W ktora strone isc - IT & Business czy Cybersecurity?

:heart: To będzie moje motto na LinkedIn

3 polubienia

Hindus* :wink:

2 polubienia

Programowanie jest do d…
Się porobiło że każdy chce mieć Dev…coś
A sys ops to już nie łaska?

1 polubienie

Każdy programista chce mieć swojego dev i sys :smiley:

1 polubienie

Zawsze jest jeszcze MLOps! I cała działka data science, gdzie niekoniecznie trzeba umieć programować

Z tego co widzę po ogłoszeniach to wiele firm by chciało żeby programista był jednocześnie sysopsem :stuck_out_tongue:

i to jeszcze najlepiej full stack dev :wink:

2 polubienia

Z hobby zarządzaniem sieciami i IT security :stuck_out_tongue:

I znał na pamięć ITIL :joy:

1 polubienie

Najlepiej być ekspertem ITIL, dorzucić sobie do tego Cobit i iść pracować do działu IT w firmie z dowolnej branży nie-IT.

Siedzisz i myślisz gdzie dokładnie w te Bieszczady jechać

2 polubienia

ITIL jest fajny i jakbym miał gdzie to bym z chęcią poszedł w wyższe stopnie ale zmienił się profil pracy i zostałem z podstawowym.

2 polubienia

wrzucam te wasze ostatnie posty w google translatora bo to niby jest po polsku ale ja nic nie rozumiem. A wśród znajomych to ja uchodzę za informatyka… doh :sweat_smile:

2 polubienia

tak btw co tylko dowodzi, jak ten świat zapi… Jeszcze kilka lat temu (jeeeeeezu - 10 lat temu…) to ja byłem na bieżąco bo robiłem jako PM w firmie, która zajmowała się “softem online”.
A teraz jak muszę znajomym coś w win10 pomóc to google i YT bo od prawie dekady na .
Z tego co chłopacy (;]) piszą wychodzi jedno - zastanów się co Cię cieszy a potem zacznij to robić. Bo jeśli motywacją jest gdzie jest wyższy szklany sufit zarobków to jak jesteś dobry to zarobisz wszędzie dobrze. A zajęcie jest tak fajne jak fajne są jego najnudniejsze i najbardziej upierdliwe aspekty.

1 polubienie

Niestety, ale to zdanie jest tak strasznie prawdziwe…

3 polubienia

Mogą być aspekty wyrównujące niedogodności. Np. widok z okna, fajne koleżanki, dostęp do sernika co piątek.

3 polubienia

Maly update, dzwonilem dzis na uczelnie i poprosilem o zmiane kierunku - ide w cyber security. Mam nadzieje, ze sie wyrobia do 10 wrzesnia bo do tego dnia musze wybrac nowe moduly.

2 polubienia

Super! Pamiętaj tylko o 2 a nawet 3 podstawowych filarach :sunglasses::+1:

  1. Networking
  2. Linux
  1. Python

To powinna być mantra dla każdego, kto myśli o pracy w IT :man_technologist:

1 polubienie

Nie znam pythona. Może dlatego nie pracuje w security :joy:

Python jest super jako Shell na sterydach, mała automatyzacja, prototypownia itp.
Sam często robię tak, że pisze skrypt w pythonie i później przepisuję na Shella, żeby był szybszy

1 polubienie

Z ciekawostek to Python jest też używany w Kodi oraz boxie n-ki do telewizji cyfrowej, więc kiedyś chciałem się go nauczyć, ale jakoś nie wyszło.