Sposoby na oszczędzanie, cashback

Dyskusja, która wywiązała się w gorzkich żalach, skłoniła mnie do założenia tematu: jak Wy oszczędzacie na (nie)codziennych zakupach. Fajne rozwiązania przedstawiają prowadzący w tym podcaście:

W sumie najchętniej korzystałbym z rozwiązania, które nie wymaga ode mnie za wiele, to znaczy np. płacę odpowiednią kartą i cashback sam się nalicza. Wiem o programie payback, wiem, że można zbierać nim punkty na BP, ale nigdy podczas tankowania nie miałem czasu założyć karty. Kiedyś korzystałem z goodie (nawet pracowałem przy tym projekcie).

A jakie Wy macie tipy na cashback, czy zwykłe oszczedzanie na rzeczach, które kupujecie?

2 polubienia

Zawsze przed zakupami online sprawdzam Goodie, bo sklepów jest bardzo dużo w ofercie.

Niektóre mają nawet kilka procent cashbacku, więc da się cośtam przycebulić

Ale też trzeba sprawdzać, bo np. kupując z goodie na allegro desktopowym nie dostaniemy ewentualnych monet za zakup w aplikacji mobilnej i wtedy trzeba liczyć co się bardziej opłaci, a to zależy od kategorii na allegro

Do tego używam kredytówek w większości miejsc o których pamiętam że dają bonusowe punkty za zakupy, wszelkie subskrypcje potencjalnie dające punkty (np. HBO, Tidal) też podpinam pod te karty
W niektórych miejscach jak kina działają rabaty z konkretnych banków (obecnie chyba mBank w Cinema City, kiedyś Getin), więc jeżeli mam to zawsze korzystam, kont mam kilka i na każdym trzymam jakiś mały zapas gotówki chociażby na takie wypadki.

A no i cebula maks, ale przy obecnych oprocentowaniach mało opłacalna - nawet jak płacę kredytówką, to kasę na jej spłatę zdarza mi się trzymać na koncie oszczędnościowym, bo bezodsetkowy okres na kredytowej to zawsze kilkadziesiąt dni pracy tego hajsu na jakieś grosze z odsetek z konta… ¯_(ツ)_/¯

Mogę ci dać swój numer karty, żeby punkty nie przepadały :wink: tak samo Shell, jak ktoś nie ma a chciałby wspomóc to podam :stuck_out_tongue:
W zamian mogę komuś okazyjnie nabić na Circle K, bo nie mam karty, a czasem bywam, tankuję głównie na Shellu właśnie

1 polubienie

Jakie kredytówki mają sensowny cashback? Czy to jest jedna karta, czy trzeba nimi żąglować, w zależności od miejsca?

Ja od wielu lat używam karty Citi, ale ona ma program punktowy (MasterCard Priceless) i zniżkowy, bywają jakieś promocje w restauracjach, pierwszeństwo w zakupie biletów, czyli to nie typowy cashback

W Millennium Impresja/alfa jest chyba typowy cashback, ale nie pamiętam dokładnie, dopiero co wróciłem do niej po długiej przerwie w posiadaniu

2 polubienia

Zakupy z Allegro, MediaMarkt, Euro, pyszne.pl itp. robię tylko przez link z ZEN.
Cachback może i jest mniejszy, ale pewny i błyskawiczny (nie pozdrawiam Revoluta, u którego cashbacki nigdy mi nie zadziałały).

2 polubienia

ja mam karty do palcenia- wirex i crypto.com - tam jest za wszystko 2% cashback, obojętnie czy online czy normalne zakupy - zwrot jest w ETH ale można sobie na cokolwiek ustawić. dodatkowy + to wirex jest kartą multicurrency wiec jest zawsze wszystko po kursie międzybankowym.

1 polubienie

Polecam topcashback dla ludzi w UK :slight_smile: