Stary telefon, nowe apple ID

Cześć,

Chciałbym przekazać żonie mojego iphona, mam zrobię mnóstwo zdjęć, które chciałbym zostawić. Czy jak się wyloguję z mojego apple ID i zaloguję się kontem żony to zdjęcia zostaną usunięte czy nie?

W ustawieniach > iCloud > photos zaznacz sobie „Download and keep originals”. Jeśli nie zrobisz resetu, a jedynie wylogujesz się z iCloud to powinny zostać.
Możesz tez po prostu dodać te wszystkie zdjęcia do albumu sharowanego z żoną w iCloudzie - wtedy nie będziesz zawalał sobie pamięci telefonu.

Ja bym ogarnął jakiś backup. Sporo ludzi ma zdjęcia jedynie na telefonie, to trochę ryzykowne

3 polubienia

Nie, to nie ryzykowne. To po prostu głupie :weary:
Szczególnie, że to pewnie „ważne i potrzebne” zdjęcia.

1 polubienie

Współdzielone albumy na iCloudzie pogarszają jakość zdjęć. Najlepiej przenieść w apce iCloud na komputerze.

1 polubienie

łot?! Mogą pogarszać miniaturki zdjęć. Źródło jest przecież takie same. Jak się ściągnie zdjęcie na telefon to jakość powinna być taka sama.
To piszesz z własnego doświadczenia czy jest do tego jakieś źródło?

Wrzuć zdjęcie do albumu współdzielonego, ściągnij i porównaj.

https://discussions.apple.com/thread/252133601

3 polubienia

nie wiedziałe, wiem. Profit! :slight_smile: Dzięki :facepunch:

1 polubienie

Wszystko się zgadza, ale to przecież nie będzie backup, który kolega na pewno ma, a jedynie „żeby żona mogła pooglądać”. To wtedy to chyba nie ma jakiegoś kolosalnego znaczenia.

WTF. Serio? Przy praktycznie domyślnie włączonych chmurowych bibliotekach zdjęć? Przecież to trzeba się postarać, żeby nie mieć kopii :scream:

Wystarczy nie opłacać chmury a robić dużo zdjęć/filmów. Zapełnienie darmowych 5 GB nie jest wyczynem :slight_smile:

warto tez wiedziec o takiej ciekawostce - jak zapelnicie darmowe miejsce w chmurze Google, to przestana dochodzic maile. Ale jak zwolnisz miejsce to wszystkie te niedoszle maile juz nie wroca. Jak nie masz miejsca to po prostu maile leca do /dev/null

3 polubienia

No spoko, ale 50GB kosztuje 5zl nawet jak się nie ma Apple One. To lepiej się męczyć za pół kawy? :wink:

2 polubienia


Można wysłać wszystkie dane zdjęć wchodząc w opcje zdjęcia

Możesz potwierdzić, że zdjęcie jest po tej operacji dodane do współdzielonego albumu w pełnej jakości i ta opcja nie dotyczy tylko przesyłania przez AirDrop?

Dodaj sobie zdjęcie do współdzielonego albumu, potem je stamtąd ściągnij i porównaj z oryginałem. Dłuższy bok powinien mieć 2048 pikseli po tej operacji.

Apple o tym pisze na samym dole tej strony:

Dzięki, operacja się powiodła.

1 polubienie

Backup mam włączony, spokojnie :))