Ubezpieczenie laptopa

Cześć.

Mam laptopa, który zaraz dobije do roku przebywania u mnie i tym samym kończy się gwarancja (niestety, kupiłem go poza granicami UE). Chciałbym go więc ubezpieczyć na chociaż rok. Znacie jakiegoś dobrego ubezpieczyciela, który pozwoli mi ubezpieczyć ten sprzęt? Jestem pierwszym właścicielem.

Z tego co znam rynek to nie ma takiej opcji. Ubezpieczenie musisz wykupić wraz z zakupem sprzętu jak jest nowy.

Po takim czasie możesz ubezpieczyć laptopa przed jakimiś wypadkami (choćby zalanie, pożar, kradzież) jako rozszerzenie ubezpieczenia mieszkania.

Oczywiście minusem jest to że trzeba mieć własne mieszkanie :wink:
Na wynajmowanym się chyba nie da.

Ale jeżeli np. mieszkasz z rodziną, to powinno się dać.

było by to karkołomne bo ubezpieczasz mienie ruchome nie w swojej lokalizacji - skórka za wyprawkę i zakres ochrony nie będzie taki sam jak w swoim mieszkaniu.

Tadek dobrze rozszerzył moją wypowiedź bo ja skupiłem się na słowie “gwarancja” i ubezpieczeniu gwarancyjnym, które obejmuje wady konstrukcyjne, rozszerza “odpowiedzialność producenta” (przerzuconą na ubezpieczyciela).

@cichy1173 na pocieszenie powiem Ci, że nawet jak by taki produkt był na rynku (czasem TU wychodzą z niestandardowymi produktami, żeby przyciągnąć klientów) i nawet jeśli na początku miałby sensowną składkę to już po roku raportów excela: składki vs szkodowość albo by został wycofany albo składka byłaby w wysokości 30-40% wartości mienia i na pewno byłoby to konstruowana na zasadzie katalogu zdarzeń a nie all-risk.
Ryzyko nadużyć jest tu po prostu ogromne.

3 polubienia