Uchwyt samochodowy na szybę z QI

Hej Wąsy, ogarnąłem sobie nowy telefon i mam teraz ładowanie indukcyjne. Poleci ktoś uchwyt samochodowy na szybę z szybkim ładowaniem indukcyjnym? Fajnie jakby był solidny, bo telefon spore bydlę :slight_smile:

Zastanów się czy na pewno chcesz uchwyt z QI na szybę. Miałem takie podejście i w słoneczne dni, na szybie z włączoną nawigacją telefon bardzo mocno sie rozgrzewa (szczególnie, że często i telefon i sama ładowarka zwykle czarne/ciemne kolory). A wtedy ani ładowania, ani wygodnego korzystania i strach że zaraz coś wybuchnie :slight_smile:

Teraz mam na kratce i klima pomaga w regulacji temperatury i jest o wiele lepiej.

9 polubień

+1, zwłaszcza na dłuższych trasach telefon na szybie potrafił się z gorąca wyłączyć. Na kratce nie ma tego problemu.

4 polubienia

team kratka, można jechać kilkanaście godzin z włączoną nawigacją i spotify a telefon przyjmie zimniutki

2 polubienia

+1

Na krótkich trasach można to olać, ale jak się jeździ dalej to już jest krytyczne

2 polubienia

To podrzućcie coś solidnego na kratkę dla dużego telefonu (Huawei p30 pro) :slight_smile:

nie wiem jak rozmiar, ale ja mam taki w aucie:
https://allegro.pl/oferta/ladowarka-qi-baseus-uchwyt-grawitacyjny-kratki-11873855241

miałem z baseusa też taki na szybę, ale telefon się grzał od słońca, a po 2 latach ramię się złamało… nie byłem przekonany do kratki, ale teraz wydaje się to być dobrym wyborem.

1 polubienie

Ja korzystam z iOttie. Ale nie montuję go na szybie tylko na dodatkowej podkładce naklejanej na kokpit. Uchwyt na kratkę też mam (na dłuższe letnie podróże) ale niechętnie korzystam ze względu na ergonomię (wzrok musi uciec daleko od drogi).

1 polubienie

No dobra, przy takiej jednomyślności spróbuję, choć przez lata miałem uchwyty na szybie :slightly_smiling_face: Dzięki :smiley:

chlodzenie telefonu z klimatyzacji to swietna rzecz. Tez wole uchwyty na szybe, bo kratki w Skodzie srednio sie nadaja do montazu czegokolwiek (w zasadzie dwa listki juz musze regulowac palcem, bo sie zerwala regulacja z powodu montazu uchwytu) ale chlodzenie jest bardzo potrzebne. Mam tez szybkie ladowanie QI w tym uchwycie, ale nie uzywam, bo po zmianie telefonu na wiekszy cewka ladujaca jest za wysoko w stosunku do uchwytu. Jak dobrze docisne to sie telefon laduje, ale na pierwszym podskoku auta telefon sie podnosi i ladowanie przestaje dzialac.

Ciekawe czy takie coś rzeczywiście da radę wychłodzić telefon
https://a.aliexpress.com/_mPJLkAm

Ja bym na to nie liczył. Z kratki leci zimne powietrze, bo schłodzone przez układ klimatyzacji, a to będzie ci dmuchało gorącym powietrzem na gorący telefon :slight_smile:

Ja bym k…wicy dostał przez samą świadomość, że nie kratka nie działa :). Dlatego to nie dla mnie rozwiązanie.

Jak jest taki montaż


a nie na chamski wcisk to trzeba się mocno nakombinować żeby coś uszkodzić.

Oczywiście można też tak

2 polubienia

Update: kupilem Baseus Milky Way i bylem troche średnio zadowolony. W Kia Sportage kratki wentylacyjne są pionowe i tak średnio na jeża mi sie to trzymało, poprzednio w innym Koreańczyku miałam to samo i teraz sobie przypomniałeś czemu mam uchwyt na szybie. Na szczęście mocowanie na szybe z uchwytu samsunga pasowalo idealnie (tez na taką kulkę) i udalo mi sie je połączyć, mam co chcialem na szybie, jak na razie bez większych problemów, tylko muszę się przyzwyczaić, że uchwyt sam się otwiera jak zgaszę samochód i telefon mi kilka razy spadł w takim przypadku.
Tu link do uchwytu: Baseus Milky Way | Uchwyt samochodowy na kratkę z ładowaniem Qi bezprzewodowym 15W Czarny | Uchwyty \ Samochodowe \ Z ładowaniem indukcyjnym Akcesoria samochodowe -20% |