Tagi NFC do smarthome w iOS 13

Uwielbiałem tagi nfc w smartfonie sony 2011roku. Automatycznie wlaczały czy wyłaczały dane funkcje. Teraz tagi będą mogły być wykorzystywane do automatyzacji homekit.

Dla mnie to gamechanger

5 polubień

Planuję sobie kupić trochę tagów/naklejek, żeby się tym pobawić, bo uważam, że to jest super, szczególnie, że już nie trzeba będzie dotykać powiadomienia! :slight_smile:

Działają nawet amiibo (CC: @pawelorzech )!

1 polubienie

Ja mam tych tagów jeszcze sporo. Kiedyś tanio na Aliexpress sobie sprawiłem. Zachecam do zabawy, bo ja widzę sporo fajnych zastosowań! (Tylko dobrze byłoby mieć mądry dom to już w ogóle widzę czary do zrobienia)

1 polubienie

Daj linka do Ali, bo się boję, że coś durnego kupię… :confused:

Macie jakieś pomysły zastosowań wgl? Bo przyjście do domu i przyłożenie telefonu do taga to można załatwić geolokalizacją…

Ja wykorzystuje stare karty debetowane jako tagi NFC :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Wiecie czy działają, jak się je podklei pod blatem biurka? Bo właśnie do automatyki domu chciałbym to wykorzystać

Też mnie interesują pomysły bo nie widzę zastosowania odkąd istnieje Tasker czy Llama.

Czemu? Wracasz do biurka, odkładasz telefon i dzieje się X.

Możesz to zrobić jeszcze czujnikiem ruchu, ale 2 pln vs 100 robi różnicę :slight_smile:

1 polubienie

Nie. Musisz praktycznie dotknąć telefonem.

Ja kupiłem do amiboo takie tagi, powinny też działać do iOS:
https://www.aliexpress.com/item/32712405395.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.57ae4c4drHj8Hd

(model: Ntag215)

1 polubienie

Ja na pierwszy rzut myślę o zastosowaniu np. do przekazywania muzyki z telefonu na AirPlayowe głośniki - wchodzę do pokoju, dotykam taga NFC, muzyka z głośnika w telefonie, zaczyna grać na głośniku w danym pokoju. Więc bardziej precyzyjne geolokalizowanie niż GPS, który owszem pozwala na luzie robić automatyzacje typu jest/nie jest w domu.

A tak naprawdę przede wszystkim do testowania jakichś pojebanych rzeczy jak zwykle. xD

3 polubienia

@pawelorzech zyli jak podkleję w miejscu gdzie kładę telefon od spodu blatu to będzie dupa? :confused:

@6ghost9 tak, to już jest potwierdzone przez Rambo, że działa.

BTW. Chłopak ma 27 lat a jest najlepszy w spelunkingu. Wygrzebuje takie rzeczy… ehh, chciałoby się tak kucować. Mocno polecam Stacktrace podcast z Sundellem i Rambo.

To zależy od grubości blatu - możesz to przetestować przed naklejeniem, ale myślę, że raczej dupa.

A do takiego użytku w Smart domu, to które byście polecili? Ile informacji będzie musiał taki tag przechować? Bo są trzy wersje pojemności w tej ofercie.

Weź NTAG215. To najbardziej uniwersalny będzie i powinien działać ze wszystkim, a jest tańszy niż NTAG216.

1 polubienie

Właśnie zamówiłem 50 sztuk NTAG215. Część wykorzystam do Zeldy i innych gierek na Switcha, a reszta idzie na kucowanie, więc chętnie poznam fajne pomysły na ich wykorzystanie :slight_smile:

1 polubienie

Do uchwytu w aucie? Wyłącza WiFi, włącza dane komórkowe, Yanosika i mapy :slight_smile:

1 polubienie

True, przy czym u mnie zrobiłem to samo w Taskerze, przy warunku połączenia BT z autem. Ale bez radia BT ma to sens.

Co trzeba mieć do programowania tych tagów? Da się to zrobić z poziomu telefonu?

Potrzebujesz telefonu z Androidem i odpowiedniej aplikacji. Ewentualnie Iphona ale z dodatkowym encoderem nfc na Bluetooth.