馃帴 W膮sate polecajki Netflixa

Oj tak. Santa Clarita Diet by艂a doskona艂a. Szkoda, 偶e to anulowali :frowning:

2 polubienia

no to ja Bonding wci膮gn膮艂em nosem ci膮giem :smiley:

2 polubienia

Sex Education i Big Mouth dalej czekaj膮 na li艣cie do obejrzenia. Ze swej strony polecam jeszcze:

5 polubie艅

Ozark polecam gor膮co! :blush:

3 polubienia

Riverdale - teen drama, kt贸ra wymaga minimum my艣lenia i zero uwagi, mo偶e gra膰 sobie w tle, albo przy gotowaniu zimniok贸w a i tak b臋dziecie na bie偶膮co.

End of the fucking world - serial generalnie jest tak dziwnie prowadzony, 偶e a偶 chce si臋 go ogl膮da膰. Postacie s膮 okropnie napisane, ale dzi臋ki temu z rado艣ci膮 si臋 obserwuje ich w膮tpliwy rozw贸j.

Good Place - KOCHAM. Serial w skr贸cie opowiada o czw贸rce ludzi, kt贸rzy znale藕li si臋 w niew艂a艣ciwym miejscu, ale jednak w艂a艣ciwym. Komedia, lekka, a kr贸tkie odcinki pozwalaj膮 nie zm臋czy膰 si臋 bohaterami i fabu艂膮

Lucifer - kolejny serial, kt贸ry uwielbiam. Tom Ellis w tej kreacji jest naprawd臋 cudowny. 脫smego maja wychodzi czwarty sezon, kt贸ry jest wybawieniem dla serialu, poniewa偶 mia艂 by膰 on skasowany ale twitterowa i nie tylko spo艂eczno艣膰 okaza艂a si臋 tak du偶a, 偶e a偶 sam wielki N si臋 zainteresowa艂 i postanowi艂 wykupi膰 prawda do tego serialu.

iZombie - Rose McIver, kt贸ra co odcinek musi odgrywa膰 inn膮 posta膰 to mo偶e nie arcymistrzostwo aktorskie, ale jednak bardzo mu do tego blisko. Niekt贸re odcinki wywo艂uj膮 tak okropny cringe, 偶e ogl膮dasz je k膮tem oka siedz膮c bokiem do ekranu, ale w og贸lnym rozrachunku serial jest bardzo dobry.

Dirk Gently鈥檚 Holistic Detective Agency - serial tak momentami niezrozumia艂y, 偶e chcesz wi臋cej, by spr贸bowa膰 zrozumie膰 co si臋 w og贸le zadzia艂o na ekranie.

Orange is the new Black - ten serial nawet totalny netflixowy laik zna czy to z opowiada艅 znajomych czy te偶 reklam w internecie, ale jednak nie doda膰 go tutaj to wstyd. Podobno opiera si臋 na jakiej艣 ksi膮偶ce, ale niestety nie spotka艂em si臋 jeszcze z dost臋pnym gdzie艣 przet艂umaczonym na j臋zyk lechit贸w tekstem, by m贸c si臋 zag艂臋bi膰 w temat.

Brooklyn 9-9 - je偶eli lubisz The Office to鈥 Ok. Kto co lubi, ale jak nie lubisz to te偶 nie szkodzi. Brooklyn 9-9 to serial, w kt贸rym nic nie ma wi臋kszego sensu, a Ci policjanci mieliby chyba problem z przeprowadzeniem przez przej艣cie staruszki, ale mo偶na ich polubi膰.

BoJack Horseman - egocentryczny ko艅 z depresj膮, uzale偶niony od alkoholu, seksu i proch贸w.

After Life - nie wiem co napisa膰 o tym serialu, ale zas艂uguje na pogrubiony font, za to 偶e jest taki dobry. Szkoda, 偶e tak ma艂o.

Warte drobnej wzmianki:
How i met your mother, seriale ze stajni Marvela (poza Iron Fistem bo jest NUDNY), House of Cards (nie wiem jak nowe sezony, ale pierwsze dwa by艂y ca艂kiem spoko), Californication (uwaga, po obejrzeniu grozi zawodem, 偶e nie ma wi臋cej), Flaked, Love, F is for Family, You Me Her, Russian Doll, Happy!, Dear White People, Girlboss, Final Space.

Dobra, to chyba wszystko co mi przychodzi do g艂owy. Mam nadziej臋, 偶e kto艣 znajdzie tu co艣 dla siebie :smiley:

5 polubie艅

Ja dodam od siebie:

• Orphan Black
    Spisek plus gra aktorska rewelacyjna.

• Happy
    Mocno pojechany serial.

