Tablet do obróbki zdjęć

Cześć,

Potrzebuję kupić tablet do obróbki zdjęć i podglądu na żywo zdjęć z aparatu. Czy polecacie jakiś model?

Póki co jak zacząłem googlować to wpadło mi takie coś.
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/akcesoria-komputerowe/tablety-graficzne/wacom-cintiq-16

Pomóżcie :smiley:

Pewnie padnie zaraz po prostu propozycja iPada z Pencilem. Dużo artystów teraz rysuje na iPadach to i pewnie do obróbki zdjęć by się nadał.

Przyzywam eksperta:

@Voland

3 polubienia

Cześć,

Zgadza się. Ale nie da się chyba podłączyć ipada bezpośrednio do aparatu, mieć podglądu zdjęć na żywo czy na szybko przerabiać zdjęć w PS

To chyba zależy od aparatu. Mój Lumix ma aplikację z podglądem na żywo i kopiowaniem zdjęć bezpośrednio na pamięć urządzenia.

Masz prawie pełnoprawny Lightroom na iOS jak i na Androida. Nie wiem jak bardzo okrojony jest PS, ale cośtam zrobisz:
https://www.adobe.com/pl/products/photoshop/ipad.html

1 polubienie

napisz jaki masz aparat. Bo w bardzo wielu przypadkach jest dokładnie tak jak piszesz - wysyłasz bezpośrednio zdjęcie z aparatu na tablet i obrabiasz (najczęściej direct wi-fi albo bluetooth).
Mam Nikona D5600 i działa to bardzo sprawnie. Możesz wybrać jakiej jakości zdjęcie chcesz wysłać (albo bardzo podstawowe tylko do podglądu albo w lepszej jakości do obróbki).
I tak wygląda właśnie mój setup np. do zdjęć produktowych. Nikon + ipad z pencilem. Acz ja obróbkę robię na imac i sidecar (ipadowa wersja photoshopa jest za bardzo okrojona)

Zdjęcia się retuszuje zdecydowanie wygodniej patrząc w monitor. Wacom Intuos Pro w rozmiarze S lub M w zależności od tego jakiej wielkości i rozdzielczości ma się ekran. Tutaj mam cały poradnik o tym. Natomiast do tetheringu albo podglądu to tak jak już napisano, dzisiaj wszystko się podpina bezprzewodowo, są też rozwiązania kablowe lub karty pamięci z wifi (tej opcji używałem w aparacie z czasów przed wkładaniem wifi do każdego modelu, a tutaj mam wpis o tym i ogólnie o tetheringu i podglądzie na monitorach i tabletach – ma już kilka lat i pewnie jakieś nowe rozwiązania się pojawiły, ale to co tam zostało opisane wciąż jest aktualne). O Photoshopie na iPada też napisałem artykuł :sweat_smile:, ale daruję sobie linkowanie, bo to upośledzona wersja. LR im lepiej wyszedł.

4 polubienia

Dzięki Panowie za pomoc. Zapoznam się z kompletem informacji i w razie wu uderzę z powrotem o pomoc :slight_smile: