Wypłata/przelew z przedpłaconej karty Mastercard EUR

Witam
Stałem się posiadaczem przedpłaconej karty Mastercard w EUR. Z powodu waluty używanie jej w Polsce jest chyba słabym pomysłem, bo koszty przewalutowania będą wysokie?
Próbowałem kartę dodać do Google Pay, Curve - nie da się. Zasilenie Revoluta - nie da się.
Mogę ją dodać do PayPal, ale to niewiele zmienia, bo z PayPal można przelać środki tylko na polskie konto, a przewalutowanie PayPal jest drogie. Czytałem o TransferWise - ale to działa tylko w przypadku USD.
Znacie jakiś wirtualny portfel, który można doładować z takiej karty?

A nie można wypłacić w bankomacie? Bo nie wiem po co sobie utrudniać życie :slight_smile:

nie ma bankomatu w EUR w Polsce. Dodatkowo dochodzi prowizja przy wypłacie z bankomatu.

https://euronetpolska.pl/p,282,_wyplata_eur.html
Od kiedy niby nie ma? :smiley:
Kochany, euronet ma bankomaty wypłacające w EUR od … dawna? :smiley:
To nie jest 1990 że się nie da :smiley:

ale zdajesz sobie sprawę, że jak wsadzę tą kartę do bankomatu (dodam że najpierw musiałbym zapłacić aby dostać ją w formie fizycznej, bo na razie mam tylko numerki) to zapłacę za:

  • przewalutowanie EUR na PLN - Euronet
  • przewalutowanie PLN na EUR - Euronet
  • prowizja od wypłaty - Euronet
  • przewalutowanie EUR na PLN - kantor
    Jeśli chciałeś mi zaproponować najdroższy sposób to właśnie wygrałeś :smiley:
1 polubienie

Czy za wypłatę w EUR, Euronet Polska będzie pobierać dodatkową opłatę?

NIE. Euronet (Euronet Polska i Euronet 360 Finance) nie pobiera opłat za realizację wypłaty EUR, w bankomatach należących do sieci Euronet.

Czy za wypłatę EUR będą pobierane inne prowizje?

Euronet nie pobiera opłat za wypłatę EUR, jednak wydawca kart może naliczyć opłatę za wypłatę realizowaną przez E360F. Powyższe informacje są zawarte w regulaminie usługi umieszczonym na ekranie bankomatu świadczącego wypłatę walut oraz na stronie www.euronetpolska.pl. Klient może również wydrukować regulamin przed zawarciem transakcji.

Gorzej z brakiem karty :smiley:

A curve? Nie możesz jej dodać do Curve? :smiley:

nie moge dodac do Curve :frowning:

Kończą mi się pomysły :smiley:
I zaciekawiłeś mnie tym tematem, prepaid karty z reguły używa się świadomie :smiley:
Ale zawsze możesz pojechać za zachodnią granicę wypłacić w bankomacie kasę :smiley:

a mozesz wiecej napisac co to za karta? bo u mnie w Dublinie jest cos takiego jak one4all voucher i to przychodzi jako karta i mozna tego uzyc przy okazji normalnych zakupow online

za wyplate z bankomatu zapewne zostane obciazony prowizja :slight_smile:
To jest karta ktora dostaje niejako w prezencie, moge za dodatkowa oplata zamowic fizyczna karte, i wtedy jest to chyba taka sama karta prepaid jak karta podarunkowa Mastercard, ktora mozna kupic w kioskach czy marketach.
Moge tego uzyc przy normalnych zakupach jak kazdej innej karty (jak fizyczna - to w sklepie, jak wortualna - to tylko w necie). Wyzwaniem jest przekazanie sobie tych EUR na PLN z jak najmniejszymi prowizjami.
Alternatywnie zostaje zostawienie karty na wakacje, szkoda ze jej waznosc to tylko rok :frowning:

Zakupy z aliexpres / amazon od razu w EUR :smiley:

tak oczywiscie moge zrobic, ale nie jest “challengem” :wink:

a ile tych Euro na karcie, bo od tego też zależy, jak dużej świeczki warta ta gra?

Dziwne, ze w Revolucie nie dziala. Jaki blad?
Moze karta ma zablokowane platn. internetowe?

Suma nie jest duża, rzędu taniego laptopa, ale nie o to chodzi :slight_smile:

W revolut chyba wcale nie działałja karty prepaid. Spotkałem się z dyskryminacją takich kart także w innych miejscach, np przy abonamentach

Ja miałem taką kartę i nie mogłem jej użyć praktycznie nigdzie, ostatecznie kupiłem za nią na amazonie… gift card amazonowski. Ale tak, takie prepaidowe karty często nie mają opcji na wypłatę kasy z niej.

1 polubienie

Może kupić bardzo drogie zdjęcie kota od znajomego na Allegro :sunglasses:

4 polubienia

Moj znajomy sprobowal dodac taka karte do Amazona i skonczylo sie … blokada konta…

Karty od cinkciarza nie da się doładować. Doładowałem konto w Amazonie

A może da się gdzieś kupić bitcoiny kartą?