📝 To-do appki

Jeeeezu, ja teraz czekam na nowe Reminders…
Aktualnie mam fazę na aplikacje natywne i być może udałoby się pozbyć Nozbe :smiley:
W ogóle odkąd wprowadzono Shortcuts pozbyłem się kilku zewnętrznych apek bo udało mi się to samo zrobić przy pomocy automatyzacji.

1 polubienie

Chętnie bym się przesiadł z Todoista na combo Google Tasks-Keep-Calendar (z dwóch ostatnich korzystam tak czy owak). Brakuje mi jednak w Tasks projektów z Todoista. Ma ktoś z was może jakiegoś tipa, jak sobie to zorganizować tak, by mieć w Tasks “projekty”, których nie da się odhaczyć jako wykonane?

Chyba nie została tu wymienione appka, którą bym się chociaż chwilę nie bawił. I żadna mnie nie porwała tak jak: Swipes. Przez tagowanie i sposób odkładania zadań służy mi to zadań na najbliższy czas, do regularnych jak i do list nieokreślonych w czasie (np. jak będę na wycieczce w danym mieście, to ręcznie odpalę tag z tym miastem i mam listę rzeczy do zrobienia, czyli zwiedzenia w tym mieście).
Ma totalnie wszystko co potrzebuję, w tym najważniejsze: ma to, że nie ma tego, czego nie potrzebuję. Jednak appka już nie jest rozwijana i patrzę na Nią jak na najlepszego przyjaciela, który jest ciężko chory i mimo, że dalej nam razem świetnie to wiadomo, że niedługo umrze. Ale nie wiadomo kiedy dokładnie.
Zostawili ją, bo firma poszła w moją największą bolączkę appek to-do - listy zadań do pracy w grupach. No kurka wodna, rozumiem, że to potrzebne, ale jako ktoś kto ma to totalnie gdzieś, czuję, że nas trochę zostawili (tutaj można #foreveralone, bo jak jesteś sam i chcesz mieć appkę sam, to też Ci ją zabrali, żebyś nawet tej appki nie mógł mieć).

Ta myśl o śmierci przyjaciela co jakiś czas skłania mnie do szukania alternatyw. Takich nie znajduję.

Aktualnie wygląda to tak:
zadania regularne (np. rachunki) i zadania odległe (np. wspomniane punkty wycieczki w danym mieście) leżą w Swipes.
Rzeczy do zrobienia to w sensie to-do to-do, są w… Drafts. Bo Drafts ma taką fajną opcję, że można włączyć plakietkę pokazującą ilość ikonek, a Drafts jest miejscem gdzie znajduje ujście większość rzeczy z mojej głowy. I potem sobie patrzę, że mam plakietki i wchodzę i widzę, że to coś co mam np. wygooglować, to od razu klikam akcję googlowania, jak, że mam wysłać wiadomość, to ją w tym drafcie od razu piszę i cyk wyślij komu tam etc etc.

Polecam ten styl życia.

Na koniec dorzucam popularny żart tematyczny:
image

2 polubienia

aaa, no i zapomniałem dodać, że jaranko w opór nowymi Przypomnieniami iOS, czekam motzno, co to będzie, co to będzie.

3 polubienia

Przypomniania o malowaniu plotu, czy oplatach itd. raczej nie pasują do drafts.

1 polubienie

Co do malowania płotu, to pewnym sensie jako swego rodzaju przypomnienia działa jeszcze kalendarz (Google Calendar przez Fantastical), jednak nie używam kalendarzowych przypomnień (próbowałem parę razy, ale raczej z tej mąki chleba nie będzie), a wrzucam jako wydarzenia jeśli coś mam na konkretny dzień. W taki sposób np. jak dostałem tabelkę wywozu śmieci na cały rok z podziałem na kiedy szkło, plastik etc. to raz ją przepisałem (używając wspomnianego tutaj szacher-macher ze skrótami klawiatury i akcji fantastical-quick) i jak coś wywożą to mam to kalendarzu, co więcej dzień wcześniej wieczorem, dostaję maila jakie śmieci mam wystawić.
Myślę, że malowanie płotu też bym trafiło, bo to w moim planowaniu bardziej wydarzenie.

Nie mniej, czy trafi docelowo do kalendarza, czy do Swipes to i tak, zawsze

1 polubienie

Będę kolejną osobą która poleci Nozbe. Co prawda jest płatne - ale warto wspierać twórców aplikacji. Dodatkowo, jeżeli są to polscy twórcy :smile:

4 polubienia

Pamiętajmy że jest konto free jak ktoś chce dla siebie i nie ma masy projektów na raz :smiley:

2 polubienia

A na free jakie są ograniczenia?

Oferujemy też bezpłatne konto Nozbe z limitem 5 aktywnych projektów

Więcej ograniczeń nie zauważyłem :smiley:
Oczywiście trzeba pamiętać że na free mamy konto “solo” czyli odpada opcja dzielenia się w zespole zadaniami.

W wersji darmowej masz tylko 5 projektów. Ale to dopiero po 30 dniach, najpierw masz miesiąc testów konta premium. Z tego co pamietam.
W solo chyba ty nie możesz zaprosić nikogo do zespołu i tym samym nie podzielisz się projektami, ale ktoś inny może ciebie zaprosić do swojego projektu.

1 polubienie

Dobra, kupiłem Things 3 na iOS. Jakby w ciągu dwóch tygodni pojawiła się nowa wersja, dajcie znać żebym zdążył zwrócić :smiley:

2 polubienia

Oj nie, obstawiam, że masz jakieś na to dwa lata :smiley:

Rany, jakie to jest dobre. Jak moja kupka wstydu nabiera kształtu :open_mouth:

2 polubienia

a to co za app?

Wspomniane Things 3. Rany, już widzę potencjał i rozumiem, co miał na myśli @pawelorzech mówiąc, że całe życie trzyma w Thingsach.

Nareszcie. Nareszcie ktoś mnie rozumie!

3 polubienia

A ja zrobiłem zwrot i wróciłem do Todoista :wink:

Ja tez cię rozumiem, ale koszty żeby mieć na telefonie, tablecie i kompie są trochę wysokie, posiadam tylko wersję na iPhone i brakuje mi możliwości kontroli tego wszystkiego na np. IPad. Ogólnie program super.

Chyba rzucę okiem na Thigs, chociażby z ciekawości. Aktualnie od kilku lat korzystam z Omnifocusa w wersji Pro i nie wyobrażam sobie dnia bez niego. Zgodnie z radami Davida Allena nic nie trzymam w głowie, aby nie zapomnieć :slight_smile: