Usb 4 z Thunderbolt w macu mini vs zwykłe usbc w monitorze

Hej potrzebuję ustalić jak to jest z tym usb 4 z Thunderbolt najnowszym w aplle. Mam monitor BENQ EW3270U i mam w nim usbc pod którego właśnie chciałem podpiąć maca mini którego mam zamiar kupić, ale nie wiem jak to jest z tym Thunderbolt nie mogę znaleść informacji czy mój monitor obsługuje ten protokół ale chyba nie bo nie mam tej “błyskawicy” przy porcie. Wydaje mi się że jest to zwykłe usb c 3.1 gen.1. bez obsługi Thunderbolt.

Potrzebuje się dowiedzieć czy mi to po prostu zadziała czy nie czy monitor musi obsługiwać Thunderbolt czy wyciągnie maksymalną rozdzielczość jaką obsłuży monitor czyli 4k czy nie. Wiem że dla nie których temat wyda się śmieszny ale dla mnie te standardy usb są za bardzo pogmatwane

z góry dzięki jak ktoś mi pomoże :wink:

1 polubienie

Z tego co czytam, to jest chyba DisplayPort wystawiony po USB-C
na 99% powinno działać

1 polubienie

dzięki wielkie też mi się wydaje że powinno działać bo to nowe usb 4 obsługuje chyba starsze standardy

w sumie to masz odpowiedź i na BestBuyu
image
jak takie kable dają, to powinno działać

:+1:

Nie znalazłem dobrego na to wątku więc podłączę się tu. Czy ktoś może mi polecić jakiś dobry kabel USB C - USB C do połączenia monitora z kompem? Dźwigać ma full hd przy 144Hz. Póki co mam Hamę 5gbps ale jest za krótka. Wiadomo… chciałbym wydać mało a mieć dobrze.

Jak kable to Baseus.

1 polubienie

Ugreen też ma fajne

2 polubienia

O to to to to. Tez! W ogóle plecionka :heart:

1 polubienie

Ja mam od tygodnia ten i wydaje się być bardzo spoko:
https://allegro.pl/oferta/unitek-kabel-usb-c-3-1-10gb-s-4k-60hz-20v-5a-1m-10534197361

Jest też 2m jeśli trzeba.

1 polubienie

Dzięki! Biorę!