Zakup nowego macbooka M2

Cześć.
Potrzebuje nowy komputer.
Jestem na etapie wyboru.
Znalazłem dwa którymi jestem zainteresowany.
Komputer będzie służył głównie do zwykłych prac biurowych. Raz w miesiącu zrobię film w FCPX w 4k i tyle.
Każdy z tych komputerów ma swoje plusy i minusy.
Albo będę miał notcha, 512GB dysk i Magsafe 3 i 1000 PLNów mniej w kieszeni, albo wiatrak w bebechach Touchbar :wink: 256GB i będę PRO.
Jak byście wyrazili swoją opinię na temat wyższości jednego nad drugim, byłbym wdzięczny.

MacBook Air 13,6"
MacBook Pro 13,3"

1 polubienie

Z tych dwóch sam dla siebie brałbym Aira, nowa buda z MagSafe i brak Touch bara :smiley:

2 polubienia

256GB… nie będziesz pro :wink:

2 polubienia

w sensie, żebyś mnie źle nie zrozumiał, nie nakładam na Ciebie klątwy, że “nie będziesz PRO” tylko w sensie, że nie wolno wziąć 256 GB.
Jeszcze jak byś mi napisał, że przysięgasz, że wszystko w chmurze oraz będziesz ze sobą woził dysk zewnętrzny, zawsze podpinał do do kompa i na grób swoich przodków pilnował min. 128 GB wolnego na dysku systemowym to może, ale tylko może bym doradził wejść tymi drzwiami.

Ale w zastosowaniach piszesz o filmie raz w miesiącu. Czyli soft do obróbki + surówka + export to tak luźno 15-20 GB. No my friend.

Nie wiem z jakiego sprzętu przechodzisz, ale ja jako fan touchbara brałbym Pro 13 z M2. Co do pamięci to imo kwestia indywidualna, mam maca z 256GB z czego wolnego mam jeszcze 177GB.

Jeśli będziesz głownie pracował “biurowo” to brał bym Aira. Mały, poręczny i do codziennych zastosowań wystarcza z nawiązką.
A jeśli chodzi i montowanie filmów to musisz byś świadomy tego, że air podczas eksportu będzie hałasował bo wentylatory bedą miały co robić podczas chłodzenia laptopa.

1 polubienie

Air z M2 nie ma wentylatorów :sweat_smile:

1 polubienie

uuuuups :wink:

1 polubienie

Będzie gorzej bo CPU wpadnie po prostu w throttling

3 polubienia

MacBook Air w podstawowej wersji (M2) jest świetny i w zupełności wystarcza do prac biurowych i innych. Naprawdę nie przesadzajmy. Dla 99% ludzi ten “wolniejszy” dysk nie będzie odczuwalny. Dajcie spokój, serio.

Ja bym nawet rozważał MBA z M1. Dokładasz RAM i masz starego MBA w cenie nowego. OK., masz starą obudowę, ciut gorszą kamerkę, ale jeśli chodzi o osiągi to zwykły śmiertelnik nawet nie zauważy różnicy.

1 polubienie

No to też ma sens, wiadomo. Ale jak ktoś chce mieć “nowy” model, to do zastosowań jak kolega OP założył, podstawowy Air wystarczy w zupełności.

2 polubienia

Dziękuję wszystkim za opinie.
Kupiłem Aira M2, 16GB, 512GB

19 polubień

Ten temat został automatycznie zamknięty 29 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.