Telefon na androidzie do 1500 złotych

Dzień dobry.

Ponad dwa lata temu TOTALNIE wyleciałem z Androidowego obiegu, a potrzebuję rady. Mianowicie mojej mamie potrzebny jest nowy telefon. Budżet wynosi 1500 cebulodolarów a w tej cenie można kupić jedynie iPhona 6S, co nie ma za bardzo sensu. Tu więc rodzi się pytanie: czy ktoś ma telefon w takim przedziale cenowym i może mi coś polecić?

Jest całkiem sporo telefonów w tym przedziale, począwszy od Motoroli a skończywszy na Xiaomi, pytanie jak mama się zapatruje na wielkość telefonu.

Moje poszukiwania telefonu z sensownymi bebechami i ekranem poniżej 6" skończyły się na Xiaomi Mi 9 SE. W tym momencie ok. 1200-1300 zł, 6GB RAM, Snap 712, SuperAMOLED i bardzo przyzwoity aparat.

Jeżeli wielkość nie jest problemem, to warto zerknąć na Xiaomi Mi 9T - chyba nie ma nic lepszego w tym momencie.

Aktualnie próbuję porównać Mi 9T i Mi 9 Lite. Piękny ten świat androidów, porównywanie cyferek w modelach różniących się o 100 złotych ceną.

edit. Myślałem że wybiorę na podstawie systemu operacyjnego, ale obydwa telefony mają przestarzały. Pięknie.

Mi 9T z tego co widzę ma dostać Androida 10 w tym miesiącu.
Jeżeli zależy Ci na update’ach to poszperaj za Android One - Motorola ma całkiem spory wybór.

Może Redmi Note 8 PRO? Dobre recki zgarnia. Albo może faktycznie któraś Moto G, to całkiem solidny sprzęt.

1 polubienie

Teraz koleżka poleca mi Motorolę One Vision. Tak się jej przyglądam i widzę dwa plusy: jest tani i nazywa się jak fajna piosenka Queenu.

1 polubienie

Myślę że spoko wybór.

Za 1530zł kupiłem ostatnio dla mamy Google Pixela 2XL, niby już leciwy smartfon, ale płynność czystego androida, świetny aparat to najlepsze cechy tego telefonu. Nawet bateria wytrzymuje dwa dni(przy średnim używaniu mojej mamy)

2 polubienia

Widzę, że tu dyskusja o Mi 9T, a akurat pojawiła się taka promka. Mi 9T Pro za 1.299,80 zł, więc mieści się w budżecie :slight_smile: W Polsce najtaniej wg. Ceneo ~1550 zł.

https://www.pepper.pl/promocje/smartfon-xiaomi-mi-9t-pro-snapdragon-855-ekran-639-664gb-bateria-4000mah-at-banggood-187561

Pixel 2 tylko i wyłącznie

1 polubienie

Ostatecznie wybór padł na Motorolę One Vision ze względu na Androida One i dostępność w sklepie tak telefonu, jak i sympatycznego sposobu finansowania w postaci rat zero procent. Niemniej dziękuję za zaangażowanie, spaniałe miejsce to forum :heart:

4 polubienia

Hej. Odkopuje temat bo również szukam telefonu na androidzie i do 1500zł. Sugerowana marka to Samsung ale jeśli będzie coś innego to spoko.

Samsung M51. Poleciłem koleżance. Kupiła i jest zadowolona. Może i trochę duży jest ale za to bateria trzyma jak szalona (7000mAh).
Aparat spoko, wydajność spoko (snapdragon a nie exynos), wizualnie jest ok. I wydasz mniej niż 1500 więc raczej spoko.

1 polubienie

Spoko opcją będzie POCO F3 który dopiero wchodzi, w wariancie 6/128 GB za 1599 zł

A A52? Cena tez w okolicach 1500

No jeśli do wyrwania za taką cenę to na pewno jest to lepsza propozycja - lepszy procek i w ogóle linia A jest wyżej pozycjonowana niż M. Ma mniejszą baterię ale jednocześnie dzięki temu jest to poręczniejszy telefon. M51 to jednak trochę cegiełka.

Biorę wersje bez 5G. Ona jest w tych okolicach. Dzięki za pomoc :v:t2: