Windows Backup

Witam, to mój pierwszy temat na forum. Jako, że utrzymuję w domu PC z Windowsem aby raz na jakiś czas na nim pograć postanowiłem zadbać o jego backup. Szukam aplikacji, która pozwoli tworzyć bootowalne kopie systemu na zewnętrznym dysku oraz przerzuci dane z pewnym katalogów na chmurę w oparciu o harmonogram. Na MacOS mam CCC, który służy mi od kilku lat, chyba od wersji El Capitan, na Windowsie nie miałem do czynienia z usługami konsumenckimi. Co polecanie, Acronis, EaseUS AOMEI czy coś innego? Czego Wy sami używacie?

1 polubienie

Witaj na forum :slight_smile:
Do kopii całego systemu niestety nie pomogę ale do poszczególnych folderów możesz użyć FreeFileSync którym wygenerujesz plik batch a następnie w Windows Task Scheduler do zaplanowania harmonogramu. Tutorial znajdziesz na stronie programu.

1 polubienie

Priorytetem jest kopia systemu, a sync plików miłym dodatkiem. Nie mniej dzięki, na pewno rzucę okiem :slight_smile:

2 polubienia

Hej, swego czasu używałem Acronis True Image. Proste, szybkie i skuteczne narzędzie. Polecam z całego serduszka :wink:

Właśnie o nim myślę. Mam możliwość upgrade’u wersji HD OEM do 2019 za 30USD i zastanawiam się czy nie wykorzystać tej opcji.

Wydaje się, że to dobra opcja. Zapewne są inne, lepsze, tańsze programy ale skoro masz możliwość aktualizacji to dla czego nie skorzystać?

1 polubienie