Windows 10 - gdzie kupić?

Cześć, potrzebuję (niestety) zakupić Windows 10 aby odpalić go na Parallels, pytanie tylko gdzie i jak to wykonać bo widzę że różnice w cenie są znaczne i nie wiem w sumie czym są spowodowane te różnice (oprócz nośnika), kilka przykładów:

£140 FQC-08929 - Microsoft Windows 10 Professional 64-Bit | Box.co.uk
£100-£180 https://www.scan.co.uk/search?q=windows+10
£220 :astonished: Shopping cart - Microsoft Store

jest coś na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę? z MAC OS jest znacznie łatwiej :slight_smile:

potrzebujesz home czy pro? jesli home to napisz mi dm c:

Właśnie podobno Pro i trochę te ceny są dla mnie mylące. Dzięki za DM :slight_smile:

1 polubienie

W sumie to ja się za Home rozglądam obecnie, przez przeprowadzki nie dałem rady zrobić upgrade kiedy był za free:)

Nadal jest🤓

Wait, wat?

Zrób upgrade do W10 albo zainstaluj na czysto z kluczem od W7/W8.

Potwierdzam :slight_smile: miesiąc temu aktualizowałem starego laptopa do 10 i bez problemu działa

A możecie trochę więcej na ten temat powiedzieć? Mam w rodzinie jednego laptopa z Windows 8 którego z chęcią bym upgradeował do 10, ale on chyba ma już numer seryjny w UEFI. Jak to mogę zrobić?

U mnie bez problemu udało się to zrobić za pomocą Media Creation Tool - również miałem klucz z WIndows 8 w UEFI.
BTW oczywiście nie zaszkodzi zrobienie backupu :slight_smile:

1 polubienie

Podepne sie pod temat, potrzebuje cos odpalic na windowsie. Windows 7/10 ktos, cos ?

znalazlem cos takiego na allegro:

https://allegro.pl/oferta/windows-10-home-32-64-pl-licencja-klucz-org-fv23-8488137854

ebay:
https://www.ebay.co.uk/itm/Windows-10-Home-32-64-Bit-USB-and-Brand-New-Sealed-Key-Retail-Box/222897744277?hash=item33e5bda995:g:emMAAOSwZp5d0rFU

Bedzie to dzialac?

Mam plan uzywac na iMacu z parallels.

Bardzo dziękuję za ten wątek. Właśnie kończę instalować Win10 na moim PC. Mam nadzieję, że będzie działać. To moja pierwsza tego typu zabawa w życiu.
UPDATE: Wygląda na to, że działa (piszę to już z desktopa)
UPDATE 2: Zaraz po zainstalowaniu odkryłem, że mam zablokowane ponad 300GB na dysku C i nie mogę znaleźć plików, które to zablokowały (nie że partycja jakać ukryta czy coś, po prostu właściwości pokazują, że mam wolne o 300GB za mało, a pliki i foldery na partycji się nie sumują do tego). A chciałem mieć wyczyszczony komputer, start od zera.
BTW, ostatni odcinek Afterdark zupełnie przypadkiem pokrył się z tym tematem, chociaż na Macu, bo ja z zamiarem restartu nosiłem się od dawna, nasiliło się od przeczytania tego wątku miesiąc temu, a wczoraj zaplanowałem sobie minikucowanie właśnie na dzisiejszy wieczór. A odcinka wysłuchałem dopiero dzisiaj na zakupach.
Wracając do tematu, jeszcze raz pobrałem Win10, tym razem na USB tworząc Dysk instalacyjny Windows, zbootowałem system przez USB, przy instalacji sformatowałem dysk, przy okazji coś popsułem i zmieniła mi się parycja z GPT na MBR, czego windows nie chciał zaakceptować. Już myślałem, że to koniec, ale internet podpowiedział jak to naprawić z konsoli i się udało ponownie.
Zainstalowałem Chrome, 1Password, napisałem ten update i idę spać. Na dziś wystaczy. Reszta programów itp się pobierze jak będzie potrzebna. Pewnie kolejny będzie Steam i GOG Galaxy, bo w tej chwili ten PC służy mi tylko do gier i do obsługi drukarki.

3 polubienia

Szybkie pytanie, klucz OEM do win10 wystarczy do laptopa którego kupiłem czystego używanego?

Potrzebuje go Na tylko 3 tygdonie a później skończy podłączony do TV.

Tak

jesli tylko 3 tygodnie to nawet windowsa nie musisz rejestrowac (przypomina sie chyba dopiero po miesiacu)

Cześć chciałem trochę odkopać temat gdzie obecnie najtaniej / najlepiej można dostać Windows na FA ?

Unpopular opinion: na Allegro, wybrać opcję z fakturą i sklepem stacjonarnym.