Ubezpieczenie wakacyjne

Korzystacie z dodatkowego ubezpieczenia podczas wyjazdów? Jeśli tak to z jakiego? Zastanawiam się nad przetestowaniem ubezpieczenia od Revolut podczas najbliższego wyjazdu.

1 polubienie

Bardzo dobry temat. Ja sam korzystam z paru rzeczy:

  1. Mam wyrobioną kartę EHIC (czy tam EKUZ, zależy chyba od kraju), tak na wszelki wypadek.
  2. Wcześniej wykupowałem ubezpieczenie Revolut
  3. Teraz mam ubezpieczenie Planeta Młodych, o którym więcej pewno @Voland może powiedzieć.

Ale chętnie poznam alternatywy (dla osób żyjących w UK - chętnie poznam też opcje lokalne :D)

2 polubienia

Ja wierny jednej firmie - PZU
Wbrew opinii że są drodzy ceny maja konkurencyjne a warunki bardzo dobre.
No i jeśli masz u nich jakieś inne ubezpieczenie to są dodatkowe zniżki :slight_smile: ja tak mam ubezpieczenie mieszkania, OC i minicasco na samochód :slight_smile:

1 polubienie

Planeta Młodych regularnie zmienia ubezpieczycieli i ludzie mają z nimi najróżniejsze doświadczenia, ale ja póki co miałem tylko bardzo dobre. Używałem w Bangkoku wielokrotnie, prawie zawsze wybierałem, że chcę iść do Bangkok Hospital, bo tam jest taki poziom, że nic lepszego nie istnieje. Wizyta była umawiana już po chwili, załatwiali wszystko bezgotówkowo (i z zerowym wkładem własnym). Teraz Tajlandia jest tylko w pakiecie VIP, ale wcześniej była za dużo niższą cenę (ok. 60 zł za cały rok).

3 polubienia

Ja od lat w UK zawsze uzywam ubezpieczenia ktore oferuja konta bankowe. Wiem ze Ty @pawelorzech masz Monzo, nie sprawdzalem ostatnio jak u nich z pakietami. Bo wiem ze cos wprowadzili. Zwykle mi sie oplaca. Ubezpieczenie podrozne, unezpieczenie telefonow, assistance i jeszce cos dla calej rodziny. Wszystko w koncie bankowym. Ceny od £13 do £20 tak mniej wiecej miesiecznie. Zalezy od banku.
Jak sie rozgladalem za ubezpieczeniami niezaleznymi to zawsze wychodzilo drozej niz przez bank.

1 polubienie

Mimo posiadania Karty EKUZ zawsze się doubezpieczam. Najczęściej wybieram AVIVĘ. Wykup polisy on-line i jako klient dobre zniżki. Nigdy nie musiałem sprawdzać Polisy jak działa.

2 polubienia

Do tej pory tylko ubezpieczenie z mBanku. Jakoś najwygodniej bo przez apke. Nie musiałem sprawdzać jak bardzo się przydaje.

Ja ubezpieczam się zawsze w PZU za pośrednictwem banku (Inteligo). Raz przytrafiła mi się wypłata odszkodowania i był to niesamowicie sprawny i szybko przebiegający proces. Najczęściej jadę gdzieś na 3 dni i wykupuję ubezpiecznie od sportów wysokiego ryzyka. Czasem z NNW na 100k PLN czasem na więcej.
Za takie ubezpiecznie jak wklejone poniżej płacę 41,70zł.
Bardzo ważne - koniecznie patrzcie na to jakim zaufaniem cieszy się instytucja ubezpieczająca. Cena ubezpieczenia to kwestia wtórna. Nie chodzi o to żeby tanio się ubezpieczyć ale o to żeby potem dostać kasę i nie szarpać się o nią przed sądem.