Upgrade PC?

Miałem z rok temu wymienić ten komputer na coś lepszego, ale powoli dochodzę do wniosku, że zbytnio mi się nie chce przed PC siedzieć (wole się jebnać na kanapie) i, że może tylko lekki upgrade wystarczy. Wiec moje pytanie do tych którzy się znają, jest sens ulepszania tego czegoś?

Intel(R) Core™ i5-2310 CPU @ 2.90GHz
ASRock Fatal1ty z77 Performance
2x4GB DDR3 Kingston
AMD Radeon HD 7800 Series
Samsung SSD 850 EVO 250 GB

Ja się nie bardzo znam na PC ale jeśli ktoś się zna to też Ci chyba nie odpowie na pytanie bo jest za ogólne.
Nie wiadomo ani do czego wykorzystujesz sprzęt, ani jak często go zmieniasz/ulepszasz (czyli na jak długo ma starczyć zmiana), ani jaki jest budżet. Sprzęt jak sprzęt - zależy do czego.

Na dzień dobry bije po oczach mały ram. Ja bym tu dojechał do 16/32 GB i do codziennych zastosowań co można chcieć więcej?

5 polubień

O to to to. Ja to 16GB minimum do wszystkiego bym pakował. Tablety, telefony, telewizory, pralki, lodówki. RAMu nigdy nie jest za dużo.

Rzeczywiście pytanie jest zbyt ogólne :slight_smile: Jak do odpalania Chrome to spoko. Jak do grania to już nie tak bardzo. :smiley:

4 polubienia

Musisz uscislic do czego chcesz ten PC? Jak koledzy pisali powyzej do przegladania sieci, email i Netflix, styknie.
Do renderowania filmow i 3D na 1000% nie. Do grania w pasjansa spoko, do Cyberpunka tez nie.
Dorzucenie pamieci do 16GB pomoze systemowi odetchnac. Dobry szybki SSD tez zrobi roznice.
Jak nie chcesz inwestowac tylko troche przyspieszyc.

3 polubienia

Jakbyś jeszcze mial wątpliwości to ja również napisze.

Pytanie jest zbyt ogólne :stuck_out_tongue:

6 polubień

12 polubień

Nikt jeszcze nie zwrócił na to uwagi ale ktoś to musi powiedzieć. Chętnie pomogę ale pytanie jest zbyt ogólne.

5 polubień

Przeczuwam karierę hasztagu #pytaniezbytogólne

5 polubień

W sumie się gówno znam na upgradeowaniu komputerów, ale już teraz Ci napiszę, ze jak ludzie się tutaj zlecą, to będą potrzebowali więcej informacji.
Twoje pytanie jest niestety zbyt ogólne.

10 polubień

Większość już została wyjaśniona, ale nie da się ukryć, że pytanie trochę zbyt ogólne. Doprecyzuj, jeśli chcesz więcej szczegółów i każdy chętnie pomoże.

5 polubień
8 polubień

No i trolling wyszedł wszystkim kolegom genialnie.
Myślę, że sam sobie odpowiedziałeś stwierdzając że wolisz leżeć na kanapie. To znaczy że nie wykorzystujesz tego co już masz bo sam nie wiesz do czego tego peceta użyć. A to znaczy że kupowanie nowego sprzętu w tej sytuacji to tylko wywalenie kasy na zachcianki.
Odpowiadając krótko : nie warto reanimować tego złomu. Lepiej postawić na nową platformę na najprostszym ryzenie.
Poza tym wiesz… pytanie jest zbyt ogólne…:smiley::+1:t2::facepunch:t2:

4 polubienia

Ja zaczynam miec wrazenie ze @KacperM bardzo zaluje ze zadal w ogole jakies pytanie :rofl:
Szczegolnie ze bylo ono zbyt ogolne :sunglasses:

10 polubień

Nie „jakieś”, tylko zbyt ogólne.

7 polubień

Głupi ja myślałem żeby sprecyzować pytanie ale skoro internet zawsze wie wszystko najlepiej to zostawiłem pole do popisu :upside_down_face:. A tak serio to gdzieś mi uciekło przy pisaniu.

Komp tylko do jakiś prostych gier, żadnych tytułów AAA, oraz przeglądania 300 otworzonych tabów w jedynej prawilnej przeglądarce internetowej zwanej firefox.

A poza tym to jak ktoś zauważył sam nie wiem po co. Dokupię RAM i będzie. Ewentualnie jakby ktoś wiedział czy jakaś lepsza karta graficzna tu podejdzie byłbym wdzięczny.

Edit 2:
Dobra nieważne, właśnie sobie uświadomiłem, że nie grałem na kompie od przeprowadzki czyli już z pół roku :confused: . Dzięki, temat do zamknięcia/usunięcia.

2 polubienia

Ja bym tam zostawił otwarty. Lubię go. Jest zbyt ogólny ale uważam, że każdy wyniesie z niego porządną porcję wiedzy.

9 polubień

Ogólne tematy zawsze spoko

2 polubienia

Ale nie zbyt ogólne. :smiley:

3 polubienia

Zawsze znajdzie się ktoś kto poprosi o uściślenie gdy pytanie jest zbyt ogólne

3 polubienia

Cytując klasyka
“W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić.”

Może pieniążki na zakup karty i RAM lepiej przeznaczyć na lepszy tablet?

3 polubienia