Sonos Roam - pomoc przedzakupowa

Siemanko !

Na stronie Sonosa jest aktualnie promka -20% na ich sprzęty.

Czy ktoś jest szczęśliwym lub nieszczęśliwym posiadaczem Sonos Roam?

#opinia #pomocWzakupie

Ja mam. Jako dopełnienie innych głośników. Używam głównie w łazience. Od któregoś updatu SW przestał mnie wkurzać- wcześniej miał nieustanny spadek napięcia baterii w trybie uśpienia i po kilku dniach stania cała energia schodziła.
Od czasu zakupu mój JBL charge prawie w ogóle nie był używany.
Pewnie można znaleźć inne lepiej brzmiące głośniki w tej cenie, ale w roamie jest airplay (w przypadku iphonów nie trzeba bujać się z bluetoothem), obsługa aplikacji (czyli w przypdku wielu serwisów nawet nie trzeba castować z telefonu- przydatne żeby np żonie włączyć coś ze spotifaja, a samemu z telefonem sobie wyjść z domu) i integracja z multiroomem sonosa (jeśli ktoś ma inne głośniki)

3 polubienia

Złoto ! Dzięki :slight_smile:

To ja dopiero teraz widzę ten wątek ale chciałem potwierdzić co mówi @Rysiowy. Oraz z tej promocji też wziąłem Roama do łazienki :slight_smile:

2 polubienia

To jak Pan Dyrektor wziął to co ma począć szeregowy :smiley:

Za ciosem !

Mam kilka sztuk (wersje SL i bez SL). Od niedawna można z nim też gadać (wersje bez SL w nazwie) bo Sonos odpalił swój własny manager głosowy (mówi głosem Giancarlo Esposito!) - co prawda za dużo funkcji głosowych nie ma ale można się pobawić.

Jedną z dodatkowych całkiem fajnych funkcji jest dual charge - można ładować przez USB-C albo dowolną ładowarką QI (nie tylko tą, którą Sonos oferuje).

2 polubienia

Nie wiedziałem że Sonos ma własnego asystenta. I to działającego bez kombinowania z lokalizacją.
Szkoda że nie obsługuje moich głównych źródeł- Spotify i myTuner/TuneIn radio

1 polubienie

TuneIn działa - u mnie Roam służą (zależnie od pomieszczenia) głównie za nadajnik Radio 357 przez TuneIn. :slight_smile:

Ale możesz głosowo wybrać, żeby to właśnie radio 357 grało, jeżeli coś innego wcześniej leciało?
Jak rozumiem to tylko w następujących serwisach działa wyszukiwanie głosowe:

  • Sonos Radio
  • Apple Music
  • Amazon Music
  • Deezer
  • Pandora
    Dla całej reszty działa tylko sterowanie głosem.

Nie. Faktycznie jeśli ostatnio było grane (np. telefon → Sonos), to po prostu odpala ostatnio grane (w moim przypadku Radio 357 przez TuneIn). Jako że praktycznie nic innego na Roamach nie słucham, dla mnie nie jest to problemem. W innym przypadku ględzi, że nie potrafi.

Na pewno można wyjść? Wydaje mi się ze trzeba być tylko podłączonym do sieci. Najbardziej denerwuje mnie jak odpalę coś przez AirPlay (najczęściej m) i potem tiktoka to zaczyna mi dźwięk tiktoka przez AirPlay leciec

włączając przez aplikację Sonosa albo przez Spotify Connect / Tidal Connect można odpalić muzykę i po wyłączeniu telefonu, rozłączeniu z wifi lub wyjściu z dom będzie grało dalej

co do AirPlay, to zależy od aplikacji, np. TikTok przejmuje audio po AirPlay, ale chyba YT już nie, bo zdarza mi się włączyć muzykę na głośnik, a potem odpalić YT z aplikacji i dźwięk wydobywa się z telefonu, bo tak to powinno działać w AirPlay 2

1 polubienie