2 polubienia

Dlatego m贸wi臋, 偶e ogl膮danie tego z minimaln膮 ilo艣ci膮 uwagi to protip. Wtedy mo偶na si臋 dobrze bawi膰 :stuck_out_tongue:

Szczerze polecam serial Bodyguard. Obejrza艂em jeszcze jak by艂 na BBC Player. Teraz wlecia艂 na Netflixa I koniecznie trzeba obejrze膰!

4 polubienia

Netflix ma bardzo solidne dokumenty.
Wspomniane ju偶 Dirty Money, American Meme, 7 days out, bardzo dobry One of Us i m贸j absolutny faworyt - Fyre. Historia tego, jak Andy za艂atwia艂 wod臋 z celnikami sta艂a si臋 memem. Polecam.

5 polubie艅

To ja polec臋 Homeland.

1 polubienie

Pozwol臋 sobie by膰 kontrowersyjnym, ale nowa Dynastia to jest to. Poziom absurdu, kt贸ry tam si臋 prezentuje, te finty, w fincie, w fincie, spiski, kombinacje. Najlepsza komedia, na kt贸r膮 z 偶on膮 czekamy co tydzie艅. Warto wspomnie膰, 偶e serial si臋 w og贸le nie traktuje na powa偶nie, co jest wielka zalet膮.

4 polubienia

Nie wiem czy wiecie (ale pewnie wiecie), ale dzisiaj wjecha艂 nowy sezon Lucyfera <3

1 polubienie

S艂uszny bud偶et musieli mie膰. :smile:

3 polubienia

Siedem lat po znikni臋ciu z domu m艂oda kobieta powraca. Ma teraz jednak tajemnicze zdolno艣ci i rekrutuje pi臋cioro nieznajomych do pewnej tajnej misji.

Uprzedzam, nie wszystkim przypadnie do gustu. Fina艂 pierwszego sezonu jest dosy膰鈥 dziwny. Ale za to pierwszy odcinek (ko艅cowe minuty), dla mnie sztos!

2 polubienia

ja teraz zacz膮艂em Tuca & Bertie od tw贸rc贸w Bojacka. Jak komu艣 podoba艂 si臋 Bojack to i T&B na pewno te偶 mu podejdzie.

a poza tym zawsze i wsz臋dzie: Master of None (Specjalista od niczego)

2 polubienia

Z ostatnich odkry膰 polecam serdecznie 鈥淎fter Life鈥 (scenariusz, re偶yseria i g艂贸wna rola Ricky Fuckin鈥 Gervais!)

Widz臋 te偶, 偶e nikt nie poleca艂 鈥淭he Haunting of Hill House鈥 - bardzo dobry serialowy horror.

4 polubienia

O tak, After Life jest pi臋kne - a do tego kr贸ciutkie, da si臋 to w jeden wiecz贸r obejrze膰. Takie s艂odko-gorzkie, naprawd臋 warto.

2 polubienia

moje ostatnie odkrycie - Easy,

Przedziwna planeta Ziemia Dokument opowiadaj膮cy o naszej planecie, procesach jakie na niej zachodz膮 itp itd. G艂贸wnym hostem jest Will Smith a o planecie opowiadaj膮 astronauci.

Final Space Polecany ju偶 wy偶ej, 艂ykn膮艂em ca艂y sezon w jeden dzie艅. Gdzie jest drugi?! ja si臋 pytam.

Ikar Genialny dokument o dopingu w sporcie (tutaj na przyk艂adzie kolarstwa i ca艂ej afery w rosyjskim sporcie)

Jestem wielkim fanem serialu The OA. To taka pere艂ka serialowa, a ja nie ogl膮dam zbyt wiele seriali ani film贸w, bo mam czas tylko w艂a艣nie na - moim zdaniem oczywi艣cie - pere艂ki.

Fabu艂a jest dobra, 鈥減lot twisty鈥 rzucaj膮 cz艂owiekiem o ziemi臋, ale dla mnie najwa偶niejsze s膮 interakcje mi臋dzy bohaterami. W tym serialu jest mn贸stwo dialog贸w, kt贸re naprawd臋 daj膮 do my艣lenia.

Rewelacyjne jest tak偶e to, 偶e to widz musi sobie od pewnego momentu u艣wiadomi膰, co si臋 tak naprawd臋 dzieje.

W tym serialu s膮 sytuacje/sceny/momenty, kt贸re prawie dos艂ownie 艣ciskaj膮 mnie za gard艂o.

Wydaje mi si臋, 偶e warto naprawd臋 da膰 szans臋 do trzeciego odcinka. Sam pocz膮tek jest tylko preludium.

1 polubienie