Windows Tips&Tricks

Taak, ten program jest świetny!

Wow. Nie spodziewałem się, że tak świetnie to może działać :smiley:

Na Macu faktycznie to standard, ale na Windowsie to (przynajmniej dla mnie) nowa jakość użytkowania…

do tego wyprzedza windowsa funkcjonalnością. teraz już można podglądać RAWy w standardowej przeglądarce zdjęć, ale jak jeszcze nie było takiej możliwości, to QuickLook to ogarniał :smiley:

Apka ładuje się do traya i pozwala na regulację głośności rolką myszki.
Można zdefiniować klawisz[e], które zadziałają z rolką i/lub (jak ja mam) przejechanie kursorem na pasek zadań i wtedy przewijanie rolką.
Jest jeszcze kilka dodatkowych opcji , np o ile zmienić głośność, co ma wyciszać (ogólnie, wyjścia, wejścia) itp.

2 polubienia

FancyZones to jest złoto

2 polubienia

SENK JU.
Właśnie napisałem sobie prymitywny skrypt “hotkey wpisujący mój adres mail”.
Jakiś nadproduktywny idealista dodał do normalnego logowania w ServiceNow pole gdzie trzeba wpisać mail, a że nie jest stagowane jako “e-mail” to nie uzupełnia się ani z kluczy google ani z lastpassa. Teraz tylko ctrl+E i mam wbity e-mail :smiley:
SENK JU VERI MACZ

1 polubienie

Do takich prostych rzeczy wg mnie lepsze jest espanso - ahk to wytaczanie armaty na muchę

Jest jedna rzecz w której AHK bije na głowę Espanso. Jest dostępny w MS Store i na moim firmowym SCCM :smiley:

Espanso niestety nie jest dostępny ani tu ani tu, a już balansuję na krawędzi z programami które zainstalowałem na kompie na adminach :wink:

1 polubienie

Tak BTW, ostatnio zrobiłem fikołka miesiąca :wink: . Nasze IT Security (mamy osobne Information Security i Network Security Operations) zdecydowało, że SwitchyOmega nie będzie więcej działać i że nie będzie się dało zmieniać Proxy zbyt łatwo. Co znacząco utrudniło mi pracę bo mój zespół z racji wspierania proxy musi mieć możliwość łatwego przełączania się między nimi (oczywiście nadal da się to zrobić z poziomu rejestru, ale switcher jest aligancki i łatwy w użyciu).

Wytrzymałem dwa dni. Ściągnąłem Chromium portable. Działa jak złoto. Omijam wszystkie niewygodne dla mnie policy. Ciekawe kiedy mnie znajdą.

6 polubień

Ja mam po prostu przeglądarkę do pracy i osobną do prywatnych. Osobne menedżery haseł.

Też tak miałem dopóki nie zablokowali SwitchyOmega. Edge był do pracy, Chrome do prywaty. Ale mało że uregulowali zmianę proxy to dodatkowo każde zamknięcie przeglądarki zaczęło resetować całość. Więc jak sobie zamkniesz to musisz się logować do wszystkiego z powrotem. Mega uciążliwe. Chromium rozwiązuje ten problem w zupełności, tyle że używam tam też rzeczy “pracowych” jak muszę posprawdzać np. jak coś działa z USA.

W LastPass możesz sobie ręcznie zapisać, które pola mają być jak uzupełnione. Tworzę system wymagający uzupełnienia 3 pół w celu zalogowania (3 pole to select z typem użytkownika) i zdefiniowałem sobie w LastPassie ten 3 typ - działa tak, że czasem zapominam o uzupełnieniu pola na kompie bez managera :grinning:

2 polubienia

Interesting!

Jak to zrobić?

Nie da się tego zrobić na telefonie, przynajmniej na Androidzie się nie da. Robię to przez wtyczkę do przeglądarki, pewnie przez stronę też się da. Instrukcja krok po kroku jak dodawać własne pola do LastPass:

  1. Musisz mieć już wpisaną pozycję z hasłem, dodawanie własnych pól działa tylko w trybie edycji.
  2. Przechodzisz do edycji hasła, wybierasz klucz
  3. Otworzy Ci się okienko z edycją pól, wyświetlą się najpierw już dodane pola
  4. Klikasz Add Form Field i otworzy się okienko do dodania własnego pola. Wymaga ono przynajmniej szczątkowej znajomości tworzenia formularzy HTML, ponieważ w polach uzupełnia się wartości na podstawie formularza na stronie. W Field Type wybiera się typ pola zgodny z inputem. Field Name to nazwa pola z inputa HTML, z atrybutu name. Field Value to wartość, jaka ma być uzupełniona. W selectach czy radio bądź checkboxach jest to to, co w atrybucie value z inputa.
    image
5 polubień

Po moich tegorocznych doświadczeniach z Windowsem przestałem się łudzić, że będzie na nim wszystko działać, a tym bardziej działać dobrze, ale dzięki temu tematowi próbuję sprawić, żeby chociaż najprostsze czynności nie były torturami. Także QuickLook ustawiony, coś w stylu TextExpandera też, ale teraz pora na ogarnięcie klawiatury. Ma ktoś jakiś gotowy config do tego, żeby polskie znaki wpisywało się tak jak na macu i żeby kursor dało się tak samo przesuwać w połączeniu z przyciskiem option i cmd? Na początku roku próbowałem to ogarnąć, ale nie wykrywało mi któregoś przycisku przy próbie konfiguracji i się poddałem.

Polska klawiatura na Macu to zło. Karabiner nijak nie ratuje sytuacji. A ty sobie jeszcze chcesz Windows popsuc, no nie ogarniam :joy:

1 polubienie

A jak się wpisuje na macu?

1 polubienie

Z przyciskami, które nie są obok spacji, tylko jeden przycisk dalej.

Nie wiem jak to się odbywa (nie używam Maca), więc chyba nie pomogę jak nie opiszesz dokładnie.
Na 99% do zrobienia w AutoHotKey.

1 polubienie

:+1: 1+