Wordpress multi language site

Cześć Wąsy :smiley:

pytanko, czy istnieje możliwość aby mieć witrynę w różnych językach ale kończyły się z inną koncówką .com .pl? Kiedyś robiłem to na zasadzie adres_strony/pl/ adres_strony/en/ ale teraz mam zapytanie o taką forme, czy jest jakiś sposób żeby wszystko było wykonane w jednej instancji wordpressa? Czy muszą być to osobne byty hmm?

Byłbym wdzięczny za odpowiedz : )

Wydaje mi się, że byłbyś w stanie to ogarnąć za pomocą Wordpress multisite - natknąłem się na wtyczki duplikujące posty między instancjami, możesz wtedy zmieniać języki dla osobnych instancji.

1 polubienie

Polecam

Miałem tym zrobiona dwujęzyczną stronę, każdy język spokojnie można tam ustawić na osobnej domenie.

1 polubienie

Dzięki za polecenie, korzystałem kiedyś z tej wtyczki tylko przy jednej domenie gdzie adres url był nakierowany na dany jezyk. Obczaje jeszcze raz jej funkcje, dzięki :smiley:

mógłbyś podesłać adres strony? z ciekawości bym zerknął jeśli można :slight_smile:

Korzystałeś z wersji Pro do takiego podłączenia innych domen?

Niestety, obecnie strona już tylko w języku angielskim, polskie tłumaczenie zawiesiłem, kosztowało mnie to za dużo pracy (każdy nowy wpis, produkt musiałem tłumaczyć co mnie w pewnym momencie przerosło :))

Używałem wersji darmowej.

rozumiem, jest to dość czasochłonne.

Ja ciągle szukam jakiegoś rozwiązania gdzie domena będzie zupełnie inna dla danego języka.
Polylang sprawdzałem ale może on raczej tworzyć adres www.strona.com/pl/ czy www.strona.com/en/ albo sie myle,
mi zależy na domenach www.strona.com i www.strona.pl - wiadomo, można stworzyć dwie instancje wordpressa ale praca pozniej na czymś takim byłaby tak irytująca i czasochłonna : |

1 polubienie

Bez problemu sie dało to gdzieś wyklikać, ja miałem 2 różne domeny jedna *.pl a druga .shoes

1 polubienie

okk, sprawdze jeszcze raz Polylang :slight_smile:

jak Polylang nie da rady, sprawdze WPML, dziękiii :slight_smile: