Wróciłem na forum, żeby zebrać

Cześć.

Mam problem, którego nie rozumiem i nie wiem, gdzie indziej mogliby mi pomóc bez krzyczenia na mnie, więc wracam na i zwracam się do forum z podkulonym ogonem.

Potrzebuje scrollujacy tekst na stronę internetową, taki powiedzmy “pasek grozy”.

Jako że nie wiem nic o programowaniu, to znalazłem sobie htmlowy kod “marquee”, który niestety kompletnie wywala się na safari (klatkuje niemiłosiernie), bo jak się okazało jest to jakaś stara i nieużywana przez nikogo już rzecz.

No to poszukałem, pokonsultowalem się z ChatGPT i teoretycznie dostałem to, co chciałem”.

Ale tylko teoretycznie.

Kod wygląda znośnie na desktopie, ale na mobile a) trzeba na tekst koszmarnie długo czekać po załadowaniu strony, b) trzeba tak samo długo czekać na nowy tekst po zniknięciu starego.

A tak w ogóle to ja bym chciał, żeby nowy tekst zaczynał się od razu za starym, żeby nie trzeba było czekać na nowy “z prawej”, aż stary “zniknie” z lewej. Żeby to wyglądało jak niekończący się tekst.

Moje umiejętności w tym zakresie ograniczają się do kopiuj-wklej-sprawdź czy działa.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co ja źle robię i dać rozwiązanie mojego problemu?

Czas scrollowania jest ustawiony na 20s bo szybciej jest za szybko na desktopie. Ale może tu można coś zmienić, żeby było lepiej ma mobile? No kurde, nie wiem.

Długość lorem ipsum odpowiada długości tekstu, którego będę używał. (jest “szerszy”, niż strona na desktopie)

Help!

Tak to wygląda na desktopie

Tak na mobile i jak widzicie koszmarnie długo trzeba czekać na pojawienie się tekstu.

Oba filmy zaczynają się od momentu wejścia na stronę.

A taki jest kod, którego użyłem. Cześć z tych rzeczy jest według moich wskazań (czarne tło, pause on hover)
Notatki/komentarze autorstwa chatGPT, nie chciało mi się usuwać.

Kod:

https://onecompiler.com/html/3zz2t2pwb

No Martin, napisałem, że to marquee jest do dupy.

Sorki, młodego kąpię i tak na szybko na telefonie

To jak umyjesz to przyjdź tu i daj mi gotowe rozwiązanie, a nie mnie na jakieś kursy wysyłasz. Nie prosiłem o pomoc w googlowaniu, tylko kodzie :stuck_out_tongue:

3 polubienia

u mnie nie odpalają sie te filmiki ale i tak nie wiem co kaman :slight_smile: wysyłam ci nr telefonu i namiar na czaczie do typa który robił nasza stronę (gównianą bo miała tylko być - ale typo sie podobno zna:) ) i może pomoże…

@Martin_Fox chodź tu k***a i przydaj się wreszcie do czegoś jak jesteś taki mundry.

5 polubień

Taguję @maciejbuchert

2 polubienia

Czy taki efekt jak czerwony pasek na Onecie to oczekiwany efekt?

1 polubienie

@piotrek69
Zerknij czy to spełnia Twoje oczekiwania:
https://onecompiler.com/html/3zz2z2xen

Tak jak wcześniej, w animation ustawiasz jak szybko leci, w animation-delay, cóż, animation delay :slight_smile:

Zdublowanie elementu rozwiązało problem czekania, żeby cały element zniknął, ale może być uznane za trochę hacky przez purystów webdevowych, może ktoś będzie miał lepszy pomysł :smiley:

8 polubień

Mateusz dał bardzo dobry przykład.

Niestety, ale to czego oczekujesz wymaga zduplikowania treści tak by był efekt zapętlenia.

3 polubienia

O MATKO BOSKO!!! TAK!!!

Działa pięknie i na desktopie, i na mobilce.

Jezu jak pięknie dziękuję!!!

Jeśli coś działa, to działa. I działa przewspaniałe!!! Bardzo dziękuję naprawdę bardzo bardzo. Dokładnie o to mi chodziło. Pozmieniam sobie tylko kolorki i jestem w domu.

3 polubienia

Tak tak nawet nie wiedziałem, że Onet też ma. Dawno mnie tam nie było. Właśnie o to, co zrobił Król @mateusz chodzilo.

Bóg zapłać Wam dobrzy ludzie.

5 polubień

Już sobie przekopiowałem kolorki i jestem w raju. Mam wszystko.

Serio BARDZO BARDZO dziękuję.

Ale to fajnie mieć tu tylu geniuszy na forumku :blue_heart::blue_heart::blue_heart:

7 polubień

A Martin przyszedł, pomądrzył się i tyle go widzieli :grin:

11 polubień

a czego oczekiwałeś ? :laughing:

inna sprawa, to ta strona to czysty html czy jakiś wordpress? tak z ciekawości pytam :slight_smile:

2 polubienia

co mnie ominęło, gdzie ty się podziewasz?

1 polubienie

Nieważne gdzie był, ważne że wrócił.

4 polubienia

Strona zrobiona w gownianym kreatorze home.pl
Ja chciałem właśnie w jakimś squarespace, bo inaczej nie umiem, ale był płacz i jęk, że łeeee, my już płacimy za home, że z SS będzie problem z fakturą i takie tam. To zrobiłem im w tym kreatorze. Taki squarespace, wersja Maciek z Klanu.

Jedyna opcja na fikuśne rzeczy to “dodaj kod osadzenia”, czy jakoś tak i musi być w HTML.

1 polubienie