodę to na pewno będziesz musiał stosować zmiękczanie, poprzez dodawanie soli. Natomiast co do zmywarki to ja mam w zabudowie Boscha i w sumie polecam. Jest wszsystko co potrzeba. W godzinę jestem w stanie umyć w zasadzie cały wsad. Zdarzyło mi się w tym trybie, że coś bardzo mocno przybrudzone nie zeszło, ale to jest 1 z 6 chyba trybów. W ogóle te tryby w zmywarkach to trochę są na wyrost.

Jedyne co jest mega fajne to dodatkowe suszenie. Pewnie zużywa więcej prądu, ale wyjmuję suche (odchodzi to o czym mówi @Martin_Fox z otwieraniem drzwi).

Jeśli chodzi o kulturę pracy to jest również dobrze. Pewnie kupiłbym jeszcze raz, a sam płaciłem za nią na pewno coś koło 2-2.5k właśnie.

4 polubienia

To mam we Wrocławiu, a tu gdzie teraz mieszkam mam wersję z otwieraniem drzwi, i mówiąc szczerze - puszczam z reguły mycie na noc, więc zamiast zużywać prąd otwierają się drzwi, a rano jest wszystko suchutkie :smiley:

Szuflada na sztućce w zmywarce to jest nowa jakość życia. Nie dość, że wejdzie ich więcej, niż do tego cholernego koszyczka, to wszystkie są uporządkowane i nie obijają się o siebie - u nas noże stołowe z tępymi ząbkami notorycznie rysowały wszystkie pozostałe sztućce. No more.

A co do samego sprzętu, polecę również Electrolux, mam większość z AGD od nich i jakość jest super.
Z wszystkich 6 programów najczęściej używamy Eco, mimo że jest najdłuższy, ale czyści wszystko bez problemu więc w sumie ok. Poza nim standardowy i szybki w zależności od potrzeb, kilka razy też wszedł program do szkła, bo jest delikatniejszy dla kieliszków i raz program do cięższych zabrudzeń żeby domyć coś po pieczeniu, także nie powiem że są bezużyteczne, zależy od człowieka…
Automatyczne otwieranie drzwi jest super, ale moja Żona za każdym razem się przestrasza, więc nie włączamy też nigdy na noc prania, bo zamek otwiera się z hukiem :stuck_out_tongue:
A opóźnienie startu to chyba już coś bez czego nie powinni produkować takich sprzętów…

1 polubienie

Ja mam dwie zmywarki w dwóch mieszkaniach i jedna to Siemens a druga to Bosch. obie kupione w tym samym czasie okolo 9 lat temu (teraz takich nie robio!) i obie są klonami. To takie same modele od dwóch marek sióstr. Jedyne różnice to inne kształty przycisków. Moge polecić obie marki - przez cały ten czas zero problemów.

Nie wiem czy teraz sprzęt wytrzyma tak długo.
Przez to że nic moim sprzętom nie dolega to nawet nie wiedziałem, że tak poszło do przodu. Mam na mysli trzy półki albo osobne mijesce na sztućce.

5 polubień

Bosch podobno zszedł na psy totalnie.
W poprzednich mieszkaniach miałem same sprzęty Boscha i nic im nie dolegało. Solidne, pracowite, skuteczne, bezawaryjne. A w ostatnich latach o nowych sztukach od znajomych słyszę litanie, że awaryjne :confused:

A widzisz. Dawno już nic nie kupowałem to nie jestem na bieżąco.

Jak rok temu szukałem kompletu sprzętu do domu i chciałem Boscha, to większość odradzała, za to Electrolux pojawiał się u prawie każdego polecającego i tak stanęło na większości sprzętu AGD od nich właśnie, nie żałujemy

nie ma reguły. Ja w Singapurze miałem wszystko elektroluxa i tyle razy przyjechał do mnie serwis to bluźniąc mówilem, że nigdy więcej electroluxa. W PL budując dom kupilem jednak piekarnik, plytę i mikrofalę electroluxa i jak na razie jest ok :smiley:
Bosch natomiast bangla u mnie i zmywa :wink:

A miał ktoś doświadczenia ze zmywarka Samsunga?

Ze zmywarką nie, ale mam lodówke i pralke. i obie dają rade 10 rok.

2 polubienia

Moja znajoma miała, i nadal ma problem bo zmywarka nie domywa.

Teraz mam electroluxa i zgadzam się, że szuflada na sztućce jest spoko ale mam taką obserwację, że mając wcześniej Hotpoint Ariston/Wihrpool (teraz chyba są to identyczne urządzenia) było znacznie więcej miejsca na środkowej szufladzie na wyższe rzeczy. Teraz np 0,5l szklanki do piwa mi się nie mieszczą bez obijania się o szufladę na sztućce pomimo faktu, że nie są wcale bardzo wysokie. To samo z wyższymi kubkami. Ogólnie mam wrażenie że Ariston był znacznie bardziej praktyczny i lepiej domywał niż Electrolux. To samo mówił mi koleś w Media Expert nieco żałuje, że nie posłuchałem. Mam bardzo dobre doświadczenia z pralką i suszarką z Electroluxa piekarnik i mikrofalówka w sumie też są super.

1 polubienie

@Romiczek i na czym stanęło? Bo ja w sumie mam podobny dylemat. Muszę kupić zmywarkę do zabudowy (60cm), bo obecny Bosch po 12 latach przestał domywać naczynia. Jakość spadała z czasem i chyba już czas wymienić.

Początkowo chciałem po prostu kupić kolejnego Boscha, ale jak teraz patrzę, że ich zmywarki mają w cenie 2k dno plastikowe (ale za to z WIFI i aplikację! :roll_eyes: ), a za stal nierdzewną trzeba dać 2.8k, gdzie Electroluxa kupię za 1.6-1.8k, to się zaczynam zastanawiać, czy taka dopłata ma sens. Gorzej, że tutaj pojawiają się głosy, że… zmywarka nie domywa :face_with_diagonal_mouth:

Może ktoś ostatnio miał podobny problem i robił szerszy wywiad?

Kupiłem Samsunga DW60R7050FS

Jeśli do zabudowy to jest to całkiem spoko model imho. Mój mnie wnerwia bo drzwiczki są zrobione chyba z kartonu (dlatego mowie ze do zabudowy ok bo wtedy wzmacniasz je drewnianym frontem)

Duża, pojemna, ma półkę na sztućce i co najważniejsze sama się otwiera po skończonym programie (wstawiam ja sobie na noc i z rana jest do rozładowania).

Tez mi wszyscy mówili ze bosh. Ale bo ja wiem? Kupujesz rozszerzona gwarancje i masz problem z głowy.
Ja już miałem jedna naprawdę bo mi robiła zwarcie i wywołała różnicowke. Przyjechał serwisant, wymienił chyba pompę z tego co pamietam i od tamtego czasu działa cacy.

Edit. uważam ze jechali chodzi o materialy i spasowanie to ja jednak jestem przyzwyczajony do innej jakości ale mi się nawet plastiki w dyson v15 nie podobają.

1 polubienie

Po wielu dyskusjach stanęło na ZMYWARKA SMV4ECX14E BOSCH w euro rtv.

Co ciekawe, zamówiłem we wtorek i zapłaciłem (niby w promocji z 3149):

A obecnie na stronie jest:

Coś czuję, że jutro będzie duża zniżka na BF :slight_smile:

2 polubienia