Torba

Był już temat z plecakami. A może pochwalicie się, jakich toreb używacie?
Jaka, gdzie kupiona, jak się sprawuje?
Szukam inspiracji.

2 polubienia

Ja używam Messenger bag od Timbuk2, niestety jest to model z 2014 roku pokryty jakby laminatem który odkleja się od materialu i robią się bąble. Nie zmienia to faktu, ze sprawuje się super a ma już 5 lat. Używam jej na codzień i do dojazdów do pracy na rowerze. W związku z uszkodzeniami i coraz gorszym wyglądem zastanawiam się nad jej zmiana, myślałem o nowej od Timbuk2 ale może mnie tez zainspirujecie.

5 polubień

W pracy do laptopa taka zwykła Dell.

Na uczelnię i do zastosowań ogólnych taka:

W sumie zacząłem temat, a nie pochwaliłem się czego sam używam.

Aktualnie zamiennie korzystam z dwóch toreb (plus plecak):
https://brenthaven.com/education/products/collins-vertical-messenger-bag/
Byłaby idealna, ale chciałbym dwie komory.

https://www.amazon.de/be-ez-reporter-Tasche-MacBook-Safran/dp/B004SFYWUM
Trochę tandetnie wykonana. Praktycznie w pierwszym miesiącu zepsuł się jeden z zamków.

Ja jeśli już to torba skórzana Lasocki, ale modelu nie pamiętam :stuck_out_tongue: ale wygląda tak
image
I muszę przyznać że całkiem wygodna na co dzień, ale jestem jednak wielkim fanem plecaków.

Uuu… Temat dla mnie :smiley:

Daily driver:
Millican Bowden w kolorze Ember taka jak TUTAJ - pakuję do niej lapka, kable, osprzęt, obiad dla siebie i mojej, kurtkę, parasol i ciągle jest miejsce. Ogromna, a przez roll-top mieszcząca absolutnie wszystko.

Pozostałe:
Chrome Kadet Midnight - taka jak TUTAJ, z tą różnicą że moja jest pokryta takim drobnym odblaskowym druczkiem - doskonała na rower czy na spacery po mieście.

Nike Tech Hip Pack w kolorze Wheat Black Black - taka jak TUTAJ - superlekki sling bag wyglądający jak ogromna nerka. Doskonały na podróże bo nie zajmuje miejsca i można wrzucić do carry-on bez straty miejsca.

Nie wychodzę z domu bez Peak Design Sling 5l, tu ją opisywałem: Peak Design Sling 5l - torba fotograficzna na co dzień - Thomas Voland

Tyle pomieści:

Chyba że coś więcej jest do zabrania, to Peak Design Messenger 13l

Mieści tyle:

10 polubień

Odświeżam temat.

U Bellroya pojawił się nowy sling :blue_heart::heart::purple_heart:

Wiem że go nie potrzebuję. Wiem.

4 polubienia

Czy Ty masz może Venture Sling 6L? Wejdzie tam Kindle Paperwhite?

Ja mam Everyday Sling 6l.
Kindle wchodzi bez problemu, także z etui.

1 polubienie

Nie mam :frowning:

Ale ja wpiszesz w YT “Bellroy will it fit” znajdziesz filmiki które pokazują co się zmieści w różnych torbach.

Np.

Kindle powinien wejść do 6l bez problemu.
Za pół godziny będę w domu to mogę sprawdzić czy wchodzi do Sling mini - jak tam wejdzie to wszędzie wejdzie

1 polubienie

A masz porównanie z Bellroyem? Mówię o jakości wykonania, etc. Różnica w cenie jest niewielka.

Z Bellroya mam tylko portfel, więc nie :wink:.
Ale po zdjęciach sądząc - wybrałbym PeakDesign

1 polubienie

Na 100% wejdzie. Wchodzi nawet do Sling mini

Jakość wykonania w sensie jakości materiałów, szycia, zamków itd będzie bardzo podobna, oba są produktami z wyższej półki.

Ja bym wybrał Bellroya bo wg mnie jest bardziej “cywilny”, kompaktowy i miękki. Jest też niemalże dwa razy lżejszy od Peaka (zależy czy z przegródkami czy bez).

Peak jest dużo lepszy jeżeli potrzebujesz organizacji np. do noszenia aparatu.

Oba będą doskonałym wyborem.

1 polubienie

Dziekuję.

Bardziej mi pasuje wygląd i organizacja w Bellroyu. Nie noszę aparatu.

Ja mam Venture 9l i to jest mój go-to codzienny sling, więc tylko mogę polecić.

1 polubienie

Właśnie się waham między 6L i 9L, obawiam się, że 9L będzie za duży.

Pewnie widziałeś porównania

1 polubienie

Tak.

Przemyślałem sprawę i biorąc pod uwagę, że mam wielkie etui na okulary + zbieram wszystko czego potrzebują moje dzieciaki = skłaniam się ku 9L.

1 polubienie

Przyszła dziś do mnie torba bellroy sling lite kredowa. Dzięki @Tadek za polecajkę.

2 polubienia