Warszawskie polecajki

Witajcie Wasacze!

W październiku przelatujemy z dyrektorem finansowym na rocznice ślubu do pięknej polskiej stolicy. Pół piątku, sobota i niedziela. Moje pytania są następujące.

  1. Z Okęcia Uber? Nocleg przy samym palacu.
  2. Jedzenie dobre w centrum. Najlepiej zdrowe/wege. Wiem o kilku knajpkach ale wy zapewne ogarnięcie mniej oczywiste również.
  3. Teatr gdzie jest szansa kupić bilety na miejscu w sobotę?
  4. Stacjonarny sklep z komiksami
  5. Jakie muzeum prócz narodowego i PW?
  6. Na narodowy jest możliwość wejść tak o żeby zobaczyć jak to wyglada od srodka?
  7. Jako ze mieszkamy po drugiej stronie Bałtyku to w Polszy również planujemy zakupy. Czas ograniczony wiec pewnie Złote Tarasy ale może jest w okolicy jakaś galeria gdzie można zaopatrzyć się w ciuchy/buty a nie jest taka duża:)
  8. Na piwo gdzie? Nie musi być mega tanio ale żeby było dobrze i ładnie:)

Na dużo z tych pytań mam trochę odpowiedzi z googla etc ale wiadomo ze wąsacze to bardziej ogarnięci są zawsze:)

2 polubienia

Nie znam odpowiedzi na żadne pytanie poza pierwszym: Za moich czasów bywania w Warszawie z Okęcia pod pałac jechał autobus 175 i żaden Uber/taxi nie były potrzebne.

3 polubienia

Tak jak mówi @piotrek69 - autobus 175. Chyba będzie najsprawniej szczerze mówiąc. I najmniej się namęczysz :slight_smile:

Tutaj najlepsze odpowiedzi będzie pewno mieć @6ghost9 bo on pracuje ciągle przy centrum. Ja to tylko krowarzywa, słoik i barn polecam. Chociaż nie byłem w żadnym od roku.

Ochteatr + teatr polonia często udawało mi się kupować bilety z małym wyprzedzeniem. Ewentualnie teatr powszechny - tam jeszcze częściej można było kupić bilety “od razu”.

Kiedyś coś na imielinie, ale nie mam pojęcia.

POLIN! Oraz centrum nauki kopernik, wiadomo.

To zależy co masz na myśli mówiąc “o tak”, ale można kupić bilety w kasie i wejść do środka. Nie wiem ile to kosztuje (pewno niewiele), ale da się zrobić. Kasy biletowe są po wejściu od strony ronda waszyngtona w prawo.

TBH polecałbym raczej cokolwiek, co nie jest złotymi. Niby trzeba dojechać, ale galeria północna/młociny/promenada są pewno mniej oblegane, a jest równie dobrze. No i arkadia - blisko, ale milaird osób pewno.

Kufle i kapsle zawsze w sercu.

2 polubienia

Krowarzywa :smiley:

Jedyne co mnie jara w Wawie (na szczęście w Kraku tysz już jest)

1 polubienie

Dziwne wymaganie, ale może Cuda na Kiju?

1 polubienie

Jak się idzie z dyrektorem finansowym, to niedziwne :wink:

1 polubienie

Ładnie w Wawie to jest tylko w Intercity do Krakowa

5 polubień

Dziękuje za pomoc, jesteście cudooooowni!:*

Jedzenie: Local Vegan Bistro, Mango Vegan, Vegan Ramen Shop, Uki Green, Dziurka od Klucza, Thaisty
Muzea: POLIN, Zachęta, Muzeum nad Wisłą, Galeria w Pałacu Ujazdowskim, Muzeum Pragi, Tel Aviv, Fala
Piwo: Cuda na Kiju, Mariensztat, Paloma nad Wisłą, Bar Pacyfik.

Więcej grzechów nie pamiętam.

4 polubienia
  1. Pociągiem najlepiej, najwygodniej i najszybciej. Na końcu odlotów masz dworzec.
  2. Youmiko Vegan Sushi, Flambeeria, Gado Gado, Krowarzywa, Miłość, White One. Jeżeli jesteście z październiku to polecam skorzystać z https://restaurantweek.pl/
  3. Tutaj niestety nie pomogę
  4. Yatta na ul. Hożej lub Chmielnej. Na Hożej jest większy wybór. Komikslandia pawilony Metro Centrum
  5. Muzeum Neonów, Muzeum Polskiej Wódki. W ogóle polecam Centrum Praskie Koneser.
  6. Hmm teoretycznie są tam biura i można wchodzić na luzie. Ale na same trybuny to chyba jakieś zwiedzanie trzeba ogarnąć z przewodnikiem
  7. W centrum są Domy Towarowe Wars Sawa (jakiś TK Maxx, H&M, Reserved i takie tam)
  8. Jabeerwocky, Kufle i Kapsle, Cuda na Kiju
2 polubienia