🎙️ To są faaajne podcasty

Głos Justyny Mazur jest baardzo wciągający :slight_smile:

Oba podcasty mają też swoje grupy na fejsie, które również polecam:

1 polubienie

Dlaczego on jest taki popularny? Ktoś go śledzi od początków? Zawsze mnie to zastanawiało, jak się pokazywał w Trending na yt.

1 polubienie

Kiedyś bodajże prowadził serwis IT w nowym jorku, w tym czasie zaczął kręcić yt i powoli powoli przybywało subskrybcji. W pewnym momencie zaczął robić sporo clicbajtowych tytułów i nadeszła dla niego nowa era XD

2 polubienia

Z racji zawodowych słucham:
Inside Europe - świetny podcast realizowany przez Deutche Welle

Podcast Panoptykon - póki co ma spieprzony RSS więc trzeba dodać do zwykłego czytnika rssów (aplikacje od podcastów nie są w stanie go przyjąć) ale NAPRAWDĘ warto jeśli kwestia prywatnosci w sieci i przejrzystości w życiu publicznym jest dla was ważna.

Instrukcja Obsługi Świata - o polityce i życiu społecznym na luźno od Newsweeka (w dużej mierze rozrywkowy, ew śmiech przez łzy)

Polityka Insight - o polityce i gospodarce poważniej, bardzo quality content (analizy bądź rozmowy na wysokim poziomie, jednocześnie bez zanudzania)

Podcasty naprawdę rosną w siłę. Mam zamiar namówić bardzo duże stowarzyszenie do nagrywania w najbliższym czasie. Trzymajcie kciukersy!

6 polubień

Masz bardzo dziwną nazwę użytkownika, ale kciuki trzymamy mocno! A do Panoptykonu może trzeba napisać, żeby im jakoś pomóc?

2 polubienia

To jest samo dobro!
https://podcasts.apple.com/pl/podcast/pod-skórą-niepoprawny-nieregularnik/id1342370006

2 polubienia

Rodziny prowadzą edukację w domu - trudności i radości, wychowanie itd. Rodzinę Pleti znam osobiście :wink: (taka prywata)

  • Spotify:

  • Apple:
1 polubienie

5 posts were merged into an existing topic: W czym słuchasz podcastów?

U mnie mocno monotematycznie, bo głównie piłkarskie rzeczy.

Z powiedzmy ‘lifestyle’owych’ to słucham niektóre odcinki Foodcast by Bon Appetit, Why’d you push that button? od The Verge, Casey & Candice Couples Therapy oraz Zombie vs Zwierz.

Ale gdyby ktoś chciał jakąś polecajkę piłkarską to dawajcie znać :stuck_out_tongue:

Weszło znasz?

znam, ale kompletnie nie mój klimat i moja hmmm… estetyka

Szkoda. Ja akurat o piłce tam mało słucham ale inne audycje mają fajne.

z polskich o piłce nożnej polecam 2angrymen: Święciki & Kapica, nawet jak ktoś nie siedzi w futbolu mocno to tych dwóch gości jest tak zajawionych, że słucha się tego mega przyjemnie

z takich piłkarskich po angielsku to polecam These Football Times, Tifo Football, Who Are Ya? i Rabona Magazine Podcast. Ale niedługo na Spotify startuje ‘original series’ Spotify x Mundial Magazine o wielkich momentach/meczach z osobami, które były tam obecne - chłopaki z Mundiala nigdy nie zawodzą przy żadnym projekcie, więc zacieram rączki

2angrymen słucham bo znam ich z Eleven. Jestem kibicem ligii włoskiej :wink:

1 polubienie

A do Panoptykonu może trzeba napisać, żeby im jakoś pomóc?

Otóż już pisałem. To jest na Drupalu i wydali już resztkę hajsu na ludzi którzy mieli to robić (i nie dali zrobić tego dobrze). Z wordpressem sam bym pomógl, z drupalem mogę tylko pomóc przelewając pieniądze.

2 polubienia

Dzisiaj takie coś zauważyłem

1 polubienie

Hello Internet
Cortex
Connected
Upgrade
Generation Why
Cała sieć Wondery.

Mam jeszcze członkostwo w Daring Fireball, wiec tak jakby wspieram The Talk Show.

Jak sobie o czymś przypomnę, to dopisze :wink:

O, przypomniałem sobie. Wspieram jeszcze kanał na youtube sortedfood i dostaje za to dostęp do ich podcastu. Wiec tak jakby wspieram podcast :wink:

1 polubienie

Ogólnie to uważam, że wspieranie podcastów jest super, ale muszę dostać coś w zamian.
Coś, czego niewspierający nie dostają.
Bo tak dać, żeby dać, to jakoś się nie mogę przełamać.

1 polubienie

A ja polecę takie cosie:

  • Tu Okuniewska - nie każdemu podejdzie tematyka, ale głos, dykcja i… sposób używania przekleństw rozkłada mnie na łopatki,
  • Ja i moje przyjaciółki idiotki - głównie dla kobiet ale naprawdę warto słuchać. Fajnie studium życia w rozmaitych typach związków (prowadzone również przez Joannę Okuniewską),
  • Kryminatorium - trochę poziom dołuje ostatnio ale liczę na poprawę,
  • Mafijne historie,
  • Zabójcze opowieści,
  • Shufflecast - nie wiem czy wypada tutaj polecać ale uważam, że podcast jest nieźle prowadzony. Potrafi wkurzyć za sprawą charakteru przynajmniej jednego z prowadzących ale w sumie gadają 3 osoby więc przez 66% czasu odsłuchu jest naprawdę ok,
  • Dwóch po dwóch - chłopaki zaczynają, mają dusze totalnych geeków ale starają się w rzetelny sposób o technologiahc poopowiadać.
  • Do by friday - wiadomo.
  • Na podsłuchu - redakcja niebezpiecznika. Tylko… niech wreszcie popracują nad jakością dźwięku!!!
1 polubienie

Chyba wiem, o którym prowadzącym Shufflecast mówisz. Mnie też irytuje.

2 polubienia